Privátot nem írok.
Úgy gondolom, hogy amit írok, abból az a jó, ha minél többen hasznot húzhatnak.
#7
Természetesen mindig más néven.
Elmondod végre ki vagy ?
És te miért nem írod ki a nevedet?
Van 50-en neved .....
Szerintem idáig nem írtam még neked, nem ismerős a stílusod.
Nekem 1 nevem van, azt használom.
Azért nem írom ki, mert vannak kedves emberek, akik képesek név alapján végigmenni mindenhol, és az összes írást lepontozni.
Volt már olyan, aki így ment le 10% alá.
Hogy megéri-e?
Ha jogi pályára akarsz állni, akkor mindenképpen, hisz nincs is más út.
Van néhány ismerősöm, aki bíró, ügyész, ügyvéd, és mindegyik a jogi karon kezdte.
Hidd el. nem mondanám! :)
Kedves Detvai Gyula!
Nagyon köszönöm válaszod.
Aranyos vagy,hogy írtál.🤗
Szia:) en joghallgatokent azert arnyalnam a kepet. Felsziv siman ennyi jogaszt a piac. Bar hangsulyozom: teny, hogy sok van belolunk. Jogasz kell mindenhova: kozigazgatasba, cegekhez, egeszsegugybe, mediaba, sot minden maganszemelynek kb eleteben 1x szuksege van ugyvedre (akar egy adasveteli/ajandekozasi szerzodes eseteben ami azert eleg gyakori) de csak hogy kicsit erdekesebb peldat emlitsek: sportjogaszok is vannak. Hiszen minden teruletet a jog szabalyoz...... Szoval nem, nem lesznek munkanelkuliek a jogaszok. Nyilvan ha csak 2essel vegigcsuszkalsz egyetemen nem teged fognak felvenni a pozira, de pl oriasi elony ha beszelsz nyelveket, mar egyetem alatt gyakornokoskodtal, tdk, szakkolik stb. TEMERDEK LEHETOSEG!! Nemzetkozileg: nem igaz az sem,hogy bezar az orszagba:) rengeteg lehetoseg van: erasmus (SZAKGYAKRA IS), campus mundi, kulfoldon csinalhatsz LLM-et, sot van reszkepzes is egyetemen etc. Nyilvan jobban korlatoz a nyelv, mint pl egy orvost, hiszen az anatomia minden orszagban ugyanaz, a jog nem, de at lehet kepezni magad, illetve tudsz nemzetkozi joggal is foglalkozni. Nekem egy vegzett ismerosomnek most erasmusos szakgyakja alatt 2 eves szerzodest ajanlottak kulfoldon egy irodanal. Szoval azert ezt nem ugy kell elkepzelni, hogy nem mozdulhatsz az orszagbol😂 (enis tervezek kint elni par evet minimum). Az ugyvedjeloltsegrol: a fizu valoban kb minimalberhez tendal, de nyilvan novekszik a 3 eves idointervallum alatt, illetve nemzetkozi irodaknal azert viszonylag jo fizukat lehet kapni palyakezdokent is, ez abszolut irodafuggo, de ez a "neked ke fizetni, hogy valahol dolgozz" nem igaz:D Az, hogy kesobb (szakvizsga utan) mennyit keresel toled fugg meg a kepessegeidtol, ambicioidtol illetve termeszetesen attol, hol, milyen teruleten helyezkedsz el. Osszessegeben, szerintem ha ez erdekel,megeri! Szerintem pont az a szepsege, hogy egy jogi diplomaval el lehet helyezkedni pl az egeszsegugyben is, de a mediaban is, tehat nagyon sokretu! Minden rajtad mulik, hogy mit hozol ki belole. Ha megvan benned az ambicio, illetve az erdeklodes, ne hagyd magd lebeszelni, foleg ne hallgass azokra, akik bele sem latnak! Szerintem akik azzal riogatnak, hogy tultelitett szakma, nem is jogaszok, csak hallottak valahonnan es el is hiszik. :D Masreszt, meg ha valaki palyaelhagyo is, nagyon hasznos tudast ad. Pl fogsz tudni ertelmezni egy szerzodest, nem csak vakon alairod... (persze ne azert vegezd el h utana az legy, de mindenkepp hasznos diploma) azt nem kommentalnam, hogy valaki az egyetem elvegzese utan tudja meg, hogy szakvizsgaig kell 3 ev munkaviszony. Ehhez nagyon tajekozatlannak kell lenni. Ha valaki erre a palyara szanja magat, szamol azzal az x eves elkotelezodessel, ami azzal jar, hogy jogasz legyel. Ez kb olyan mintha egy orvostanhallgato nem tudna, hogy rezidenskednie meg szakvizsgaznia kell diploma utan..... Remelem sikerult kicsit arnyalni a sok negativ kommentet es relevansabb, tartalmasabb valaszt adni.
Udv,
Egy olyan joghallgato, akinek a csaladja 90%a ellenezte,hogy jogra menjen, de a legjobb dontes volt kiallni amellett, ami erdekli, mert nagyon szereti, amit tanul!!!!!!
Hello Kérdező,
Biztosan más ma a jogi képzés, mint 15 éve, mikor végeztem. Ha van lehetőséged,jól tudsz angolul és ez érdekel, akkor érdemes külföldön tanulni. Vannak angol nyelvű képzések szerte az EU ban. Nem több a tandíj mint itthon és univerzálisan használtható ismereteket kapsz, ha pl nemzetközi jogot tanulsz. Részmunkaidőben is könyebb dolgozni és diákhitelt is igényelhetsz.
Én Szegeden végeztem levelezőn és nemzetközi területen, az ENSZ egyik szervezeténél dolgozom. Mondjuk, nagyon nehéz volt bekerülni és az angol szakmai nyelvet szintre hozni. Lassabban fejlődtem, mint azok, akik angolul tanulták pl a büntetőjogot. Ettől függetlenül van pár Mo n végzett jogász ex-kollégám, akik más nemzetközi szervezeteknél (EU) nagyon szép karriert futottak be.
Dolgoztam Mo n is az államigazgatásban, önkormányzatoknál és diplomata is voltam, tehát látom a különbségeket a karrier lehetőségek terén. Mindegyiknél van előny és hátrány is. A lényeg, hogy a személyiségedhez illő munkakultúrát találj.
Összességében jól döntöttem, hogy jogot tanultam. Minden befektetett idő és pénz bőven megtérült.
Van egy gimnazista fiam, aki ha jogot akar tanulni, Hollandiát vagy Írországot fogom neki javasolni.
Remélem segített a válaszom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!