Megéri Angliába egyetemre járni?
Figyelt kérdés
A 9000£/éves képzés kicsit durván hangzik, de miért mennek akkor olyan sokan oda?2017. dec. 16. 15:23
1/4 anonim válasza:
A legtöbben diákhitelt vesznek fel. Az angol diákhitelt azután kezded visszafizetni, hogy a fizetésed eléri az évi 21 ezer fontot. Onnantól a fizetésed 3%-a megy a hite visszafizetésbe ami egyébként 30 év múlva akár visszafizetted, akár nem, elévül. Egy pl. természettudományos alapdiplomával évi 25-30 ezer közt lehet keresni. Mesterdiplomával 40 korul. Ez egy hónapra 3333 Font ami 1,200,000 Forint. A doktori fokozat után 10-20 ezer fonttal emelkedik ez az összeg. De az ügyvédi kezdő fizetés is évi 54 ezer font. De mondjuk egy 22 ezres kezdő tanári fizetés sem rossz ha megnézzük, hogy Magyarországon mennyit keresnek.
2/4 anonim válasza:
Ahogy az első mondja. Annyit hozzá tennék hogy szerintem csak akkor éri meg ha az illető kint is tervezi a jövőjét.
3/4 anonim válasza:
#1: Ez hogyan éri meg nekik? Az a 3% hangyaf., ráadásul az elévülési idő miatt simán el lehet bagatellizálni. Arról nem is beszélve, hogy nem Angliában vállalok munkát egyetem után, akkor le sem tudják vonni a fizetésemből azt a 3%-ot.
4/4 anonim válasza:
Úgy éri meg, hogy azért a legtöbb ember igyekszik olyan munkát találni, ahol azért eléri azt az összeget. Egyébként nem volt teljesen pontos amit írtam. Amíg tanul az illető, addig 3.1%-os kamatot raknak a hitelre. Amikor elvégezte a szakot és elkezd évi 21 ezer font fölött keresni, akkor kezdik el vonni. A levont összeg mértéke a keresettől függ. Aki épp eléri a 21 ezret, attól 3%-ot vonnak le, 35 ezernél már a fizetés 6% megy a hitel visszafizetésbe. Persze lehet úgy is csinálni, ahogy mondod, de tényleg megéri? Én nyáron takarítóként kerestem évi 18 ezren felül. Párom szakácsként 20 ezret keres. Diplomásként simán megkeresi az ember a dupláját. Aztán egy 40 ezres fizetést ami havi lebontásban is 3 ezren felül van felrúgjon valaki, azért, mert havi 100 font menne a hitelbe... nem sok ilyen ember van. Úgy, hogy a legtöbb egyetemre bekerülni sem egyszerű. Én egy év múlva jelentkezhetek egyetemre, korábban jártam Mo-on gimibe, biosz fakttal és emelt biosz érettségivel, de ég és fold ahhoz képest amit most tanulok. Egy barátnőm élelmiszermérnök és láttam nap mint nap miket tanul és milyen szinten és amiket most tanulok az inkább azt a szintet üti meg mint az emelt érettségi szintjét. Ennek ellenére Magyarországon egy általános természettudományos képzésre meglehetősen alacsony pontokkal is be lehet jutni, addig itt a top 40 egyetem a maximum pontokat várja el. De itt alapból kevesebb a diplomások száma, nem jelentkezik mindenki egyetemre, hogy "legyen papír, de nem érdekel az egész". Persze vannak rosszabb egyetemek és éppen csak átbukott diákok akiknek ha meg is lesz a papír nem fognak vele semmit sem kezdeni, de nem ez a többség. Másik dolog, hogy ez csak angol és európai diákokra érvényes. Az ázsiai, afrikai, amerikai diákoknak először is a tandíj jóval több mint 9 ezer, másodszor nekik nem jár diákhitel (plusz a külföldi diákok száma a magyaréval össze sem hasonlítható). Így súlyos pénzekhez jutnak az egyetemek/állam és mellette nem feltűnő, ha néhány brit vagy európai nem tud megélni a diplomájával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!