Természetvédelmi mérnöki diplomával tudnék állást találni Skóciában?
Figyelt kérdés
2017. nov. 14. 11:16
1/8 anonim válasza:
Mint egyetemet végzett, rákerestél már arra, honosítható-e diplomád?
Ha igen, milyen plusz kell hozzá?
Amikor ezzel tisztában leszel, megválaszoltad kérdésedet.
2/8 anonim válasza:
Biztos foglalkoznak természetvédelemmel ott is. Viszont! Magyarországon a természetvédelmi képzés erősen a Kárpát-medencei viszonyokra koncentrál, nem is véletlenül, hiszen ez egy önálló biogeográfiai régiót jelent. Szóval más fajok, ökológiai viszonyok, természetvédelmi problémák stb. vannak az országunkban, mint skóciában, szóval ha nem vagy jártas az ottani viszonyokban, hátrányban leszel.
3/8 anonim válasza:
Egy magáncég nem foglalkozik a diplomáddal, megnézik, esetleg rákeresnek az egyetemre, hogy létezik-e, és kész. Voltam már olyan interjún, hogy nem is akarták látni magát a diplomát, csak végigmentek az életrajzban felsorolt skilleken, kérdezték, hogy milyen kontextusban használtam már, stb. Én nagyon azon se aggódnék, hogy a magyar viszonyokat tanultad az egyetemen, mert új állásnál úgyis van két-három hónapnyi tanulási időszak, nem dobnak rögtön a mélyvízbe, pláne frissen végzettként. Hogy milyen esélyed van munkát kapni, szerintem egész jó. Skóciában (és az egész UK-ben) a geo+engineer szakmák hiányszakmának minősülnek (szerintem a természetvédelem is belefér ebbe a kategóriába), tehát külföldiként is jó esélyed van. Ajánlom, hogy keresgélj már otthonról állásokat és jelentkezz nyugodtan, nem számít, hogy nem vagy ott helyben. Telefonos interjút tudsz vállalni, ha nagyon muszáj fillérekért ki is tudsz repülni ha személyesen is találkozni akarnak. Ja és ne feltétlen csak olyan állásokat nézz, ami szó szerint a te szakmád, hanem a skilleket nézd, és ha olyant találsz, akkor is jelentkezz. Mert nem a végzettséged számít hanem a tudásod.
5/8 Estádio de Felchút válasza:
Akkor most adok egy 3 fős checklist-et, menj rajta végig, ha bármelyik kérdésre is nemmel felelsz, akkor nincs értelme Skócián gondolkoznod:
1. Folyékonyan, felsőfokon beszéled-e az angol nyelvet, ismered-e a szakterületed szakmai szókincsét?
2. Van-e releváns tapasztalatod ezen a területen?
3. Érzel-e magadban lelkesedést, kitartást, ambíciót, lendületet, kalandvágyat?
Ha 3 igennel feleltél, sok sikert!
6/8 anonim válasza:
A checklisthez: az első elfogadható, igaz. A második részben, pár fogalmat behoznék: graduate job, entry-level job, stb. A munkaadók nem hülyék, tudják, hogy egy frissen végzett diáknak nem sok szakmai tapasztalata van, ezért hirdetnek ilyen címmel állásokat. Szerinted hogy jutnak az emberek az első állásukhoz? A harmadik pont pedig semmit mondó, nyilván bármihez hozzákezd az ember, ahhoz kell ambíció és lelkesedés. Ennek semmi köze Skóciához vagy alapból a külföldi munkavállaláshoz. Egy magyarországi állásinterjún is leírnak, ha nem látják a lelkesedést.
7/8 A kérdező kommentje:
És van valaki, akinek sikerült magyarként ilyen helyen elhelyezkedni ott?
2017. nov. 16. 10:46
8/8 anonim válasza:
Kedves barátom!
Ha itt vársz választ a kérdésedre, akkor inkább maradj itthon, a külföldi munkavállalás nem neked való.
Remélem, érted! Ha nem, méginkább azt tanácsolom, ne menj sehova.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!