Angliában miért van ilyen kevés tantárgyuk az egyetemistáknak?
Egy átlag angol egyetemen ahogy nézegettem a szakokat, 6 tantárgyuk van évente, vagyis 3 tantárgy per félév.
Az órarend meg úgy néz ki, hogy heti 3x mennek be, egy nap egy tantárgy, amit tömbösítve tanulnak 4 órán hosszán keresztül.
Ezt így hogy oldják meg? Így sokkal kevesebb területről szereznek tudást, bár azt kicsit mélyebben. Például ha egy magyar és angol IT-s alapképzést összehasonlítunk, az angol egyetemista 3 programozó nyelven tanul max, a többi meg networking meg adatbázis stb. Míg Magyarországon meg mindent tanulnak hegyén-hátán azon a területen.
Van ennek valamiféle hátránya, ha valaki egy egyetemi alapképzés alatt össz-vissz 18 féle tantárgyat tanult 3 év alatt? Ezeknek a felét használja majd talán, vagy csak egyet ha abban dolgozik majd amire szakosodik...
Vélemények?
Bár nem Angliában vagyok, de Dániában is ugyan ez a helyzet legtöbb jó egyetemen.
Mesterszakon van 3 darab tárgyam egy félévben, meg egy 15 kredites project. Tömbösítve 4 óra (2+2; ahol 2 elmélet, majd 2 csoportgyakorlat), és ritkán volt egy óránál több nekem egy nap.
Persze ez a 3 tárgy azért kicsit szélesebb körű, több különböző témakörrel, de elég, sőőt. IT képzésről nem tudok otthonról nyilatkozni, de az én magyar alapszakomnál, sőt, testvérem mesterszakánál is tele volt a képzés felesleges 2-3 kredites töltelék tárgyakkal, aminek a felét legalább 3 különböző tárgyban tanultuk újra és újra és újra.
Szerintem full élhető, sőt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!