Szülésznő képzés Angliában?
Tudna valaki segíteni, hogy Angliában hogyan lehet szulesznonek tanulni? Főiskolai 3-4 éves képzésre van lehetőség vagy ilyen OKJ tanfolyam van? Mik a kritériumok, hogyan lehet bekerulni egy főiskola szülésznői szakára? Pl milyen ponthatarok, milyen tantárgyból kell emelt érettségi, kell - e emelt szint mondjuk bioszbol, szükség van e kémia érettségire is..
Az angliai képzést elfogadjak más országokban is, mert pl a magyart nem mindenhol. Illetve az is érdekelne, hogy mennyi a tandíj kint erre a szakra, vagy érdemes e felvenni diakhitelt?
Ezekre a kérdésekre szeretnék választ, mert érdekel nagyon a szülésznői szakma és gondolkodom a kikoltozesen is, és ha már így adódik akkor kint is kezdenem el a tanulmányaim, mert annak nem látom értelmét hogy megcsinalom itt és utána meg győzzem tenni a különbözeti vizsgákat, mert nem fogadják el a vegzettsegem.
Szívesen meghallgatnam annak a véleményét, aki mondjuk pont ezt tanulta Angliában és már tudja hogy mennek a dolgok :)
A magyart elfogadják kint.
Idehaza egyszerűbb és olcsóbb, és még akkor is megéri, ha közben mégis kérnek szintvizsgát.
Nos, én nem tudom a választ, de azt igen, hogy az angliai oktatást teljesen más, mint a magyar, itt nem fogják tudni, hogy mi az az OKJ, érettségi, stb.
Középiskola 16 éves korig tart, utána Gcse, és utána általában collegebe mennek tanulni, amit akarnak. Lehet A levelre menni, az olyasmi, mint az emelt érettségi, szintén collegeban.
2.-nak.
"...teljesen más, mint a magyar, itt nem fogják tudni, hogy mi az az OKJ, érettségi, stb."
Az OKJ szakma, az EGÉSZ EU-ban elfogadott!
Az érettségit ismerik. Ha magyarul mondod, hogy érettségi, akkor persze nem értik. De például general secondary school certificate-ként már meg fogják érteni mit akarsz mondani.
A komolyabb egyetemeknek szokott is lenni egy külön linkjük, ahol meg lehet nézni, hogy melyik országból milyen végzettség kell a jelentkezéshez, azt is megmondják milyen jegyek kellenek. (Oxbridge-en például fent van). Külön veszik Magyarországot is, és azt is leírják kell-e emelt, meg milyen jegyek.
Kérdező:
Egy BSc alapképzést kell elvégezz. Random rá is kerestem egy ilyenre:
Ahogy látom ez egy top 50 körüli egyetem, szóval az elvárásaikat így vedd figyelembe. Lehet valahol kevesebbet kérnek, valahol pedig többet.
Lehet vannak ilyen OKJ-hoz hasonló BTEC szakok, de szerintem azokat nem nagyon veszik komolyan. (Tapasztalat, BTEC-en voltam egyetem előtt. Inkább csak a szakmunkásoknak jó az, pl kőműves, szakács, fodrász..)
A képzés áráról:
Évente £9,250 az ára, a diplomáig ezt triplázd meg. (Ha nem buksz.) Mivel feltételezem nem fog menni a zsebből kipengetés, ott a student finance, diákhitel.
Az elég kedvező egyébként. Csak akkor kell törlesztened, ha van munkád és legalább 25 ezer fontot keresel évente, ami már szép fizetés Angliában is. És a 25 ezer font feletti összeg 9%-át kell törleszteni.
Példa a valóéletből: Keresel HETI 600 fontot, és havi 30 fontot törlesztesz. Szóval szinte filléreket a fizetésedhez képest. (Ha magyarba költözöl, akkor havi 360 ezer forint feletti összeg 9%-át fizeted azt hiszem)
Ha nincs munkád, nem törlesztesz. Ha nem keresel ennyit, nem törleszted. 30 év után elévül, akkor is ha nem fizettél bele egy fontot sem.
Szóval a diákhitel az utolsó dolog ami miatt rágódni kéne, mert nagyon kedvező. Credit check-ben sincs benne, szóval nem zavar ha másféle hitelt akarsz felvenni a közeljövőben.
Viszont nem árt sietned, mert nem tudni mi lesz a BREXIT miatt. Bár kétlem, de van rá némi esély, hogy EU-s diákok nem kapják meg többet a hitelt, vagy esetleg más feltételekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!