Első éves leszek Pannon egyetemen programtervező szakon. Tudnátok válaszolni a lenti kérdéseimre?
1. Lesz egy matek és egy infó szintfelmérő amit meg kell írjak, illetve egy angol azoknak akiknek nincs nyelvvizsgája (nekem van). Erre a szintfelmérőre nekem kell jelentkeznem, vagy autómatikusan megy a dolog?
2. Mikor kell a tárgyakat felvennem a tárgyakat? Honnan tudom mi a kötelező, választott illetve kötelezően választott?
3. Elég évelején felvenni a tárgyakat vagy minden alkalommal amikor megyek? Ha év elején veszem fel, később tudom módosítani?
4. A regisztrációs hét miről szól? Illetve mit kell még az egyetemig elintézzek?
5. Középsulihoz képest mi az amire szükségem lehet egyetemen? (füzet, táska, tesi felszerelés)
6. Az órarendemben lesznek olyan órák amiket nem én veszek fel? Ezekre nem kötelező menni, vagy itt is van valami jelenléti?
7. Valami személyes vélemény a Pannon egyetemről, vagy a programtervező szakról?
Ha csak egyre is tudsz egy kicsit bővebben válaszolni azt megköszönöm :D
1. Szintfelmérőről vagy emailt küldenek, vagy honlapon kint lesz az időpontja (kb. 1 nappal előtte :D). Bizonyos %-ra meg kell írni, különben nem veheted fel valamelyik tárgyat. (Én mérnökire járok, de MIK-en is így van nálunk pl. ha fizika szintfelmérő nem lett meg 50%, akkor nem vehetted fel a fizika gyakorlat I tárgyat)
Elsősök tárgyát annó felvették TO-n, amúgy mintatanterv fennvan honlapon azt kell nézni.
3. Év eleje előtt kell felvenni, miért tudnád módosítani?...
4. Beiratkozás, tárgyfelvétel. A papírokat amik kellenek beiratkozáshoz már összekészítetted?
5. Semmire.
6. Ha kötelező ha nem bejárni egy órára, ha nem mész be megszívod. Lehet kuncsorogni jegyzetért mástól, de lehet nem írt le valamit, lehet hogy valamit mondott a tanár, amit csak órán lévők tudnak, stb stb. Minden órán legyél bent ha nem akarod megszívni. Az órarendedbe azt veszel fel amit akarsz, de ha nem a tanterv óráit veszed fel nem lesz diplomád szóval... :D
7. Én szeretem az egyetemet, de arra készülj, hogy mi 50ből 11-en maradtunk első év végére, nagyon buknak ki.
1. Majd a Neptunban vagy emailben megírják, hogy mikor és melyik terembe lesz.
2.A tárgyfelvételi időszakban. Ez az egyetem oldalán le lesz vagy már most is le van írva. Onnan tudod, hogy mi a kötelező és mi a szabadon választható tárgy, hogy a Neptunban a Tanulmányok menüpontban és azonbelül a legördülő menüben a mintatervekre kattintasz. Akkor előjönnek a listába, hogy melyik tárgyakat kell felvenned és mellette, hogy hanyadik félévre ajánlják.
3. Itt egyetemen félévekben számolják az időt, nem tanévekben. Egy félév 5 hónap: az őszi szeptembertől januárig tart, a tavaszi februártól júniusig. Minden félév elején fel kell venned az aktuális féléved tárgyait, amelyeket később már a félév során nem módosíthatsz. Érdemes a mintaterv szerint haladni. Az őszi félévre vagy augusztus végén vagy szeptember első hetében kell felvenni a tárgyakat. A tavaszi félévre január végén. Pontos időpont az egyetem honlapján van leírva.
