Mi a véleményetek arról, hogy Angliában csak 3-4 napot járnak az iskolába egy héten?
Mármint 16 éves kor felett. 16 éves korig High School-ba járnak, ahol napi maximum 5 órájuk van a diákoknak (1 tanóra 60 perc). Reggel 9-től délután 3-ig, heti 5 nap.
De ha innen továbbtanulnak, akkor a 2 éves College-ba akár szakmát tanulni vagy emelt érettségit tanulni, heti 3, max 4 napot járnak be az iskolába, mert csak azokon a napokon van órájuk. Ami elég kevés, mert nem porosz rendszer, és több dolgokat összevonnak.
Szabály van rá, hogy legalább 1 hétköznap szabad legyen, amin a diák otthon tanul önállóan.
Ezt azért vezették be, hogy a diákok otthon önállóan megtanuljanak felkészülni, illetve megtanulják beosztani az idejüket a tanulmányaikra. Ugyanis azon a heti 3 napon csak leadják a tananyagot a tanárok, majd azt otthon tanulják meg, vagy írnak meg mondjuk beadandót amire jegyet kapnak.
A felsőoktatás is hasonlóképp működik. Heti 3-4 nap. Szemeszterenként/félévenként pedig 3-4 tantárgyuk van, amik tömbösítve vannak. (Például, hétfő 4 órányi matek, szerdán 4 órányi programozás, csütörtökön 4 órányi adatbázis, a többi nap szabad.)
Így kevesebb dolgot tanulnak, de legalább azt mélyebben. És nem áll ezer felé az agyuk, mert vizsgaidőszakban csak 3 tárgy miatt fáj a fejük.
Az angol oktatási rendszer minőséginek számít és világhírű, de nekünk porosz rendszerben tanulóknak túlságosan is lazának tűnik, valakik talán még nevetségesnek nevezik.
Az miért van, hogy mégis ilyen az oktatás, de mégis hasznosabbnak bizonyosul, illetve minőségibbnek?
Igazából mondhat bárki bármit, de én jobban részesítem az angol oktatási rendszert, mivel volt is benne részem. Vagyis a High School kivételével részesítem a többit jobban. Az olyan gyenge, hogy az életre sem ad alap tudást. Óvoda szint. De ezt leszámítva, a többit hasznosabbnak gondolom mint a magyar gimit/középet vagy az egyetemet akár.
"Az olyan gyenge, hogy az életre sem ad alap tudást."
Te már csak tudod.
Azt, hogy gimiben egy egész nap szabad legyen, nem támogatnám - mert sokan csak lógnának, nem tanulnának semmit.
Én viszont egyetemen is rendszeresen 5 napot vagyok benn min. 6 órát, és így NEM LEHET szorgalmi időszakban normálisan tanulni, csak hétvégén:( SZóval egyetemen kötelezően bevezetném, hogy minden szemeszterben legyen egy szabad hétköznap!
A 4 órás tömbösítést én az egyetemen is nehezen viselem (túl sokáig egy dologra figyelni is nehéz + úgy látom, az óra időbeosztása is sokszor elég pazarló, mert "van idő"), de 2 órás blokkokat nyugodtan lehetne tartani a gimiben is.
És igen, a gimiben és az egyetemeken is vannak olyan tárgyak, amiket másokba lehetne olvasztani (vagy elhagyni), de ez az anyagtól függ: az egyik legkeményebb félévem akkor volt, amikor szám szerint a legkevesebb tárgyból kellett készülnöm.
#1 Igen, képzeld el tudom. Magyarországon 7 és fél évet jártam ki az általánosból, majd folytattam a tanulmányaim Angliában. Amit itt úgy kezelnek mint érettségi (de inkább kisérettségi), azaz GCSE-n olyan feladatok voltak amit általános iskola ötödik-hatodik osztályában tanultunk.
Nem hazudok azzal, ha azt mondom hogy én konkrétan az ég világon nem tanultam ott semmit sem. Nevetségesek voltak az órák, mintha újra általános iskola alsós lennék, pedig a megye egyik legjobb High School-jába jártam.
Az egyik tanárom amerikai születésű volt, ő is mondta hogy az amerikai rendszer fényévekkel jobb mint ami itt folyik.
Viazont az oktatás amit 16 éves kor felett kapsz, College-ban illetve egyetemen, abba tényleg nem lehet belekötni.
Sosem voltam porosz rendszer kedvelő, de a magyar általános iskola hatalmas alapot adott nekem. Igaz, hogy depressziós voltam miatta és sokszor remegtem az idegtől, hogy mi miatt leszek leoltva a suliban a tanárok miatt mert valamit nem tudok, de mégis örülök, hogy Magyarországon jártam általánosba, nem pedig Angliába.
#2 Lehet azért nem találod könnyebbnek ezt a kevesebb óra kevesebb fele figyelés dolgot, mert a magyar iskolai rendszerben nőttél fel, amivel nincsen semmi gond. Köszi a válaszod:)
Jöhetnek még.
#4
"Önéletrajz, ajánló levél, munka keresés, elemzés hogy ez mennyire lenne neked jó, kötelező munka 2 hétig stb ez mind a tanterv része volt."
Igazából már ennyit elég is kiemelni, hogy miért is jó az angol oktatás.
Te mit tanultál College-ban, hogy 5 napoztál? Esetleg A Level? Vagy BTEC és mellette angol és matek GCSE-t tettél?
Mondjuk én BTEC Level 3-on voltam helyette, infó szakon, és ezen is tanultam tovább egyetemre. Mindkét helyen 3 napokat kellett járnom, gondolom az is közrejátszik, hogy nekem megvolt a matek és angol GCSE grade C, szóval azokra nem kellett járnom, csak a szakomra amire jelentkeztem.
Na közben itt írtam mégegy dolgot amitől jobb az oktatás, hogy nem muszáj A level-re menni ha egyetemre akarsz menni, hanem ugyanúgy jelentkezhetsz valamiféle szakra, ami elvégeztével ugyanúgy mehetsz egyetemre ha van lefedés a két szak között. Én például gazdinfón voltam College-ban, most pedig CIS-en (proginfón) egyetemen.
Én college 1. évét (AS-Level) töltöttem külföldön cserediákként, és nekem is voltak minden nap óráim. Nem tanultam sem angol, sem matek GCSE-t, csak a 3 választott tantárgyamat. :)
Úgyhogy valóban nem minden helyen van max. 4 nap suli, mondjuk tény, hogy elég sok szabad órám volt. Egyébként nagyon jó szerintem, hogy a középiskola végén már elmélyülhetnek a diákok azokban a tantárgyakban, amiket majd egyetemen szeretnék tanulni.
Akik már 16 évesen High School elvégezte után nem tanulnak tovább, azok hülyék maradnak igen.
Akik továbbtanulnak egyetemig, azok be tudják hozni szerintem a lemaradást. Olyan széles körű alap tudásuk nem lesz mint amit a porosz rendszer nyújtana magyar általános iskolákban, de legalább 1 dologhoz nagyon érteni fognak, amit tanultak. És tegyük fel, szerintem egy informatikusnak nincs szüksége történelemre vagy népművészetre, ha abban a dologban jó ami érdekli...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!