Melyik mérnöki szakon van legkevesebb fizika?
Talán élelmiszer mérnöki, vagy környezetmérnöki...
A klasszikus mérnöki szakoknak tömény fizika az alapja.
Nekem is a környezetmérnöki ugrott be (azt végeztem el). Sok fizikás tárgyunk volt, vagy 4 (fizika 1,2, mechanika, elektrotechnika), de elég könnyűek, tölteléktárgynak számítottak.
Ha valaki nagyon nem vette komolyan, esetleg csak pótzh-n ment át.
Semmi levezetés, semmi integrálás.
Mondjuk a zaj-rezgésvédelem is eléggé fizikás, de szerintem érdekes nagyon. Meg itt már a hétköznapi oldalát látod ugye.
Egyébként ne "könnyűség" alapján válassz szakot, mert könnyen büfészakon kötsz ki.
Én irodában voltam adatrögzítő 2,5 évig, majd fél évig egy picike fokkal komolyabb adminisztratív jellegű munkám volt, most pedig eladó leszek...
Persze van, akinek sikerül elhelyezkednie büfészakkal is, de ahhoz olyan képességek kellenek (soft skill stb), kapcsolatépítés, mellétanulni, de a megfelelő tanfolyamokon.
Váltani pedig nehéz.
Munka mellett már nem tud az ember teljes erőbedobással tanulni.
Matek szak?
Esetleg programtervező informatikus?
Először is a "mérnöki" szakoknak 3 nagy csoportja van:
I. Klasszikus (gépész, építő, építész, villamos, jármű)
II. Biológiai-kémiai (vegyész, bio, környezet, élelmiszer)
III. Informatikai (mérnök-informatikus)
Így lefele csökken a kötelező fizika aránya.
Én pl villamosmérnökire járok (BME), és itt egyáltalán nem vészes a fizika. A fizika témájú tárgyak az egyszerűbbek közé tartoztak. A Fizika 1 középiskolás anyaggal majdnem teljesen ekvivalens volt, a Fizika 2-ben már volt 1-2 integrál, de a többségnek nem okozott gondot.
A szakmai gyakom során főleg programoztam, nem írogattam Maxwell-egyenleteket, sőt Newton II. axiómájára se volt szükségem. Tehát aztán a "munka világában" már végképp nem jön elő, ha nem olyan területre mész.
Van egy már végzett ismerősöm, aki egyszer leírta, hogy a hőelem működési tartománya -400 °C-tól van... Szóval nem kell félni, hogy majd itt bevasalják a fizikát mindenkin. A szakmai tárgyak közül inkább a matekos rész okozott többeknek nehézséget, illetve az, amikor egy tárgyból nem volt elég mintapélda. Fizikánál ez utóbbi egyáltalán nem állt fent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!