Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek-fizikával mérnöki,...

Matek-fizikával mérnöki, tanári vagy esetleg diszciplineáris szakra menjek?

Figyelt kérdés

Matek-fizika faktos és a továbbtanulásban roppant bizonytalan vagyok. E két tárggyal szeretnék továbbtanulni.

Tudnátok segíteni érvekkel ,hogy melyik mellett döntsek?


1.Mérnöki;

A részletes szakleírások és tantervi hálók alapján sem találtam olyat ami kifejezetten érdekelne. Viszont szerintem az elhelyezkedéssel nem lenne gond. Szerintetek (tapasztalataitok alapján) melyik a leg matek-fizikásabb mérnöki szak (ugye nem a gépészmérnöki???) ?


2.Tanári;

A képzésben a szaktárgyi dolgok miatt felkeltette az érdeklődésemet.És ami érdekel arról beszélni, magyarázni talán tudnék, magyarázási ötleteim vannak. De egyébiránt nem tudom ,hogy alkalmas lennék-e rá.(?) [(Pl.ha ez idevág: az iskolai csapatmunkás cuccokat indokoltan utálom.) Valamint a sok ember miatt...hát nem tudom...]

Ráadásul majd 6-10 év múlva is lesz-e rá kereslet???


3.Diszciplineáris (matekkal);

Ezzel hol tudnék elhelyezkedni a munkaerőpiacon? Sehol, kivéve az egyetemi oktatói munkaköröket? Az utóbbi meg irracionális cél. (Esetleg még tanári szakkal is összejöhetne, ha olyan nagyon fantasztikusan menne, nem?)



Minden érvet, ötletet, véleményt szívesen fogadok.



2019. júl. 30. 18:04
1 2
 11/17 Fizikakedvelő ***** válasza:
Mérnökit kizárólag akkor,ha erőteljes műszaki érdeklődés is párosul a matematikához és a fizikához. Különben egy szenvedés az egész.
2019. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Fizikatanárként kb. két másodperc alatt el tudsz helyezkedni, 5-6 év múlva pedig már nyugdíjban lesz a most aktív fizikatanárok fele, úgyhogy akár egy másodperc is elég lesz majd. Persze a közoktatásban, ami ki tudja, mennyiben lesz jobb hely, mint most...
2019. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11-es

Oh... igaz, ez az ami bennem nem tudom meg lenne-e!



#12-es

Az aggodalmam onnét fakad, hogy mondjuk egy általánosságba vett mérnökihez vagy diszciplináris szakhoz képest a mat.-fiz. tanári ponthatárok magasabbak (vidéki mérnökihez képest meg nagyon).

2019. júl. 30. 18:35
 14/17 anonim ***** válasza:
Tanári, de én elfogult vagyok. :)
2019. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

12: Azért talál egy matek vagy fizika tanár fél nap alatt állást, mert matek fizika érdeklődéssel szinte nincs olyan ember aki elmegy tanítani 25 évesen 130-ezerért.


Amiből lassan már egy garzon sem jön ki.

Szép dolog azt hangoztatni, hogy milyen gyorsan talál munkát. De talán azt sem ártana mellé leírni, hogy mennyiért.

2019. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

1) A mérnöki képzéseken nem sok meglepetés érhet. Gyakorlatilag ebben a pillanatban megtudhatod, hogy milyen tárgyaid lesznek, mik ott a követelmények, melyek a tanárok kedvenc tételei és kérdései. Találhatsz rengeteg hozzád hasonló képességű és érdeklődésű embert, aki elmondja róla a tapasztalatait, valamint már most be tudod lőni, hogy milyen munkáid lehetnek milyen fizetésért (persze 20 évre előre nehéz tervezni, de 5 évre előre még simán jó vagy).


2) A három közül a tanári a legkellemesebb képzés, és talán munka is. Azt tanulod, amit szeretsz, nem olyan magas elvárásokkal, mint a másik két irányban. Ráadásul ha az ember szereti, amit tanít, akkor azzal sincs probléma szerintem, a néhány idegesítő gyereket ki lehet bírni. Jelenleg óriási hiány van természettudományos tanárokból, és mivel évente kevesebb jön ki egyetemről, mint amennyi nyugdíjba megy, ezzel életed végéig biztos állásod lesz, valamint a tanári szakmában van valami nemes is, mint a jövő generációinak tanítómestere. DE! Ma itthon nevetségesen keveset keresnek a tanárok, kb a megélhetési határon van a fizetésük, és nem látni, hogy ez hamarosan változna. A másik két iránnyal összehasonlítva kezdőfizetés kb fele, aztán az évek során a különbség inkább 3-4-szeres közelébe nő.


3) A legnagyobb rizikó itt van, de nyerni is itt lehet a legnagyobbat. A képzés nehezebb, mint egy mérnöki, már ami a szükséges képességeket illeti, mert elvégzendő munka talán valamivel kevesebb van. Ráadásul nem tömegképzés, kb tizedannyi hallgató van, mint a mérnöki szakokon. Ez olyan szempontból előny, hogy intenzívebbek az órák, és mivel ismerik a hallgatókat a tanárok, kevesebb a klasszikus egyetemi szívatás, viszont sokkal nehezebb releváns referenciát találni, hogy való-e neked ez a szak. Ha elvégezted, akkor az álláspiacon nem lesz gondod, nagy kereslet van matematikusokra, viszont sokkal nehezebb behatárolni, hogy mit fogsz dolgozni, programozótól a data sciencen át a bankszektorig.

2019. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16-os


Köszi ,hogy ezt így mind leírtad!

2019. júl. 30. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!