Lenne néhány kérdésem a YFU-val kapcsolatban (? )
1. Lehet kérni régió/város választást/javaslást? (Mármint megkérem őket, hogyha lehet, akkor ide és ide menjek)
2. Az egy éves programban a szünetekben (téli/őszi/stb.) is ott marad a cserediák, vagy hazautazik arra az 1 hétre.
3. A fő tantárgyaknál nézik az átlagot? Ha egy kegyetlen humán tanár lehúz?
3. Átlagosan mennyi zsebpénzt kell vinni hónapra lebontva?
4. Most is vannak ösztöndíjak? A weboldalon csak 2016os lejáratút találtam
5. Milyen szintű angol nyelvtudás kell pl: Amerikába vagy Angliába?
6. A programdíjon kívül mennyibe kerül még a program? (Tankönyvek, egyenruha, stb.)
7. A tábor milyen? (A cserediákság végén elvileg van)
8. A fogadócsalád milyen? Mennyire figyelnek a biztonságra a család kiválasztásánál?
9. Milyen az iskola ahova kerülnek a diákok? Átlagos iskolák, vagy jobb kategóriások, ahol tanulni is rendesen lehet?
1. Nem kérhetsz ilyesmit, mert a család választ téged. Azaz, te beadod a jelentkezést, a fogadócsaládok pedig megnézhetik, kik érkeznek cserediákként és kiválasztják a diákot. Oda mész, ahol a család lakik.
2. A cserediák csak nagyon szükséges esetekben utazhat haza, alapból az egész évet kint tölti.
3. A jegyeket bekérik, de végső soron nem a jegyek számítanak a kiválasztásnál, hanem a személyiség, jellem.
3/2. Ez országtól és családtól függ. Van, aki nagyon sokat kap, van, aki keveset, ez az itthoni család anyagi helyzetétől is függ, illetve mondjuk Németországban több zsebpénz kellhet, mint Mexikóba.
4. Írj emailt vagy hívd fel az irodát, vannak ösztöndíjak és ők tudnak erről részletes tájékoztatást adni.
5. Ahhoz, hogy Amerikába mehess, ki kell tölteni egy nyelvi tesztet és el kell érni egy megadott pontszámot. A teszt azt hiszem B1/B2 szintű, de nem vagyok benne biztos, ezt is meg tudod kérdezni, ha felhívod őket.
6. Iskolától, országtól és családtól függ. Én ingyen kaptam a tankönyvet és nem volt egyenruhám, illetve a fogadócsaládom fizette az iskolai kötlségeket (alapítványi dij). Ahol van egyenruha ott is eltér az ára és lehet, hogy a fogadócsaládod fizeti.
7. Tábor a csereév elején is van (itthon és a fogadóországban is általában) és a végén is. Sőt sok országban évközben is van. Nagyon hasznosak, mert megismerkedhetsz a többi cserediákkal, fontos infókat tudhatsz meg, tanácsokat kapsz, ha valami problémád van. Sok szokott lenni a program, érdekesek és nagyon jó hangulatúak ezek a táborok.
8. Nem teljesen értem, mit ertesz biztonság alatt. A YFU minden családhoz ellátogat,akik jelentkeznek, biztosítaniuk kell pár dolgot, akinek azok nincsenek meg, nem lehetnek fogadócsaládok. Ezek a szempontok országonként eltérhetnek. A családoknál a legtöbb probléma abból szokott adódni, hogy a diák és a család nem illik össze, ilyenkor lehet családot cserélni.
9. Ezt előre nem lehet megmondani. Oda fogsz járni, ahova a család és a YFU beirat. Ha például egy finn faluban laksz, akkor a következő kisváros iskolájába fogsz járni, nincs nagyon más lehetőséged, ha a többi iskola 50-100 km-re van tőled. Lehet, hogy a kisvárosi iskola erős lesz, az is lehet, hogy nem fogsz semmit tanulni. Én nagyvárosban laktam és az egyik legerősebb gimibe jártam, de tudok olyanról, aki ugyanabban a városban egy könnyebb iskolába járt és alig tanult.
A programban csak a partner iskolák vehetnek részt?
Illetve, ha kapok ösztöndíjat, akkor mit kell nekem fizetnem? Egy utolsó kérés képpen, valaki leírná nekem, hogy a féléves "kurzusok" hogyan is működnek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!