Egyetem tovább tanulás előtt állok, matekból jó vagyok, merre tanuljak tovább?
Ami biztos h egy emelt szintű matekot szeretnék tenni, és hozzá egy közép szintü bármit. Nem nagyon van ötletem, tudnátok olyan szakirányokat írni ahová jó lehet a matek, és jól is lehet keresni vele?
( infó kilőve, mert amiket hallottam róla h úgy kell oda menni h programozni kell tudni stb... abszurdnak találom, azért megyek egyetemre h OTT megtanuljam hogyan kell programozni, nem azért h villogtassam már a meglévő tudásom. )
Ha gyakorlatias vagy matekból (konstruktív, -aki átlát a szitán) és nem akarsz elmélyedni elméleti apróságokban, akkor érdemes volna valamilyen mérnöki szakterületet választani, attól függően, hogy milyen az érdeklődésed. Ha nagyon jó a lexikális memóriád is, válaszd a vegyészmérnökit, ha szeretsz túrázni - legyél földmérő (geodéta) szakos.
Ha érdekelnek az elméleti apróságok, otthon tele vagy matematikai szakirodalommal és azokon meg a KöMaL feladatokon rágódsz, élvezettel tölt el bizonyításokat készíteni, akkor valamilyen elméletibb szakot érdemes végezni, pl. programtervező matematikus / műszaki matematikus (mérnök szak erős matekkal).
Apropó az emelt matek érettségin a szóbeli részre is nagyon koncentálj, próbáld meg videóra venni a tételek felmondását, mert a vizsgán is a táblán kell majd írni, arányosan rajzolni meg logikus tőmondatokban kifejteni a tételeket. Próbáld meg a legtömörebben és lényegretörőbben megírni a tételekhez legalább néhány bevezető mondatot, melyek téged majd a megfelelő gondolati irányba terelnek a vizsgán.
Végül hagy adjak tanácsot a fizikai állóképességhez, mert ahogy a mondás is tartja: ép testben ép lélek; nagyon fontos, hogy minél nehezebb szakot választasz, annál jobban hangsúlyozandó az állóképesség, sportolás, egyrészt hogy ne legyél beteg és ne hiányozz a gyakorlatokról, ahol pl. max 2 hiányzás megengedett, másrészt, hogy tudd kontrollálni a tested, a fáradságod, és tudj egy rendszert felállítani, amelyben pihenés és munka megfelelő arányban és óramű pontosan van elosztva. Ez kardinális fontosságú az egyetemi sikerhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!