Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlanátok,...

Milyen szakot ajánlanátok, úgymond "alibi oklevél" megszerzéséhez?

Figyelt kérdés

Tudom, azt tanuljam, ami érdekel. Megvolt, és elég is volt köszönöm... 3 év után szálltam ki egy szakról -annyira nem szeretném részletezni, elképesztően pofára ment az oktatás, a lelkem kitettem konkrétan a képzésben -és ezt nem önkényesen jelentem ki, a környezetemtől (egyetemi és családi körben is) ezt a visszajelzést kaptam. Úgy látszik, ez nem elég.


Nem azzal van baj, hogy valakiben nem látnak potenciált egy adott szak vezetői, hogy később az illető esetleg nem lesz képes megfelelően ellátni a feladatait, de egyszerűbb lenne, ha ezt tudatnák is -vagy előzetesen pl lehetne több helyen alkalmassági is és akkor már ott kiderülne, hogy valakiben megvan-e az "X" vagy a "titkos mikkentyű". Persze abban nem lenne ekkora üzlet.


Szóval akkor maga a kérdés.

Egy olyan szakot keresek, amit kb. az is elvégezne, aki csak véletlenül betéved az utcáról. Nem a nehézséggel van baj -az említett szakon is bőven 4 felett volt az átlagom, tudom nem sokra megyek vele és nem számít semmit, csak jelzésként írom le, hogy nem lustaság miatt keresek alibi szakot.

Inkább arra gondolok a végzést illetően, hogy a 100 felvett emberből elvégzi mondjuk 20. Erre én nem pazarolnék el további éveket.

Tényleg nem érdekes, hogy "büfészak". További terveimhez kellene egy BA -mindegy milyen, csak legyen -sőt, nem kötelező, csak szélesebbek a lehetőségeim vele. Egyedül annyi számít, hogy ne egy teljes kib@***ás legyen -és elnézést.


Nyugodtan megkövezhettek, hogy miért vagyok ilyen nyápic és lépek ki ennyi idő után.

Nyilván van benne igazság, de:


Tegyük fel mérnök vizsgán vagy te, aki felépíti az Eiffel-tornyot, minden egyébbel együtt, meg van valaki, aki úgy vizsgázik, hogy "hát ha megáll, fal, ha eldől, járda lesz, azt jóvanazúgy' ".

A kettő közül te buksz meg a toronnyal meg mindennel együtt.


Nem mérnök szakon tanultam, és nyilván nem is így megy egy vizsga, csak a példa miatt mondtam, mert ennél közelebbi képet nem tudok festeni arról, miért léptem ki. És persze semmi bajom a mérnökökkel, hogy pont ez lett a példa.

És igen, vagyok annyira egoista, nárcisztikus, hogy ezt nem tudom elviselni.


Szóval nyugodtan jöhet hideg-meleg, kioktatás stb.

Igazából nem lepődnék meg, ha valaki azt írná, ilyen szakot ne keressek itthon -vagy külföldön se.

De azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Köszi, pacsi, szép napot!


2019. nov. 4. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segítene, ha elmondanád milyen szakon tanultál
2019. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Orvos -és egészségtudományi területen.


És nem azért nem nevezem meg konkrétan, mert nem merem, csak szeretném elkerülni az esetleges konfliktusokat.

2019. nov. 4. 09:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A következő szakokra minden rossz indulat nélkül nem igazán kell megeröltetni magadat: üzleti szakoktató, műszaki szakoktató, mezőgazdasági szakoktató, informatikus-könyvtáros, fotográfia, pár művészeti szak és rekreáció.
2019. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A levelezősöket nem szivatják annyira pl. És sok tekintélyes diplomát adó szak van levelezőn. Párom gazdaságinformatikusként végzett így, volt tárgya, amire annyira kevesen vették fel az adott vizsgaalkalmat, hogy telefonon felhívta a tanár őket, egyeztettek egy időpontot, kettőt kérdezett és beírt egy jegyet. Volt olyan is, hogy nem indult kurzus az egyik félévben, mert annyira kevesen vették fel és ott is megajánlott ötöst kapott kb mindenki...


Én infót végeztem levelezőn, itt sem erőltettek sok dolgot, főleg a gazdasági tárgyakat. Én például úgy kaptam 2 jeggyel jobbat, hogy a kontaktórákon aktívabban jelentkeztem... Illetve volt házim, amit félig csináltam csak meg a munkára hivatkozva és csak addig értékelték százalékosan, ameddig sikerült megoldanom... :D


A levelezőj tisztában vannak vele, hogy a papírért van ott a többség és egyébként dolgozik már, van normális melója, valamit biztosan tud. Nem kell annyira kordában tartani őket meg rájuk erőltetni az ismeretszerzést, mint egy nappalisra, akiről az a kép él, hogy a tanulás az egyetlen dolga és legfeljebb elbulizza az idejét.

2019. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy ha az eü vonz, javaslom a pszichológia alapszakot is, mondjuk abból csak nappali van. Van ismerősöm, aki ott tanult, az első két évben volt vészesebb az órarendje, utána 1-2 napot járt be a héten, akkor sem halt nagyon bele az erőlködésbe. És ez egyénfüggő, de szerintem érdekes is a szak, ahhoz képest.
2019. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!