Melyik egyetemi szakok a leggyakorlatorientáltabbak?
Sziasztok!
Olyan szakok közül szeretnék majdválasztani, ahol nincs sok magolás, inkább csak csinálni kell a dolgokat. Ezért szeretem nagyon a matekot, mert ott sok mindent elég érteni és aztán gyakorolni a feladatokat.
Nyilván tudok tanulni is, ha kell, de a magolós tárgyakat nagyon utálom. A fizikia-kémia gimis szinten még elmegy ilyen szempontból, sok a számolás bennük, de gondolom egyetemen már nagyobb hangsúly van az elméleteken.
És persze nem hátrány, ha olyan szakot találok, amivel nem lesznek nagy nehézségeim elhelyezkedés/pénzekersés szempontjából.
Köszönöm!
17F
Az egyik barátnőm programtervező informatikán van, azt mondta, hogy nagyon kevés a magolás, és abból áll az egész, hogy tényleg tudsz-e programozni. Nekik is van matek.
Én is vegyészmérnökin vagyok, rengeteg a labor. Ez nem azt jelentené, hogy jó is lenne, mert magából a tárgyakból rengeteg elmélet, magolás van, a kémia az már csak ilyen. Nekem a mérnöki tárgyaink pont emiatt jobban tetszenek. És ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet kellene rá tanulni, mert rengeteg az előadás, az irodalom, de mégis valahogy logikusabb, a miértekre megy rá. Úgyhogy én valami gépész-, villamosmérnökit ajánlanék, ha mindenképpen ez érdekel.
#2: Hát...
Én a BME-n kezdtem a villamosmérnöki képzést, és a 4. félév után mentem át a Pannonra. Csak amiatt maradtam addig a BME-n, mert végig reménykedtem, hogy "na majd a következő félév biztos jobb lesz", de nem lett. Elektrotechnikusi elővégzettséggel mentem oda, és kizárólag az elektronika és a programozás érdekel, főleg a gyakorlati oldaluk. 4. félévig semmi hasznos nem volt (elektronikai középiskolában -még a technikum előtt- több mindent tanultam meg 1 év alatt mint ott 2 félév alatt). Beszéltem pár végzős diákkal arról, hogy az utolsó 3 félév milyen lesz, és mindegyikük azt mondta hogy több gyakorlat lesz mint korábban, de az elméleti jellege továbbra is megmarad a képzésnek. Utána egy félévet kihagytam, majd a Pannonon a felvétel után javarészt 4. féléves tárgyaim voltak. (Volt egy pár amit nem tudtam elfogadtatni, meg egy pár nem is lett meg a BME-n.) Már ebben a félévben is egy nagyságrenddel több gyakorlati órám volt, és az elméleti része a tananyagoknak is sokkal gyakorlatiasabb volt. Az 5. félév szinte teljes egésze gyakorlati órákból állt (11 felvett tantárgyból, 6-ból csak gyakorlat volt, a maradék 5 meg vegyes volt). A 6. félév is ugyan ilyen volt nagyjából, a hetedikre meg szerencsére szinte csak a szakdoga maradt.
Szóval én a villamosmérnöki képzést tudnám javasolni, csak nem mindegy hogy hol csinálod. Magolni viszont mindenhogy fog kelleni, mindenhol van pár olyan tárgy aminek nincs értelme, ami csak részben (vagy semennyire sem) alapul logikán. (Pl. nekem vállalati gazdaságtanom volt, ami még a gazdasági szakon tanulók szerint is totál értelmetlen és felesleges volt. Villamosmérnökként meg pláne.) Kémia egyáltalán nincs, fizika meg középiskolás szinten (mármint a Pannon-on).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!