Miért nézik le sokan az online egyetemi oktatást és az olyan egyetemeket mint az angol Open University?
Amikor rangsorok szerint fényévekkel jobb mint bármelyik mahyar egyetem...
Persze tudom, hogy ezek a rangsorok nem feltétlenül százszázalékig objektívek, meg hogy rengeteg kitünő szakember jön ki magyar egyetemekről is...
De nem értem, hogy miért nézik le sokan az említett egyetemet, vagy sok más hasonló amerikai vagy akár német egyetemet is...
Szia, nem tudom,hogy még aktuális e a kérdés, vagy témába illo a válaszom, de gondoltam leírom a saját tapasztalataimat az online kurzusokkal kapcsolatosan.
2007-ben koltoztem ki Londonba. En anno 2012-ben dontottem úgy,hogy tovább folytatom a tanulmányaim. Az Open university-n keresztul egy Business Management (Bsc with honours)/Marketing diplomát tuztem ki célul. Anno 28 évesen három munkahelyem volt (biztonsági asszt. Manager egy 38 fos csapat élén ill. hétvégenként kidobó-portás, valamint szukség esetén tartalékos tuzoltó). Ezt megelozoleg a szálloda igazgatásban ill vendéglátasban dolgoztam kozépvezetoi alkalmazásban (ezt csak a context miatt).
Idekinnt és odahaza leginkább azt látni,hogy sok friss diák vagy otthon él a szuleivel, vagy valamilyen anyagi segítséget kap otthonrol. Ez nekem nem adatott meg, nem beszélve a munkáim mellett akkor épp egy oroklési vita kellos kozepébe cseppentem anno,valamint az évek során két lakás eladás és felújításon is keresztul voltam kénytelen menni ami nagyon sok anyagi kotelezettséget, lemondást és idot kívánt. Diploma mellett egy karriert és tokét kiépíteni ill szakmai valamint élet tapasztalatot szerezni nem konnyu.
Amikor intézmény után kutattam ot fo pont volt cél.Egy olyan strukturában tovább tanulni, ami a fenti életstílust és pénzkeresési lehetoségeket lehetové teszi, illetve akkreditált és minoségében elismert,és elkerulni egy nagy osszegu diák hitelt, valamint olyan tárggyal foglalkozni, amihez a gyakorlati részét a munkahelyemen is el tudom végezni, ill angol nyelvu legyen a kapott diploma.
Korbe nézve rátaláltam az Open Univeristy-re ami akkreditált és a munka adók álltal elismert volt. A kutatásaik minosége megfelel egy bármilyen nappal/full time elvégezheto egyetemének. Pl Kingston University-re járt rengeteg barátom és ismerosom (innen jott a kedv és a bíztatás), és volt lehetoségem bele olvasni az anyagba amiket ott oktattak. Az egyik ismerosom édesanyja még tanított is a Kingstoni egyetemen, és o maga is hasonló pozitív véleménnyel volt. Annyit még hozzá tennék,hogy pár éve fontolgattam,hogy átmegyek egy másik egyetemre (Anglia Ruskin) ugyanerre a szakra, azt remélve,hogy így névbol adódóan elkerulom a megkulonboztetéssel járó nehézségeket. Minden zokszó nélkul felajánlották,hogy sátveszik az elért krediteket 1/1. Tehát az open university-n elért kreditek minosége és mértéke megeggyezik az egyébb más “téglából épult”, elsimert egyetemeken szerezhetokével.Persze gondolom van az a presztizsu intézmény, ahol ez nem elég, de megintcsak az érdekrol van szó.
Ami a koltség térítéses illetve "felvételi" részét illeti, elég furcsa volt,hogy nem kérnek alapképzést viszont megnyugtatlak alap képzés nélkul eljon az a szint a tanulás során ahonnan már nincs tovább. Az érettségivel szerzett és egyébb alaptudás igenis elengedhetetlen. Persze az is nyilvánvaló,hogy ezzel a hallgatók számát akarták novelni, de így egy olyan piac felé nyitottak amit a tobbi intézmény teljesen elhanyagolt. Nem beszélve arrol,hogy így minekután az elso online intézmények kozott szerepeltek az ovék jelenleg az egyik legjobban kifejlesztett és karbantartott rendszer ami az idei és az eljovendo évek során fontos szempontok lesznek.
A tandíj befizetése után kipostázták a konyveket majd egy internetes portálon és emaileken keresztul megkaptuk a beadandók határidoit és a feladatokat. Álltalaban 5-6 beadandó van per tantárgy per szemeszter (1000-5000 szó szakdolgozat/SA), és havi két kidolgozandó elméleten alapuló kifejtendo feladat amit a csoportodban kell kifejteni, és a csoport társak munkáihoz hozzá szolni, véleményezni. Kb 2016-ig ez volt a formátum, az idén a járvány miatt minden online. ZH ugyanúgy volt (ekkor jossz rá,hogy ez baromira valódi egyetem), szóbeli vizsga is létezik, de az én választott szakomban erre nem volt még szukség, viszont van olyan ahol pl kell. A kidolgozandó koztes feladatokat, elméleti kérdéseket és “beszélgetéseket” egy online fórumon keresztul lehet kidolgozni.Ez nem tudom mennyire kulonbozik a levelezon elvégezheto szakoktól, de nem tudom elképzelni,hogy nagyon kulonboznének.
Amire egybol rájottem,hogy autodidakta módon, onszorgalomból tanulni, mikozben nincs lehetoséged csak úgy egy/egy a tanártól vagy a diáktársaktól kérdezni éloben, vagy motivációt nyerni egy egyetem atmoszférájából sokkal nagyobb kihívás volt szerintem. Karaktert építettem vele, onbizalmat, karriert és tudást.
180 kredit és három év kihagyás (“pihenés”) után úgy dontottem,hogy folytatom és befejezem a kurzust. Azt kell mondjam,hogy a tanultakat pompássan alkalmaztam a minden napi és szakmai életem során. Azok a munkáltatók vagy felso oktatásban dolgozók/tanulók akik lenézik vagy megvetik az ezzel a fajta oktatással szerzett diplomát érdekbol teszik, és nagy valoszínuséggel nem csináltak végig hasonló képzést. Lehet,hogy probléma lesz érvényesíteni néhol a késobbiekben de úgy gondolom (pláne azután,hogy kb minden online fog folytatódni az idei év után) ez a megkulonboztetés úgy gondolom megkopik elobb utóbb.
Egy biztos, a munkát ugyanúgy el kell végezni mint ha egy “Egyetem” nevu tégla épuletbe járnál. Punktum.
Udv
P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!