Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pénzügyi számviteli ügyintéz...

A pénzügyi számviteli ügyintéző ugyanaz mint a pénzügyi szakügyintéző?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék jelentkezni ilyen szakra egy suliban ,de az oldalukon így van kiírva hogy pénzügyi szakügyintéző,és nem tudom hogy ugyanazt jelenti-e mint a pénzügyi számviteli ügyintéző.
2010. júl. 18. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz.

A pénzügyi és számviteli ügyintéző középfokú OKJ képzés (szerintem kitörölheted vele...), míg a pénzügyi szakügyintéző felsőfokú. Ez utóbbi pl. pluszpontot jelent továbbtanulásnál, sőt (jó)néhány kreditet be is lehet számíttatni egyetemen/főiskolán. Nem mondom, hogy ezzel könnyebb elhelyezkedni, de ha diplomát is szeretnél később, akkor mindenképp a szakügyintézőt válaszd.

2010. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem szeretnék diplomát, csak majd később mérlegképes könyvelő szeretnék lenni, de ahhoz el kell végeznem a pénzügyi számviteli ügyintézőt. Ez a szakügyintéző is jó hozzá?
2010. júl. 18. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó. Csak szerintem akkor, ha mindenképp a mérlegképes a cél, akkor lehet, hogy célszerűbb lenne (időben) egy egyszerű középfokú OKJ, melyek általában 1 évesek.

Egyébként én is mérlegképest tervezek, és nekem egy vállalkozási ügyintézői végzettségem van, ami ugyanúgy elég hozzá.


[link]

Itt fel van sorolva, hogy milyen szakképesítések jók a mérlegképes tanfolyamhoz.


Remélem segítettem. :)

2010. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Az okj tanfolyamokat néztem én is a pénzügyi számvitelit, igen jó lenne hogy csak 1 éves, csak sajnos fizetősek és nagyon drágák (200000ft). A sulikban ami ugye ingyenes és 2 éves az pedig a szakügyintéző. Amit szerintem fölösleges elvégeznem mert a sima ügyintéző is elég. Úgyhogy nem tudom mit csináljak. Nincs pénzem a tanfolyamra, pedig jobb lenne mert hamarabb meg van és az ami nekem kellene.
2010. júl. 19. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Van már okj-s végzettséged? Mert, ha nincs, és még nem vagy 23, akkor ingyen is meg tudod csinálni nappalin. Vagy, ha már elmúltál 23, akkor estin, de ebben az esetben meg valamennyit fizetni kell. Vagy, ha másképp nem megy, akkor maradnak a tanfolyamok. Vannak olyanok is, ahol nem 200.000-be kerülnek. :) (EFEB, Pallas70)


[link]

[link]


A pénzügyi-számviteli ügyintéző meg hát a legtöbb helyen (iskolarendszerben) 1,5 éves. (Minerva, MUA)


[link]

[link]


De beírod a gugliba, hogy pénzügyi-számviteli ügyintéző okj (esetleg még azt, hogy iskolarendszer), és találsz egy csomó lehetőséget. :)


Remélem segítettem! :)

2010. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Nincs okj-s képzésem. Sajna 24 vagyok és nem budapesti, Egerben keresek sulit, de még ráadásul nem is oda valósi vagyok. Nem tudom mit csináljak,mert itt nincs olyan olcsón mint Pesten. De azért köszi, ritka az ilyen segítőkész ember, főleg ezen az oldalon!
2010. júl. 20. 00:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!