Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés:...

Felsőoktatási szakképzés: nappali vagy levelezős formában lenne alkalmasabb ebben az esetben? Nappalis FOKSZ-on kötelező részt venni minden órán?

Figyelt kérdés

Jelentkezni fogok a pótfelvételin egy társadalomtudományi szakra, de nem tudom eldönteni hogy ebben a helyzetben mmelyik tanrend/munkarend lenne kedvezőbb számomra.


Hetente egy alkalommal járni fogok egy másik iskolába (ez a suli 4 órát fog igénybe venni) és mellette szeretnék dolgozni is.

A munka nagyon fontos (akárcsak a másik iskola), mivel nem szeretnék a szüleimre túl nagy terhet róni. Nagyjából havi 60 óra munkára gondoltam (minimum, de inkább több, vagyis nem teljes munkaidős állásra gondolok, hanem diákmunkára).


Ha levelezős szakot választok, akkor nekem több időt kell szánom a tanulásra, de nappalin nem tudom mennyi időm marad dolgozni.


Az egyik legfontosabb kérdésem az lenne, hogy FOKSZ-on kötelező részt venni minden órán? Vagy ez is olyan ezen a téren, mint a rendes egyetemi órák, hogy nem kötelező bejárni, de azért jó ha ott vagy?


(Azért fokszra jelentkezem, mert csak egy alapszak érdekelne, amihez emelt érettségi szükséges ami nekem nincs...)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


További szép napot! :)



2019. júl. 31. 22:31
 1/1 anonim válasza:
100%
Szia! Kaptál végül választ a kérdésedre? Meet bennem is ugyanez a kérdés merült fel
2021. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!