Érettségi távoktatással lehetséges?
Nos, elhatároztam hogy leszeretnék érettségizni, de mivel dolgozom, így ez csak távoktatással lehetséges.
Én a Szinyei Merse Pál Gimnáziumot néztem ki, esetleg van ezzel valakinek tapasztalata?
Elvileg 4 évet ír, de előrehozott vizsgákkal ez 2 évre lerövidíthető vajon? Viszont nekem a 9. osztály megvan.
Köszönöm.
Én a Szinyei távoktatásán vagyok, én még amúgyis gimiben lennék, tehát nem dolgozom mellette, csak nem oldható meg az iskolába járás.
Szerintem csak jövőre tudsz jelentkezni, év közben nem hiszem, bár ki tudja...
Ha jól értelmeztem, olyan nincs, hogy te pl. a 10.-11.osztályt egyszerre, egy évben csinálod meg, csak 9.-10.párosítással lehet, ami nálad nem jön szóba, mert a 9. megvan, vagy 11.-12. Ezt meg azért nem ajánlom, főleg nem munka mellett, mert egy évre is nagyon sűrített a tananyag, másrészt 12.-ben meg ott van az érettségi is és a vizsgáid úgyis közvetlen érettségi előtt lesznek, áprilisban 12.-ben, ha egy osztályt csinálsz, ha kettőt.
Csak érettségit szeretnél vagy esetleg egyetemre menni is tervben van? Mert ha csak az érettségi kell, akkor gondolom neked nem annyira fontosak a jegyek, csak legyen meg, de ha fontosak a jegyek is továbbtanulás miatt (meg akkor emeltezned is kell majd valamiből), akkor már nehezebb.
Tartanak kb. 2 havonta konzultációkat, ekkor a tanár nagyvonalakban elmondja a lényegét annak, amit addig kellett volna tanulni, de nem lehet mindent érinteni annyi idő alatt.
Vizsgákkal még annyira nincs tapasztalatom, mert idén kezdtem, egy különbözeti vizsgán voltam. Komolyan veszik a dolgokat, én előtte 1 évig voltam magántanuló egy másik iskolában, ahhoz képest sokkal szigorúbb a vizsgáztatás: mindent elpakoltatnak veled, se kabát, se táska, se semmi nem lehet elől, telefont nálunk akkor kikapcsoltatták és ki kellett tennünk az asztalra, névsort írnak, amit alá kell írni, vannak ponhatárok, az alapjan osztályoznak.
Ami fontos, hogy tudd (ezt sehol nem találtam leírva a ho lapon, úgyhogy jó, hogy az egyik tanártól hallottam), hogy vannak ellenőrző kérdéssorok a moodle rendszerben, összesen 4, abból elvileg 3-at legalább le kell adni az év során minden tárgyból, ekkor mehetsz vizsgára. Ezeket érdemes nem az utolsó pillanatra hagyni, mert a legtöbb ilyen kérdéssor rohadt hosszú.
A konzultációkra nem kötelező elmenni, ha akarsz és ráérsz, menj el, ha nem és kihagyod, nem lesz semmi bajod. A múltkorin 4-en voltunk.
Én is elgondolkodtam már az egy év alatt 2 osztályon, de én nem ajánlanám, munka mellett főleg. Bár van, aki megcsinálta.
Ja még ami fontos, hogy beiratkozáskor megnézik a 9.-es bizonyítványod. Ha valamelyik olyan tantárgy nem szerepel, ami náluk 9.-ben van, akkor előírnak különbözeti vizsgára. Eddig úgy volt, hogy 12.-ig kell teljesíteni, idén úgy van, hogy novemberben kellett letenni, ez lehet, hogy változni fog, lehet, hogy nem.
Ha szakközépbe jártál vagy valamilyen alapítványi, alternatív gimibe, valószínű, hogy legalább 1 tárgyból előírnak.
Köszönöm, sokat segítettél!
Közben írtam nekik e-mailt.
Természetesen jövőre szeretnék jelentkezni.
A tananyagokat már most elkezdtem tanulni, a nyelvet, és a matekot első körben > innen jött az ötlet, hogy úgy is csak jövőre tudok jelentkezni, akkor már jó lenne lerövidíteni valahogy, mert én már most elkezdtem itthon.
Egyetemre szeretnék menni, emelt érettségit is akarok.
Én úgy gondoltam, hogyha például nem számítják bele a 9. osztályomat, akkor a 4 évet lelehet rövidíteni két évre. Mégpedig úgy, hogy januárban a 9-es anyagból lehet előrehozottat csinálni, év végén pedig a 10-es anyagból... Vagy rosszul gondolom?
Jól gondolod, legalábbis én úgy tudom, 9.-10.-et lehet egybe csinálni. De ha van 9.osztályod, akkor felesleges.
Nem tudom miből vagy jó meg rossz, de a matek középiskolában akár jó belőle az ember, akár nem, mindenképp elkell egy tanár. Nekem is van matekból magántanárom, különben megbuknék és az kötelező érettségi tárgy is, ha lemaradsz, akkor az nagyon gáz, mert egymásra épülnek a dolgok.
Miből emelteznél, milyen szakon gondolkodsz?
Értem, köszönöm a válaszodat!
Még nem tudom konkrétan, hogy milyen szakra szeretnék menni, de tanári pályán gondolkodom, tehát osztatlan tanári képzésre szeretnék jelentkezni. Angolra az már biztos, tehát angolból mindenképpen emelet kell, illetve C1-es nyelvvizsga is kell hozzá (azt hiszem az a belépő oda). Az angol mellé lehet a németet választom, vagy a törit vagy magyart, még nem tudom. Ugye az osztatlan tanárképzés úgy működik, hogy két szakot lehet egyszerre csinálni, 12 félév alatt (már mint ha középiskolai tanár akarsz lenni). Ez az egyik terv, aztán majd ha odakerülök, akkor meglátom, akkor döntök inkább, lehet teljesen más lesz az irány...
:) én is pont osztatlan tanárin gondolkodom. És nekem is angol lesz az egyik.
A suliban az angol elég minimális szinten kérik számon, 9.-10.-ben A1-A2 szinten, utána B1, tehát nem nehéz.
Ja igazad van, valamit félreértettem.
Nekem van egy angoltanár ismerősöm, de ő máshogy végezte el, előbb ő anglisztikán volt, majd utána szakosodott tanárnak.
Viszont azt mondta, hogy C1 körül indul a szint, illetve ha nagyon jó vagy, sokszor még az sem elég a 2-eshez.
Ami vicc, hogy B2-es nyelvvizsga szükséges ahhoz, hogy megkaphasd a tanári diplomádat, amikor a nyelvi vizsga C1-es szintű.
C1-es nyelvvizsgát pedig szerintem mindenképpen érdemes letenni előtte, mert hallottam egy pár olyan emberről, aki B2-es vizsgával ment oda, és hát mivel C1-es anyagokkal kezdték, vért izzadott...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!