Egyértelműen többet ér az osztrák diploma a magyarnál?
Bolognai rendszer van életben, ugyanannyit ér minden diploma, ami felhasználható bármelyik EU országban továbbtanuláshoz, itt elsősorban a tanulmányi teljesítmény számít.
Állásinterjún a HR-esek pedig nem országot néznek és nem tanulmányi teljesítményt, hanem az adott intézményt. A nagyobb presztízsű egyetemet preferálják:
Kínában az 'A' osztályú migráns státuszt az kaphat, aki Top200 egyetemet végzettek közül kerül ki. A munkaadók pedig a Top400 egyetemet szokták szeretni. Habár a magyar egyetemek közül mindegyik aránylag fos, azért van néhány felsőoktatási intézményünk, ami egyáltalán felkerült a listára és jegyzik. Habár nekünk egy sincs, az osztrákoknál azért van 3 nívós egyetem, a többi ugyanúgy bóvli kategória.
Mindenesetre a papír csak arra elég, hogy behívjanak az állásinterjúra, utána meg neked kell bizonyítanod.
Egy fotografikus memóriával megáldott hülyének mindegy milyen diplomája van,mert bármilyen vizsgán vissza tudja szószerint mondani amit elolvasott viszont használni az már nem ugyanaz a dolog. Minden diploma annyit ér, amennyit fel tudsz használni az ötleteid kidolgozásánál. Viszont a gondolataid közben soha sem azzal foglalkozol, hogy honnan is tudod mindazt amit használsz. A passzív tudás bármekkora is, legfeljebb az enciklopédiaszerkesztőnek ér valamit.
Az élet és így a munka is tanult sémák használata, míg a feltalálás ezeknek a sémáknak eddig nem ismert kapcsolatokban történő értelmezése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!