Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék szobrászatról és...

Szeretnék szobrászatról és festészetről elég részletesen tanulni, de a legfontosabb a szisztéma. Hogy tanuljam a művészetet?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. NIncs könyvem és külföldön élek ezért csak gépen tudok tanulni. Hogyan haladjak, mennyi ideig tanulmányozzak egy festőt. Hányszor menjek múzeumba egy héten, vagy hónapban. Mi a legfontosabb, amit szem előtt kell tartani?
2008. nov. 2. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt saját magadnak kell érezned ! Az alapvető az az hogy mindenben észre kell venni a szépet és a művészit . Tudni kell párhuzamot találni és tudni kell elvonatkoztatni . Ha a természetet tanulmányozod vagy az építészetet meg álatlában az épített környezetet az már egy jó alap . A technikai alapokat legjobban a másolással tudod elsajátítani . Ahhoz hogy valakiben egy egyéni művészi világ kialakuljon ahhoz szükséges az , hogy a látottakat át tudja alakítani és hozzá tudja tenni önmagát . De annál , hogy valakiből művész legyen fontosabb az , hogy szeresse a művészetet és tisztelje mások munkáját .

Annyiszor kell múzeumba vagy kiállításra menni ahányszor lehetőséged adódik és kedved is van hozzá . A festők tanulmányozása is ilyen , ha valakinek tetszik a munkája akkor azt biztos jobban körüljárod...

2008. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon, de azt hiszem, félreérthetően tettem fel a kérdésem. Nem akarok művész lenni, csak a felszín alá hatolni, újra előlről kezdeni a művészettörténelmet, festők filozófiájáról, korokról. És csak a szisztéma, hogy pl.: ha trecentoval foglalkozom éppen, akkor mi az, amit meg kell figyelni, mi az, ami még előző korból maradt vissza és mik azok a jelek, amik átvezetnek a quatrocento-ba. Valahogy így. Vagy pl.: miért fedezheti fel Picasso festményeiben Cezanne motívumait. Előre is köszi a válaszokat.
2008. nov. 3. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

én művészeti sulis vagyok.

tapasztalataim szerint először vedd át az egészet (őskor-napjaink) kissé talán felszínesen. aztán kezdd elölről az egészet.

:)

erre amiatt van szükség, hogy átfogó képet láss. én 8 éve tanulnom a művtörit, és 3szor kezdtem újra eddig, és egyre többet tudok, jobban látom az összefüggéseket, a kedvenc koromat pedig egyre mélyebben tanulmányozom.

amugy egy tankönyv lehet nem ártana neked... főleg ha már a 20. századnál jársz, mert sok a dilettáns ember, akire inkább nem érdemes időt pazarolni. hogy hogy haladj? hát ahogy érzed. nincs pontos meghatározása. nem kell több hónapig egy stíluson ülni, ha az neked épp szenvedést okoz. (nekem ilyen volt a keresztény és középkori művészet pl.) én kiállításokra csak akkor járok, ha érdekel valami. próbáld meg azt hogy elmész először megnézni a nagy elődöket, aztán azokra szenteled a figyelmedet, akiket szeretsz. az összes kort ugyanolyan átfogóan ugysem fogod tudni megtanulni, mert mindig lesz olyan, ami jobban érdekel.

2008. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
még az előzőhöz kapcsolva, szerintem készíts sok jegyzetet, táblázatokat, akár képekkel. ezek sokat tudnak segíteni különböző korok összehasonlításában. címszavakat is írj, és a végén kapcsold össze őket. ezért is lenne jó neked egy tankönyv, mert általában vannak visszautalások előző korokra.
2008. nov. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!