Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag finanszírozott...

Államilag finanszírozott egyetemi képzéseknél van valami nagyobb elvárás az állam részéről?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy alá iratnak egy papírt,hogy Magyarországon kell adóznom 20 évig.

Viszont különösebb követelmény az érettségi felé?


Túl sok infót nem találtam,ezért szívesen meghallgatnák valakit,aki esetleg ösztöndíjas.



2020. febr. 27. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el kell érni 2 félév alatt 36 kreditet és a meghatározott átlagot.
2020. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Reál szakon 3.00 human 3.25 és emelik az átlagot es a 36 kredit. Emellett belepő most mar az emelt érettségi a legtöbb szakra, illetve diplomát nyelvvizsgával kaphatsz.

Az első félév "ingyenes" ha meg akkor abbahagyod akkor nem kell fizetni. Ha pedig valamit nem teljesítesz atrakhatnak költségesre vagy kirakhatnak akkor pedig ki kell fizetni visszamenőleg mindent. X % elengedik ha jol tudom magyar munkaviszony mellett vagy nem kell fizetned ha megint felvételizel egy hasonló képzésre.

Jah meg ha jol tudom akkor amennyit allami féléven voltál annyit kell Magyarországon dolgoznod.

2020. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Azt tudom,hogy alá iratnak egy papírt,hogy Magyarországon kell adóznom 20 évig."


Rosszul tudod, azt írod alá hogy miután megkaptad a diplomádat, a következő 20 évben legalább a képzési idővel megegyező időt Magyarországon kell dolgoznod (különben vissza kell fizetned a képzés árát). Illetve azt, hogy legalább a képzési idő másfélszerese alatt végezned kell a képzéssel, ha nem tudod elvégezni akkor főszabály szerint ki kell fizetned az elvégzett féléveidet.

2020. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!