4. A regisztrációs héten van a tárgyfelvétel (a legtöbb egyetemen), illetve egyes egyetemeken ekkor iratnak felméréseket (esetedben valószínűleg ekkor lesz a matek és info szintfelmérő). A postán kapott levélben, amit kaptál az egyetemtől hogy felvettek le van írva, hogy miket kell elintézned addig. Ha nincs, akkor nincs dolgod, csak elmenni a beiratkozásra.
5. Én azt ajánlom, hogy mint középsuliban itt is minden tárgyra legyen egy külön füzeted. Sokan papírokra írnak csak aztán elkallódnak a papírok, amikor tanulnának belőle nem találják. Táska preferencia kérdése. Viheted mappába is, ha az kényelmesebb mint egy táskát cipelni. Tesi csak abban a félévben lesz, amikor felveszed a neptunban, szóval tesicuccot ne vigyél feleslegesen.
6. Az 1.félévben lehet, hogy felveszi neked a tanulmányi osztály a tárgyakat. Kizárólag mintaterv szerint. Ezekre mind kötelező menned, különben bukod a tárgyat, kevesebb kredited lesz. 36 kreditet kell 2 félév alatt megszerezni és 3-as tanulmányi átlagot, mert ha valamelyik nincs meg a 2 közül, akkor átraknak fizetősre (kb 300 000 ft/félév). Minden tárgynál megvan adva, hogy hány kreditet ér. Minél többet, annál nehezebb teljesíteni.
7. Nincs, mert én mérnökinformatikára járok, és nem a Pannonra.
javaslom ne füzeteket vegyél, hanem egy nagy pakk iroda papírt és arra jegyzetelj/fűzd le/tedd be átlátszó bugyiba otthon...
sok félig írt füzetet megspórolsz majd...
Az első nagyon korrekt és részletes választ csak annyival egészítenem ki, hogy az info szintfelmeronek nincs semmi következménye azt csak azért iratjak, hogy tudják ki mit tud kb. A matek viszont fontos, mert ha nem sikerül, akkor hiaba lesz aláírásod a matek 1-en, nem vizsgazhatsz. Ha a szintfelmero nem sikerul meg 2x probalhatod meg a felevben.
Egy számítógépes teszt minden kerdesnel 4 valaszlehetoseg, de szerintem ez alap programtervező szakon ahol sokkal komolyabb matektargyak lesznek.
1. A szintfelmérőt az "elsős napok"-on írjuk meg, a beiratkozás után. Jelentkezni nem kell rá.
2. Első szemeszterben nem te veszed fel a tantárgyakat. Ha letöltöd a Neptun-t akkor még az órarendedet is megtalálod, bár az még változhat. Illetve vannak olyan adatok melyeket fel kell venned a rendszerbe, pl. TAJ szám és adóazonosító.
3. Második szemesztertől vehetsz fel tantárgyakat, ahol ajánlatos figyelned a krediteket.
4. A regisztrációs hét a beiratkozást jelenti. A beiratkozásra magaddal kell vinni egy darab 35*45 mm-es igazolványképet (gondolom a leckekönyvhöz kell), az anyakönyvi kivonatodat, a bizonyítványaid eredeti változatát, illetve másolatát. Mivel van nyelvvizsgád így annak eredeti okiratát és másolatát is vidd magaddal. Illetve a többi iratodat (adókártya, taj kártya, lakcímkártya, személyi igazolvány).
5. Nekem mindenki azt ajánlotta hogy inkább lapokat vigyek, és majd rendezzem mappába őket. Tesi is lesz, de nem olyan, mint a középiskolában, hanem szabadon választhadod ki hogy milyen sportot szeretnél.
6. A első félévben nem te veszed fel a tantárgyakat, és mindegyikre kötelező a bejárás!!!
7. Véleményem nincs, mert én is csak most kezdem☺️
U.i.: e-mailben mindenről tájékoztat az iskola, illetve a Neptunban is folyamatos tájékoztatást kapsz! Ajánlom továbbá a mentor programot, hisz ők mégis többet tudnak, mint egy szintén első éves 🙈
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!