Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsőéves egyetemistaként...

Elsőéves egyetemistaként milyen táskát, mappát vegyek?

Figyelt kérdés

Ti mit használtok?

Mert gondolom előadásokra bőven elég 1-1 füzet, ahhoz nem kell túl nagy dolog.

Hátitáska, vagy valami aktatáska szerűség?

Esetleg elég valami jobb kinézetű mappa?



2019. júl. 31. 18:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Macbookot gondolom semmi értelme előadásokra behurcolni?

Vagy van aki beviszi?

2019. júl. 31. 18:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni preferencia kérdése. Attól is függ, hogy milyen szakra jársz és milyen óráid vannak, de szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha kiválasztasz 1db nagy és vastag füzetet és abba írsz mindent (aztán nyílván betellik és veszel egy újat). A füzet helyettesíthető egy mappányi üres lappal vagy laptoppal is, ha esetleg szívesebben gépelsz (nálunk sokan hoznak gépet is az órára, teljesen jó az is, viszont szerintem akkor a gép mellé jól jön valami kis jegyzetfüzet és egy toll). Szerintem ez praktikus, mert egy darab valamire kell odafigyelni, csak azt kell magaddal hordani mindenhová és könnyedén vissza is lehet keresni a jegyzeteket, mert minden egy helyen van (én mindig ráírom a dátumot, a tárgy nevét és az óra címét is-ha van). Utána én ki szoktam jegyzetelni magamnak külön füzetekbe/lapokra összekapcsolva az olvasmánnyal stb. együtt, hogy minden egy helyen legyen és átláthatóbb, logikusabb legyen a jegyzet. Vannak olyanok is, akik eleve külön füzeteket visznek minden órára, de szerintem ez nem praktikus és nem is feltétlenül szükséges egy egész füzet mindenre. Ehhez pedig nem kell nagy táska, elég egy kisebb méretű táska, amiben kényelmesen elfér a cuccod, innivaló, kulcs, zsepi stb., amit magaddal hordasz. A többség szimpla hátitáskát hord, valaki oldaltáskát, hátizsákot vagy lányok között előfordul a női kézitáska is. Ez megint olyan dolog, hogy azt kell választani, ami neked a legkényelmesebb.
2019. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2:

Azt nem írtam, Corvinus, pénzügy-számvitel.

Ez a vastag füzet jól hangzik, mert az előadáson úgysem tud olyan szépen jegyzetelni az ember, viszont utána a külön füzetbe való átírásnál újra rögzül az anyag.

2019. júl. 31. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt az egy füzet, majd újra átíras dolgot sose értettem. Totális időpicsékolás. Én minden órára külön füzetet vittem, igyekesztem szépen jegyzetelni, sose kellett újra írnom. A külön füzet azért is jó, mert ha kölcsön kérik (márpedig fogják), nem kell az egész félévnyi anyagod odaadnod. Ráadásul van olyan szeminárium ahol beszedik a füzetet, mert abba kellett házit írni vagy ilyesmi. Vizsgára tanulásnás is sokkal hasznosabb, ha minden egy helyen van.

Laptopot akkor érdemes vinni, ha az előadó ppt-t használ és azt előre kiadja. Akkor elég ha oda pötyögsz bele néháy kiegészítést.

2019. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4:

Van olyan spirálfüzet is, aminek utána kivehetően a lapjai.

Az is jó lehet, mert elég mindig 1-et vinni, de aztán meg külön le tudod az adott tantárgyhoz fűzni utána és át sem kell írni.

2019. júl. 31. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gyűrűs mappát, és lapokat használok.
2019. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Igen, az jó megoldás. De egyébként majd a saját tapasztalatodból úgyis leszűröd mi a jó neked.
2019. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, hogy egy füzetbe írom és utána új jegyzetet készítek. Időpocsékolás vagy sem, nekem ez bevált és ezért merem ajánlani. Nekem nagyon sok olyan órám van, amiből nem kapunk ki semmit (se diasor, se vázlat, se semmi) és az oktató sem használ semmit az óráján, csak kiáll és beszél 1,5 órán át. Én szeretek mindent leírni, ahogyan az elhangzott, mert így a legbiztosabb és ilyenkor biztosan megvan az anyag. Viszont ezt nagyon nehéz követni és közben jegyzetelni, mert az oktató csak mondja és mondja és azt nem veszi figyelembe, hogy közben a diákok ezt le is szeretnék írni (tehát normál tempóban beszél, szünetek nélkül). Én ilyenkor nem tudok szép, olvasható, logikus jegyzetet írni, mert sietnem kell és azért az oktató is ember akárcsak mi, így hibázik vagy számomra nem logikus módon mondja el az adott részt, esetleg visszakapcsolódik egy korábbi gondolatához stb. Emiatt én utána jobban szeretem rendszerezetten újraírni a jegyzetemet, mert abból könnyebben tudok tanulni, mint egy olyanból, ahol össze-vissza vannak huzigálva meg karikázgatva a szavak. Valamint így legalább mindig újra átnézem, átolvasom a jegyzetemet, újraírom és azért ebből nekem mindig meg szokott maradni pár dolog és vizsgára tanulás közben ez sokat segít.
2019. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anno próbáltam egy vastag füzetbe, lapokra... végül azért, hogy ne legyen sok cuccom nap mint nap, az jött be, hogy hagyományos A5-ös füzeteket hordtam magammal. Volt óra, amire elég volt egy félévben 1 db, volt, amire elhasználtam 10-et. De egy napra is max 4-5 kis füzetet kellett vinnem, ami nem mennyiség, alig foglal helyet.


Most megint gondolkodom az egy nagy füzeten, és utána kiírom, azzal is tanulok... aztán lehet, hogy a 2. konzultációs hétvégére már inkább a kis füzeteket viszem. Majd meglátom. Szerintem ez menet közben mindenkinek alakul, hogy a legpraktikusabb az egyén tanulási módszeréhez.

2019. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden tárgynak külön nagyalakú füzetet tartok fennt, így elkerülöm, hogy elkallódjanak a lapok. Illetve az összevisszaságot, mert én tuti hogy nem tudnék úgy tanulni, ha minden tárgy anyaga egy füzetbe lenne. Táska jó, ha tömegközlekedéssel jársz az egyetemre. A fogasra fel tudod akasztani az előadóban. Amúgy ha kocsival jársz be akkor felesleges táska, bőven elég 1 mappa. Én általában kocsival járok be, ezért táskát csak akkor szoktam vinni, amikor néha metróval megyek be. Mert borzasztó kézben cipelni a mappát tömegközlekedésen.
2019. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!