Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a Miskolci Egyetem...

Vélemények a Miskolci Egyetem logisztikai szakáról?

Figyelt kérdés

2020. jan. 26. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Az a véleményem, hogy a tanterv ilyen full felesleges tárgyakkal van tele:


Műszaki kémia

Anyagtudomány és anyagvizsgálat

Gépészmérnöki alapismeretek

Fizikai alapismeretek

Mechanikai technológiák

Elektrotechnika-elektronika

Szilárdságtan

Dinamika

Áramlás- és hőtechnika és gépei


Tényleg annyira látszik, hogy csak azért vannak ebbe a tantervbe ezek a teljesen felesleges tárgyak beleizzadva, mert "műszaki egyetem vagyunk, és ezt tükröznie kell a tantervnek" – mi a fenének? Jelzem, olyan tárgyak rovására, amik TÉNYLEG kellenének.


Ha nem hiszel nekem, keress rá arra, hogy "bachelor in supply chain management curriculum" vagy "bachelor in logistics curriculum" és nézd meg, hogy normálisabb egyetemeken hogyan van összerakva egy logisztikai tanterv.


Szerintem a Nemzetközi gazdálkodás - logisztika szakirány tanterve sokkal relevánsabb és ezért jobb is. (Most arról nem beszélve, hogy könnyebb is – ami ez esetben jó.)


Disclaimer: nem vagyok szakmabeli. Ha van logisztikus, aki a napi munkája során használja a fenti ismereteket, jelezze.

2020. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Édes istenem.... ekkora hülyeségeket írni, mint az első! Ez egy MŰSZAKI, MÉRNÖKI képzés, nem logisztikai ügyintéző okj. Az általad felsorolt tárgyak teljesítése eredményeként mondhatod el majd magadról, hogy mérnöki szemlélettel rendelkezel. Nagyon akartál mondani, ezért kinézted netről a mintantervet és ideböfögtél egy okosat, ami valójában szánalmasan nagy hülyeség. Szerencsére a miskolci Logisztika Intézetben mérnököket képeznek és nem raktárosokat.
2020. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Ja és még egy kérdés: az egyetemeken mióta csak olyat tanítanak, amire a munkád során szükség lesz? Bármelyik szak esetében! Egy diploma a készségfejlesztésről is szól, hogy majd ha bekerülsz egy ismeretlen munkakörnyezetbe, ahol ismeretlen kihívásokkal találkozol, akkor nem lesz gond számodra elsajátítani az új tudást - mert az egyetemen megtanultad ezt készségszinten. Ha valaki egyszer bemagolt rutinmunkát akar csinálni élete végéig, például excelezést, ahhoz még okj se kell, nem hogy diploma.
2020. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mesélj már utolsó, hogy a szilárdságtant például pontosan hol hasznosítod logisztikai mérnökként?


Illetve, top amerikai egyetemek logisztikai programjaiban miért nincsenek ezek a felesleges tárgyak?


Ezek helyett az un. "mérnöki" tárgyak helyett sokkal több statisztika, operációkutatás, adatbázistervezés, programozás, üzleti analitika, valamint a még hiányzó menedzsment tárgyak kellenének. Ezek ugyanis hiányozni fognak de nagyon.


Amúgy a szakmában dolgozol?

2020. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
(Most arról nem beszélve, hogy a Safari be se enged a Miskolci Egyetem honlapjára, mert le vannak járva a tanúsítványaik, ekkora hibát már kezdők se követnek el, tényleg full gáz egy un. MŰSZAKI egyetemtől, hogy egy normális honlapot se képesek megcsinálni.)
2020. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

"Mesélj már utolsó, hogy a szilárdságtant például pontosan hol hasznosítod logisztikai mérnökként?"


Ha elolvastad volna egyáltalán, amit írok, akkor nem kérdezénél ekkora bődületes baromságot. Miskolcon végeztem logisztikai mérnökként, úgyhogy első kézből tudok neked infót adni arról, hogy mit és mit nem használok a mindennapi munkám során.


"Illetve, top amerikai egyetemek logisztikai programjaiban miért nincsenek ezek a felesleges tárgyak?"


Egyrészt, a tárgyak nem feleslegesek. Másrészt kérlek linkeld már, hogy melyik amerikai top egyetem logisztikai mérnöki képzésében nincsenek ilyen "felesleges" tárgyak. Amiket angolul ideböfögtél, hogy írjam be a keresőbe, egyik sem logisztikai mérnök, hanem pl. ellátásilánc-menedzsment, amit Miskolcon nem is tanítanak alapképzésben, csak Msc-ben, tehát teljesen irreleváns a példád mint összehasonlítási alap.


Az általad írt területeket azért fedi többnyire a képzés, mert egy logisztikai mérnök 90-95%-ban nem foglalkozik programozással vagy üzleti analitikával. Az tény, hogy ezzel a végzettséggel ilyen területen is el lehet helyezkedni, de egyáltalán nem ez a jellemző.


Azt hogy a Safari miért nem enged be, én nem tudom, de az oldalt üzemeltető rendszergazdának és a képzési programot összeállító bizottságnak semmi köze egymáshoz. Mellesleg a Miskolci Egyetem nem műszaki egyetem, de ez már tényleg csak hab a tortán.

