Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemek hogyan...

Angliai egyetemek hogyan működnek? Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Jelenleg Angliában járok college-ba és a második évemet járom. Jövőre szeretnék továbbtanulni egyetemre vagy szintén college-ba (HE).

Hogyan működik az oktatás az egyetemeken? Mi a különbség egy egyetem (university) és egy college (főiskola?) között, ha HE, azaz Higher education szakot tanulok így is úgy is? Egyetemi diplomát, (degree) jobban részesítik a munkáltatók?

Valamint mi a különbség ha csak pl second class degreet tudok megszerezni?

Nem tudom mit tegyek, szeretnék maradni a mostani college-ban ahova járok, csak félek hogy mégsem olyan az oktatás, vagy a diploma minősége, mint egy egyetemben szerzetté. (Bár az eddigi itt tanulásommal meg vagyok elégedve, szeretem ezt a helyet, és jövőre csak 1 emelettel feljebb folyna az oktatás, ami megnyugtató.)

Egyébként a szak amin itt szeretnék majd tanulni, az BSc (hons)-t ad, és az awarding body egy egyetem. Szóval a végzettségen annak az egyetemnek a neve lesz rajt?

Viszont helyet váltani még jobban félek, nem megy a beilleszkedés és irtózok az új helyektől. Ezért is húzok jobban a mostani sulim után.

Amikor bejelentettem a tanáromnak hogy szeretnék itt továbbtanulni, kicsit úgy tűnt mintha le akarna beszélni, meg mintha nem díjazná. Vajon miért nem?


Bármilyen választ szivesen fogadok ami angliai egyetemekkel, college/felsőoktatással kapcsolatosak.



2017. nov. 30. 11:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél :)

Akkor még ráérek a finance-t intézni. Jövőhéten meg is kérdezem a tanárt hogy miért lenne jobb a másik egyetem mint ez, hátha megtud győzni vagy valami.

Azt nem tudtam hogy már level 2-vel is lehet egyetemre menni, legalább több és jobb esélyeket kapnak az itteni diákok mint Magyarországon. Ott szerintem még az érettségit is könnyezve és vért izzadva tudnám megszerezni, hónapos felkészültségekkel is. Itt meg bőven elég ha órán odafigyel az ember, és simán ki is tud törni a többi közül.

Köszi mégegyszer.

2017. dec. 1. 22:22
 12/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezted azóta a tanárt? (aki elsonek írt 80%-os válaszoló vagyok). Én nem ajánlom azokat az egyetemeket amik level 2-re már azt mondják, hogy Welcome. Ezek a ranglista legvégén lévo, épp hogy nem a kormány által bezárt egyetemek. Az órák sem fognak olyan gordulékenyen menni, hiszen a diákok level 2 szinten állnak. Így ilyen helyrol munkát találni elég nehéz. Míg jobb egyetemek gondoskodnak már a tanulmányaid alatt is a jó helyen torténo gyakorlatról, vannak osztondíj programjaik és egyéb lehetoségek.

Értem mire gondolsz. Viszont én érettségi után jottem ki és a "gang" akikkel szoros viszonyban voltam azóta felbomlott, hiszen mindenki az ország kulonbozo pontjain próbál érvényesulni. Mióta élsz kint? Nekem az a véleményem, hogy ha eljut az ember egy magasabb szintre, akkor onnantól nem Pakisztánban vagy Magyarisztánban fogja kint érezni magát, hanem egy tényleges Angliában, ahol normális szinvonalon lehet élni.

2017. dec. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

13 évesen költöztünk ki.

Nem veszik fel a level 2 szinten lévő diákokat. Ez csak matekra vagy angolra vonatkozik, amit amúgy is pótolsz az első éved alatt HE szakodon.

BTEC level 3 vagy valamilyen A level-ek nélkül ide sem vesznek fel.

(De már a btec level 3-ra is csak akkor vesznek fel valakit ha csak az egyikből, angolból vagy matekból hiányzott a C. Máskülönben csak level 2 btec maradt volna.)


Még pont szerencsés voltam hogy a matek az meglett, szóval tavaly neki tudtam állni a level 3 informatikai szaknak. Most angolból level 2-őn dolgozom, a level 3 azaz GCSE pedig az egyetemi első év alatt zajlik majd.


Azóta kérdeztem a tanárt, nem mondott semmit csak azt hogy hol szerezhetek nyomtatványt a jelentkezésre, és hova/melyik épületbe vigyem.

Gondolom azt hitte elsőnek, hogy HNC vagy HND-re akarok jelentkezni. (Ez az 1 illetve 2 éves szak, ami nem degree level még.) De amikor mondtam hogy a 3 éves, degree level-re akarok jelentkezni, azt mondta hogy az rendben. Mert egyébként az awarding body az a University of Bolton, szóval a diplomán, azaz degree-n is ez fog állni. Amúgy amire jelentkezni fogok az BSc (hons) degree-t ad, szóval rendes egyetemi diploma/végzettség. (Lehet hogy már említettem, de leírtam azért mégegyszer.) Ha egyébként 76 Ucas pont a minimum akit felvesznek. Tudom, nem valami bíztató hogy ilyen alacsony, de hát ez van. Ezt legalább simán megszerzem, és így nem kell alapozó/sandwich year-t csinálnom hogy felvegyenek az angol GCSE grade C hiányában. Így legalább majd egy időben csinálom a kettőt és spórolok 1 évet.


