Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus, gyógytornász...

Pszichológus, gyógytornász mindennapjai?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és még nem sikerült eldöntenem, hogy hiva afjam be a jelentkezésemet.

A két lehetőség a pszichológia és a gyógytornász. Az alap információkkal tisztában vagyok, inkább az érdekelne, hogy au egyetem után, hogy néz ki egy mindennap gyógytornászként vagy pszichológusként. Erről nem találtam túl sok mindent az interneten.

Elsősorban olyan emberek válaszát várom akik ezeken a területen dolgoznak és eltudják mesélni a tapasztalataikat.



2019. dec. 20. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Én másodsorban válaszolok. A pszichológus semmi fizikai mozgást nem végez munkája közben,a gyógytornász annál többet. A gyógytornász már német nyelvterületen is el tud azonnal helyezkedni (pszichológus aligha) és 2-3 éven belül saját lakást tud venni (ott).
2019. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi pszichológusi munkához doktori kell, EuroPsy igazolvány és c1es nyelvtudás. Csak hogy ne álljon az egyes válasz hiányosan itt.
2019. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindenkèpp azt javaslom, hogy gyógytornàsz legyél, mert nagy hiány van belőlük. Én is keresek most egyet jelenleg, de hát nem tolonganak. :/

A pszichológus meg mostanában elég felkapott lett, pár év múlva annyi lesz belőlük, hogy a fele pályaelhagyó lesz.

2019. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Esetleg tudna valaki tapasztalatot mondani, aki ebben a 2 szakmában dolgozik? Mi az amit szeretnek benne, mi az amit kevésbé?

2019. dec. 22. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus és pszichológus között nagyon nagy különbségek lehetnek attól függően, hogy pl. magánpraxisa van-e, vagy 3-4-5 iskolát lát-e el minden héten, és ezek között cikázva tölti-e a hétköznapjait.
2020. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Yolo2 ***** válasza:
100%

Akkor én mesélek első kézből: Valaki írta már feljebb és igaznak is tartom, hogy gyógytornászként tényleg a nap nagy részében talpon leszel és mozogsz. Attól függően, hogy milyen helyen tudsz elhelyezkedni mehetsz te a betegekhez, vagy ők jöhetnek hozzád. Azt is helye válogatja, hogy esetleg hetekig-hónapokig ugyanazzal a maréknyi beteggel dolgozol együtt, vagy esetleg gyakrabban váltogatod az aktuálisan kezelt pácienseket. Állami helyek nagy részén úgy kb 14:00-ig leszel bent, utána az ambícióid függvényében maszekolhatsz délután egy keveset, vagy lehet másodállásod.


Ezeket figyelembevéve a nap végén minden bűntudat nélkül fetrenghetsz a kanapén, vagy ülhetsz le a gép elé, hiszen nem egy irodában görnyedtél egész nap. :D

2020. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!