2020. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

nem fedi*


bocs

2020. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

És mesélj, mit használsz a napi munkád során az alábbiakból?


Műszaki kémia

Anyagtudomány és anyagvizsgálat

Gépészmérnöki alapismeretek

Fizikai alapismeretek

Mechanikai technológiák

Elektrotechnika-elektronika

Szilárdságtan

Dinamika

Áramlás- és hőtechnika és gépei

2020. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Most hirtelen nem találok ennél jobbat, mivel kifejezetten csak "logistical engineering" szakra kerestem rá (nehogy azt mondd, hogy a világ #1 számú logisztikai programja, az MIT Supply Chain Management programja nem releváns mert nem logisztika hanem SCM és nem mérnöki :D), és még ez is sokkal jobb, mit a BME vagy ME curriculum, mert ebben csak 2 felesleges tantárgy van, de ennyi megengedhető: [link]
2020. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Te diszlexiás vagy? Feltételezem nem! Akkor mondd már el, miért nem sikerült értelmezni a hármas számú kommentemet. De megpróbálom újra.


Egy egyetemen sehol sem csak tanulod kizárólagosan, amit a munkád során használni fogsz. Ez már elméletileg is lehetetlen lenne, hiszen a végzettségek többségével jó néhány munkakört be lehet tölteni, akár olyat is, ami csak kis részben kapcsolódik a papíron megszerzett szakterülethet. Következésképp nem is lehet mindenkit felkészíteni mindenre.


Te komolyan azt gondolod, hogy az általad emlegetett amerikai top egyetemeken (linkelni valamiért nem sikerült, milyen érdekes) futószalagon gyártják le a pontosan xy tudással rendelkező biorobotokat? Természetesen nem! Az egyetem csak kisebb részben szól a konkrét tudás megszerzéséről! Természetesen fontos

a stabil elméleti alap, de lássál már túl ezen. Ennek az a nagyon egyszerű oka, amit már az első bekezdésben is fejtegettem. Nem tud mindenre felkészíteni az egyetem, hiszen a konkrét munkakört, a konkrét feladaidat, a konkrétan elsajátítandó új ismereteket csak majd az adott munkahelyen fogod megismerni (erre való a betanulási fázis). És itt kanyarodhatunk rá arra, hogy miről szól NAGYOBB részben az egyetem: a készségfejlesztésről! Hogy milyen hatékonyan tudsz új ismerteket hasznosítani, elsajátítani, tanulni, önállóan és csapatban dolgozni, problémákat keresni, azonosítani és megoldani, előadást tartani mások előtt stb stb. A sort még lehetne folytatni egyéb készségek felsorolásával. Röviden megfogalmazva, a kezedben lobóg diploma, egyetemi oklevél egy garancia arra, hogy a munkahelyeden is lehet majd rád számítani minden téren.


Egy mérnök, azaz egy magas szintű műszaki végzettséggel rendelkező szakember számára elengedhetetlen a műszaki szemlélet, látásmód. Az általad felsorolt tárgyak ehhez járulnak hozzá, függetlenül attól, hogy valaki használni fogja-e későbbiekben őket vagy sem! Egyébként nagyon sok forgatókönyvet el tudok képzelni, amikor igenis konkrétan használni tud. Például műszaki kémiát, ha vegyipari cégnél helyezkedsz el. Mechanikai technológiát ha gépgyártó vagy megmunkáló cégnél. Gépészmérnöki alapismereteket ha valamilyen géptervező cégnél. Egy logisztikai mérnök számára fontos, hogy egészében, folyamataiban lássa egy cég működését, és ne csak egy-egy adott részterületre (pl. beszerzés) koncentráljon. Ezért van úgy felépítve a mintatanterv, hogy a klasszikus logisztikai tantárgyak mellett gépészmérnöki, mechanikai, informatikai, fizikai, gazdasági tárgyak is hangsúlyt kapnak. Érdekes, hogy gazdasági tárgyakkal kapcsolatban nem rinyálsz, gondolom valami gazdász szakbarbár vagy. Megkérdezhetném én is, hogy ugyan melyik logisztikai mérnök használta valaha a közgáz alapjait vagy a számvitelt. Valószínűleg egyik sem! De ezek ugyanúgy hozzájárulnak a készségfejlesztéshez, perspektívaszélesítéshez, tehát alapvetően nem rossz, hogy benne vannak, még ha anno a pokolba is kívántam őket.


Utoljára írom le neked, hogy amiről te beszélsz, az az OKJ-s logisztikai ügyintéző, nem logisztikai mérnök. Ha ezek után sem sikerült felfognod, akkor nemcsak okoskodnod volt kár, hanem egyetemre járni is. Bár azért felmerült bennem némi kétely ezzel kapcsolatban is, mert hogy neked a műszaki életen túl az egyetemi képzés alapvetéseiről sincsen semmi fogalmad. Mondom, csak azt tudom elképzelni, hogy valami magolós gazdászka lehetsz ennyi ésszel, akikkel dunát lehet rekeszteni.

2020. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!