(Ja és azért írom le mindig úgy hogy degree diploma helyett, mert hogy ugye az angol diploma az nincs közel a magyar diplomához, és elég megzavaró hogy vajon mikor gondolok a magyar diplomára, azaz degree-re, vagy az angol diplomára, ami még csak FE és 2 év alatt meg lehet szerezni és level 3. Amit most idén kapok majd elvileg ha minden jól megy.

Remélem nem kevertem meg magam jól megint a degree/diploma/magyar diploma dologgal 😅)


Egyébként a HND sem rossz, de az egyik tanárom szerint Higher National Diploma helyett azt jelenti, hogy "Has No Degree" ami olyan orrba dörgölős és zavaró :D


Szóval szerintem maradok itt a kövi 3 évre mert csak itt találtam meg ezt a szakot ami a leginkább érdekel. Meg az integrálás sem menne más sulikban, szóval 2 légy egy csapásra.

Az egyik tanárral beszéltem aki az egyetemi részlegén tanít a sulimnak már régóta, és azt mondta hogy ott sosincsenek ilyen problémák hogy vagy nincs tanár, vagy nincs terem stb.. Szóval kicsit megnyugodtam. De ha mégis olyan förtelmes lesz, akkor az első év után átmegyek másik egyetemre. Hátha addigra az angolom is meglesz, és akkor jelentkezhetek olyan egyetemre is mint például a Leeds Uni vagy a Bradford uni, amik elég előkelő helyen vannak a ranglistán. (Az előbbi az benne van a top 20 UK-ban ha jól emlékszem.)

2017. dec. 8. 01:38
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem legjobban az University of Leeds-el járnál. Az 17. helyen van. A University of Bradford meg a 67. helyen áll pár másik egyetemmel. A University of Bolton rajta sincs a listán, de a The complete university guide szinte mindenbol 1/5 pontot adott rá ami fontos (kutatásra szánt pénz, felszerelés, diákok elért végzettsége). Egyedul a diák-tanár arányra kaptak 4 pontot. Egyébként te nem level 2-n tanulod az angolt, hanem functional skill-t csinálsz és abból a második szintet. Ha rendes levelekre kellene lebontani, akkor a GCSE lenne a level 1, AS a level 2 és A2 a level 3. Ha én lennék a helyedben, akkor én onkoltségesen megcsinálnám mint private candidate a GCSE-t, kozben megnézni, hogy más nyelvvizsgával be tudnál-e kerulni, hiszen mint magyar állampolgár ezt is szem elott kell tartani. Egyébként a sandwich year az nem ugyan az mint az alapozó év. Az alapozó év azoknak szól akiket nem vettek fel, de egy felkészíto évre elmehetne a tényleges képzés elott. A sandwich year az azt jelenti, hogy a képzés során a tanuló egy éves munkahelyi gyakorlaton vesz részt elosegítve a gyakorlati tudást. Ez általában a 2. vagy 3. évben van, így az elso és utolsó év theoretikus oktatása szendvics-szeruen befogja a practical year-t. Egyébként ez egy nagyon jó dolog, úgymond igazi értelmet ad a tanultaknak. Plusz diploma után sem úgy állnak hozzád mint akinek semmi gyakorlati tudása nincs. Magyarországon is próbálnak hasonlót bevezetni, nem véletlenul.

Azt tanácsolom, hogy gondold át, hogyan tudsz a legjobban fejlodni. Vannak olyanok akik remekul tanulnak autodidakta módon, érdekli oket maga az egész és a szabadidejukben is ezzel foglalkoznak. Az ilyen emberek egy rosszabb egyetemrol is tudnak olyan munkát találni mint aki Cambridge-ben végzett volna. Viszont sokaknak kell az, hogy az egyetem jó legyen, elmagyarázzon mindent, adjon lehetoségeket, legyen kapcsolata cégekkel. Egy olyan egyetem ami se nem jó oktatást se gyakorlati helyet nem nyúlt, nos onnan nagyon nehéz lesz normális helyen elhelyezkedni.

2017. dec. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na, sem sandwich sem ilyen alapozó éveket nem szeretnék csinálni. 3 év alatt szeretném megkapni a degree-t, túl rövid ahhoz az élet hogy még 4 évet itt éljek ebben az országban.. :)

Meg informatikában szerencsére nem a végzettség minősége a fontos, hanem inkább a tudás. A degree az csak egy ugródeszka elsősorban.


Egyébként találtam ilyen nyomtatványt a sulimmal kapcsolatban, azt írják szoros kapcsolatuk van cégekkel is, hogy a lehető legtöbbet tudják nyújtani diákjaiknak a végzettség éve után.

Én megtaláltam azt a The University of Bolton-t, nem éppen egy előkelő helyen van, ~120 ha jól emlékszem. Viszont a Leeds Beckett, a másik lehetőségem ahova felvennének, az is csak 3-4 hellyel van előrébb.

De amúgy sem ebben az országban tervezek élni/dolgozni a távoljövőben, szóval gondolom valami más európai országban még annyira sem foglalkoznak azzal hogy hanyadik helyen áll az az egyetem ahova jártam. Gondolom ott is a tudás a lényeg, meg esetleg az hogy a diploma nemzetközileg elismert.


Szóval a tervem továbbra is a következő:

A mostani sulimban maradok erre a HE szakra, majd ha nagyon rossz az oktatás és a helyzet, akkor az első év után fogom a HNC-met (+ ha minden jól megy az angol GCSE C-met) és jelentkezek egy kicsit jobb egyetemre, attól függ hova vesznek fel a kettő említett közül.

Ha viszont nincsen semmi gond a mostani sulival, akkor szerintem nem ugrálgatok.

2017. dec. 12. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!