Programozással/informatikával akarok foglalkozni, de villamosipari középiskolába járok, van esélyem mérnökinformatikára vagy hagyjam a francba az egészet?
Másodéves (10.) vagyok Automatikai technikus szakon, de ha tudok ötödéven szeretnék átmenni gyengeáramra (ha minden igaz ott több az elektronika es tanulnak c/c#-t.
Matekból 3-4-es közt ingázom, logikám nem tudom, hogy milyen szinten van. Infóm csak heti 2 van, ahol ha minden igaz év végén (ha marad idő) belekezdünk a programozásba.
Szeretnék emelt infót is tenni 11-ben vagy 12-ben.
Eddig csak Pythonnal és Html-lel foglalkoztam (utóbival kevesebbet). Szinte minden érdekel ami IT, így a hálózatoktól elkezdve a data scien-en át az app development is.
A mérnökinfón van némi-nemű elektronika/elektrotechnika?
Ha nem a ezen szak akkor mit ajánlotok?
Inkább Java vagy C++. Elég nehéz nyelv főleg az utóbbi, de ezt oktatják és jobb a munkalehetőség is vele.
Ha esetleg van terved, melyik egyetemre mennél, meg lehet nézni mit van a tantervben.
Egyébként első nyelvnek jó a Python, mert egyszerű. De az OO-hoz Java vagy C++ kell. A C# se rossz nyelv, de kevésbé népszerű talán pillanatnyilag.Játékfejlesztésnél fordul elő, pl. Unity környezetben, ami most elsőre eszembe jutott.
Pár tutorial link
C++:
Kezdő: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJuGfFx6AxtM..
Haladó: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJtYJaPPIPgL..
Komolyabb egyetemi feladatok OO szemlélettel:
Angol:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLlrATfBNZ98dudnM48yfG..
Java:
https://www.youtube.com/channel/UCK_DAaLso6GNsOKyL2funLw/pla..
Segítek gondolkozni!
Google: bme mérnök informatikus Bumm! [link]
Láthatod, hogy az 1. félév C, a 2. félév C++, a 3. félév Java. Ebben a sorrendben érdemes haladni. A Python nagyon klassz kezdésnek, főleg, ha adatbányász akarsz lenni később.
"Rengeteg tutorialt néztem, de nem jutottam tovább mint az if-ig mivel nem láttam értelmét annak, hogy egyszerűbb matematikai műveleteket végzek el" Hogy semmi értelme!? Hahaha!
double d = 0;
while(d!=d+1)
{
printf("%f\n");
d++;
}
És máris tanultál valami érdekeset a lebegőpontos aritmetikáról.
Köszönöm szépen! Akkor úgy tűnik a C-be kezdek bele. Egy kicsit félek a Strukturált programozástól. Szerintem nem a BME-re akarok menni, de gondolom hasonló mindenhol a tananyag.
Nem nagyon értem az algoritmus "printf("%f\n");
d++;" ezen szakaszát, de köszönöm neked is.
Nyomtasd ki (printf) lebegőpontosan (%f) utána soremelés (\n) a d paramétert (d).
Utána adj egyet a d-hez (d++).
A számodra értelmetlen számhasonlítgatás (while(d!=d+1) azt mondja, hogy ezt addig kell csinálni, amíg d nem egyenlő d+1 - gyel. Hát de akkor ez végtelen ciklus, mondod. Phaszt! Egész számokra talán, de annak is eléri a végét túlcsordulással, és akkor újrakezdi. De a lebegőpontosnál a leképezés miatt a pillanatnyi d+1 előbb ugyanannak adódik, minrt a pillanatnyi d. Tadá! 😀
Igen, kezdd a C-vel! Amiben ma mikrovezérlő vagy számítógép van az iparban az mind C vagy C++. Ma a programozást az egyetemeken C-vel kezdik (nekem még Pascal volt, előtte Basic). A C++ elterjedtebb, de az osztályokkal az elején felesleges kavarást vinnének bele.
Ha most elkezded tanulni a C-t, majd a C++-t, akkor az egyetemen nem lesz gondod vele. Ha a középiskolás matekod most 3,5, attól még lehetsz majd nagyon jó programozó, de a matekot 4+-ra kell feltornázni, és akkor leszel gyenge 3-as az egyetemen. Nem azért kell a matematika, mert annyira fontos oda, hanem mert aki azt bírja, bírja majd az elvont dolgokat is a többi tárgyban, és bírja az egyéb terhelést.
A jó hír, hogy addigra lehetsz még 5-ös matematikából ha van annyi eszed, csak lusta voltál vagy NAGYON sokat dolgozol. Azért ez a tanulás ne menjen a csajozás/pasizás rovására teljesen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!