Szerintetek így, hogy a nyelvvizsga eltörléséről szóló törvényjavaslatot benyújtották az emelt szintű érettségire vonatkozóan is meglépik ezt?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint, egyáltalán nem volt átgondolva ez a kettős feltételrendszer. Sajnos sok olyan terület van, ahonnan jelentős számban fognak kiszorulni hallgatók. Ilyen pl. a pedagógusképzés területén belül a levelező szakos óvodapedagógus és tanító képzés. Sokan felnőtt fejjel, esetleg saját gyerekek mellett jönnek rá, hogy gyermekekkel szeretnének foglalkozni vagy már meglévő pályáról (óvodai nevelő, dajka, pedagógiai asszisztens) magasabb végzettséget szerezni. Meglátásom szerint a kötelező emelt szintű érettségi ellehetetleníti egy bizonyos korosztály bejutási esélyét a felsőoktatásba. Nem gondolom, hogy egy több évtizede pályán lévő, a gyermekek között nagy tapasztalattal rendelkező óvodai nevelő 40 éves fejjel a munkából hazatérve fáradtan, vacsorát főzve a családjának, éjjel nekiáll emelt szintű magyar vagy történelem érettségire készülni, miközben egészen idén júliusig elég volt egy középszintű érettségi a felsőoktatásba történő bekerüléshez. Nekem ez a kép nem fér össze. És ez természetesen csak egy a sok közül, hozhatnék más példát, pl. a levelezős tanítói szakot. Ezzel is csak az a cél, hogy minél kevesebben kerüljenek be a felsőoktatásba, és esélyük se legyen magasabb fizetésre azoknak, akik esetleg több évtizede a pályán szolgálnak, és megérdemelnék ennek lehetőségét.

2019. nov. 7. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Emelt érettségi már most is szükséges volt a legtöbb szakra.
2019. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógus és tanítóképzésre nem kellett eddig emelt szintű érettségi...
2019. nov. 7. 19:31
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Külföldieknek is problémát okoz. De valószínű azt nem vonják vissza. Mivel legtöbbeknek nem olyan nagy probléma, mint a nyelvvizsga.
2019. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Sok lesz már a jóból!

Megint az állam fizeti majd egy csomó soha meg nem szerzett diploma költségét...

2019. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ellentmondásos, amit írsz. Ha egy emelt érettségihez fáradt, hogyan fog majd az egyetemi vizsgáira felkészülni? Ott sem érdekel senkit sem, hogy kinek milyen programja van otthon, vagy a munkahelyén, ami miatt nem tudott felkészülni. Nem értek egyet veled. Így is túl sokan bekerülnek a felsőoktatásba, akiknek semmi keresnivalójuk nincs ott. Divat lett belőle, alig van szórás, 3 éves alapképzéseket simán elvégeznek 10 év alatt olyanok, akik hármas középszintű érettségikkel bekerültek. Nem látom be, hogy aki diplomát szeretne szerezni, annak miért okoznak bármilyen gondot az emelt érettségi letétele? Az emelt szintű érettségi az anno felvételit hivatott kiváltani.
2019. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

#4: A nyelvvizsga-követelmény azt igényelné, hogy a közoktatásban megemeljék a nyelvoktatás színvonalát. Kisebb csoportok, több nyelvgyakorlat, több tanár. Be kellene fektetni, megelőlegezve, hogy majd, egyszer valamikor megtérül, a hiányzó nyelvvizsga miatt nem átvett diplomák számának drasztikus csökkenését.

Befektetni? Az oktatásba? Minek? Vajon akkor is mi leszünk hatalmon, amikor megtérül?

2019. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"...emelt szintű érettségi ellehetetleníti egy bizonyos korosztály bejutási esélyét a felsőoktatásba..." - hidd el... neked akarnak jót ezzel (most kivételesen).


Mellesleg az emelt szintű érettségik ÁTLAG embereknek vannak összeállítva. Átlag embernek akik szorgalmasabbak.


"Nem gondolom, hogy egy több évtizede pályán lévő, a gyermekek között nagy tapasztalattal rendelkező óvodai nevelő 40 éves fejjel a munkából hazatérve fáradtan, vacsorát főzve a családjának, éjjel nekiáll emelt szintű magyar vagy történelem érettségire készülni...." - az egyetemen dupla ennyit kell tanulnia.. na akkor mi van? Vigyék le a diploma minőségét miattuk és azok is legyenek "könnyen" megszerezhetőek, mint egy érettségi? Mondjuk már vannak ilyen szakok és szerintem nem jó irány ez. Gondolkodj már egy kicsit...

2019. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Remelem, nem.
2019. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos így sem kapnak elég megbecsülést az óvónők, így pedig főleg nem fognak kapni, ha minden máshol igen, de náluk meg nem kőtelező az emelt.

A többieknek is igaza van: az egyetemen egy vizsga sokkal nehezebb, mint az az érettségi.

2019. nov. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
Lehetne az óvodapedagógusok és a tanítók számára az emelt szintű érettségi helyett valami más, ami több tárgyból méri fel a tudásukat, de a két érettségi közötti szinten. Mivel az alapszintű kész röhej, az emelt szintű meg nehéz. Előírhatna valami specialitást is, mint gyerekdalok, mondókák ismeretét. De erre jelenleg nincs lehetőség, nem illeszkedne a rendszerbe.
2019. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!