Milyen jogot tanulni Angliában? Hogyan működik az egész?
Az LSE-t néztem ki magamnak, ott szeretnék jogot tanulni, vagy esetleg a Sussex-en. Nagyon megköszönném ha valaki maga a kimenési procedúráról is tudna mesélni, tájékoztatni, illetve a jogról általánosságban, mennyire nehéz, mire kell odafigyelni. Előre is köszi :)
(Nem egy légbőlkapott ötlet, már nagyjából ki lett dolgozva a terv, és nem vagyok teljesen tájékozatlan, de érdekelne, nagyjából hogy s mint megy az egész.)
Na mielőtt nagy hévvel kimész és elkezdesz kint a jogon bukdácsolni, tisztázni kellene, hogy mennyire beszélsz angolul....és nem ilyesmire gondolok, hogy van egy felsőfokúd, mert az még itthon sem felel meg a cégek álláshirdetéseiben kért "tárgyalási" szintnek.
Nem az a kérdés, hogy mennyire vagy jó tanuló vagy szorgalmas, hanem az, hogy egyszerűen egy felsőfokú nyelvtudással nem fogod tudni felfogni az órán elhangzottakat. Ezért szoktak kimenni egy évre előtte a külhoni diákok felkészítőre, ami nagyon komoly napi szinten 4-5 óra csak angol jelent plusz egyéb kurzusok felvehetőek, ha érdekel, de ez még nyilván nem maga a tényleges jogi kar, csak éppen felkészítő, hogy az órán elhangzottakat értsd.
Egész egyszerűen a jogi szaknyelv vagy az órák azok nem olyanok mint itthon, hogy beülsz és megérted....hanem még az anyanyelviek sem értik...3 évig volt egy kanadai angol tanáron, aki Calgary-ból érkezett, a húga jogot tanult Glasgowban és vért izzadt, pedig ez az anyagnyelve...azt mondta, hogy még így is, hogy ez az anyanyelve folyamatosan szótározgat, hogy a leadott anyag érthető legyen, pedig kiemelkedően jó képességű leányzó volt, több versennyel a háta mögött és ösztöndíjas volt...aztán másfél év múlva belejött, utána viszont az anyag mennyisége nő, tehát lazítani nem nagyon lehet.
Jogot pedig ott tanulj, ahol praktizálni szeretnél, mert nagyon specifikus, nyilván mindenhol más...valamit csak akkor menj, ha nagyon akarod és vannak kapcsolataid kint, mert gyakornoknak nagyon nehéz anélkül bekerülni, erős kint a túlképzés és sok a pályaelhagyó.
Ja és nem a levegőbe beszélek, az Imperial College Business School-ban végeztem Londonban, ugyan az nem jog, hanem gazdasági vonal és mikor elkezdtem már bőven éltem kint három éve, de az első félév így is kihívás.
Viszont ha vannak kapcsolataid, van elég pénzed vagy a szüleidnek, ha ezzel akarsz foglalkozni és úgy gondolod, hogy képes vagy valóban kapcsolatokat kiépíteni kelet-európaiként (csak szólok, hogy kint az értelmiségi közösség nagyon bennfentes és arisztokratikusan áll a kivülállókhoz) és elég szorgalmas vagy, vágj bele.
Kint szerzett jogász diplomával viszont nem tudsz hazajönni, mert teljesen más a jogrendünk, már a struktúra is, így csak a külhoni jövőben gondolkodhatsz, de ehhez tényleg nagyon masszívan meg kell értened, hogy jogász körökbe kapcsolatok nélkül nem fognak befogadni. Sajnálom, de ehhez vagy valami nagyon extrát kell letenned az asztalra vagy elvenni egy ügyvédi iroda vezetőjének a lányát.
Lehet, hogy kissé nyersnek tűntek a soraim, de csak azért, mert most éppen neked ilyen kedved van, ki ne menj jogot tanulni....univerzálisabb szakokat, mint nemzetközi számvitel, pénzügy, nemzetközio adózás, marketing, logisztika stb bármikor, de jogot kint, csak ha tényleg brutál elszánt vagy....nem olyan, mint itthon ellébecolgatni az ELTE-n és utána hősködni, hogy mekkora flash volt. :)
Ha mész, sok sikert. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!