Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 évesen,8 általánossal mit...

18 évesen,8 általánossal mit tudnék kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

2 éve otthagytam a sulit, azóta nem találtam munkát, sehol nem vállaltak 18 alatt. Most úgy néz ki lesz munkám, viszont szeretnék mellette tanulni is.

Esti sulin vagy levelezőn, de nem tudom milyen szakmát lehet tanulni és az mennyibe fog kerülni kb.

Másik kérdésem, hogy hogy tudnék leérettségizni, menyi idő és mennyibe kerülne vmi tanfolyam szintén estin vagy levelezőn.

Keresgélek, de kissé összezavarodtam.

Előre is köszönöm annak, aki segít és nem ítélkezik.



#tanulás #tanfolyam #érettségi 1 év alatt
2019. szept. 4. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Esti gimibe menj el ott 2 év az érettségi. Majd egy 1-2 éves OKJ (utód, mert meg fog addigra változni) tanfolyamra menj el, vagy ha úgy érzed és a feltételeknek is megfelelsz, főiskolára, bár ezt nem ajánlom, ha a nappali középiskola se ment.
2019. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem buktam meg, csak nem bírtam a közösséget. Azt a közösséget. A felnőttekkel már 12 évesen is jobban el tudtam lenni, mint a kortársaimmal. Na mindegy, akkor esti gimi, az mennyibe fog kerülni a 2 év?

Néztem, van több ilyen szakma is, amit tanfolyamon el tudnék végezni érettségi nélkül is.

Csak nem tudom mit lenn érdemes. Külföldön mik a legkeresettebb szakmák?

2019. szept. 4. 09:10
 3/9 A kérdező kommentje:

És esti gimibe mehetek úgy, hogy nincs előtte középsulis végzettségem?

Csak 8 általános.

2019. szept. 4. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Persze, az esti gimi az maga a középiskola. Pont arra való, amire neked kell.
2019. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt írják, hogy csak akkor lehet, ha van előtte vmi végzettségem az általánoson kívül. Vagy minimum 9-10 évfolyam.
2019. szept. 4. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Első hülyeséget beszél... Sehogy sem lehet 2 év alatt leérettségizni, hogyha csak 8 általánosod van.

Egyedül igazgató rendelhet el olyat, hogy több osztályt végezhessél egyszerre, de nem fog ilyet tenni, ez 100%.

Ezt nem a lemorzsolódott fiatal felnőtteknek találtáki ki, hanem a nagyon tehetséges gyerekeknek.

Ha meg van a 8 általánosod, akkor estire, vagy levelezőre beiratkozhatsz. De 4 év alatt tudsz csak leérettségizni, meg kell csinálnod az összes osztályt.

Mellette nyílván célszerű dolgoznod.

OKJ tanfolyamokból vannak 1 évesek, ezeket megcsinálhatod mondjuk egy levelezős gimi mellett is...

Sajnos az OKJ képzések 2020-tól teljesen átalakulnak, valószínüleg nem a Te javadra.

Azok is minimim három évesek lesznek, ha igazak a hírek...

Viszont amit még december végéig elkezdessz, azt befelyezheted, akkor is ha mondjuk 2 éves.

Nem olcsók ezek a képzések, de van részletfizezés, a Te helyzetedben érdemes lenne elvégezni egyet, majdnem mindegy hogy milyet.

Most lehet, hogy rosszul emlékszem, akkor elnézést, de mintha a gépi forgácsoló, a hegesztő és a burkoló, meg az asztalos az 1 éves lenne.

Én az asztalosban látom a legtöbb potenciált, illetve ha indul akkor csinálnék mellette a helyedben egy targoncavezetőit is, ez csak 2 hónap max.

Vannak bútoráruházak, pl. Bauhaus ahol ezzel a két OKJ-vel és 8 általánossal lehet egész jó állást kapni.


Főiskola már egy ideje nem létezik, de érettségi után egy BSc képzést levelezőn nagyon nagyon érdemes lenne szerezned, még ha gagyi diplomát is kapsh, SSC-be jó lesz...

De egy gazdaságinformatika sem olyan ördögien nehéz munka mellett, levelezőn. És már a második évben tudsz menni gyakornoki állásra, bankba.

Persze neked ez még a viszonylag távoli jövő, de tervezgess sokat és ne add fel a próbálkozást...


Azt amúgy nem értem, hogyha nem buktál, akkor a 9.-10. osztály hogy nincsen meg, hogyha 16 év a tanközeletségi határ...


Mindenesetre sok sikert a jövődhöz!

2019. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezzel mi a helyzet? Valaki lát árat?

2019. szept. 4. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék, hogyha ez igaz lenne, mert sokaknak megkönnyítené az életét, és ugyanúgy tanulni kell hozzá, de nekem nagyon kamu gyanús...


"Az online rendszeren belül akárhányszor megismételhetők a dolgozatok, abban az esetben, ha a javító tanár kielemzése után, esetlegesen elégtelen lenne a dolgozat. Tehát nincs mit veszítenie, mert bármikor javíthat! Sokkal nagyobb segítséget kap a rendszer által a hallgató, mintha több évig, végig seggelné az unalmas tanórákat, sok esetben hozzá nem értő pedagógusokkal, levezetve."


Illetve azt még elhinném, hogy meg lehet csinálni 1 év alatt a 4 évet online, erre jogi lehetőség is lenne. Nagyon magas tandíj mellett meg is érhetné a vesződést.

De hogy maga az érettségi vizsga is online és nem központi, az teljesen hihetetlen.

2019. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy adj meg kulcsszavakat a kérdéshez, és lehet hogy jönnek olyan válaszolók is akik nálam kompetensebbek a témában...

Lehet még ki is derül, hogy nem kamu.

2019. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!