Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miket kerdezzek az egyetemrol?...

Miket kerdezzek az egyetemrol? Ausztriaba szeretnek menni

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Kineztem egy egyetemet, szeretnek jelentkezni, de jo lenne elotte egy ott tanulo diakkal beszelni. Egy ismerosom baratja (akit nem ismerek szemelyesen) kint tanul, gondoltam esetleg nala erdeklodni, plusz neten talaltam mas ottani magyarokat is. De nem tudom mikre kerdezzek ra konkretan :D marmint ez igy elsg hulyen hangzik, de tenyleg nem tudom mit kerdezzek. Az lenne jo ha magatol tudna h mit erdemes leirni, ami az egyetem honlapjan nincs fent :D de magyar egyetemek nyilt napjan se tudom soha, hogy mit kerdezzek. Adjatok tippeket legyszi, mert nem jut eszembe, pedig biztos ezer dolog lenne!


2016. okt. 20. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Ha odáig se terjed a fantáziád, hogy feltegyél legalább 6-8 kérdést, akkor szerinted éppen te kellesz oda?...


Kérdezd azt, amit egyetemek nyílt napján mások kérdezni szoktak!


De még jobb, ha egyelőre nem tartasz fel senkit ilyesmivel. Elég lesz akkor, amikor már lesznek konkrét kérdéseid, amikor már tényleg érdekelni fog a dolog.

2016. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
minden fontos dolog fent van a sulik honlapjan :D tenyleg nem tudom mit kerdezzek
2016. okt. 21. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Természetesen azt kérdezd meg, ami téged érdekel, vagy nem teljesen egyértelmű a leírásban. Most én mondhatom neked, hogy kérdezz rá az egyetemi életre, a bulikra, ha egy cseppet sem vagy bulizós. Mondjuk talán az oktatási rendszert, hogy miben más a miénktől, milyen a tanulási morál, milyen kint a diákok hozzáállása a tanuláshoz és magához az egyetemhez, hogy viszonyulnak a magyar diákokhoz, milyen a szorgalmi időszak és a vizsgaidőszak stb. Gondolom én ezekre kérdeznék rá. Lakhatás és megélhetés milyen költségekkel jár.
2016. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi de ha ahhoz sincs energiád hogy elgondolkodj rajta mi az ami érdekel téged, akkor senki sem fog komolyan venni. Millió dolgot tudnék írni az egésszel kapcsolatban, de használd egy kicsit a fejed és ha olyan sok minden fent az egyetem oldalán akkor meg olvasgass.
2016. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem írtad hova szeretnél jelentkezni, így azért elég nehéz segíteni :D. Amúgy meg: lakhatás, milyen munkákat tudsz elvállalni suli mellet, melyik STEOP vizsgával érdemes kezdeni (ha már Ausztriában szeretnél tanulni, gondolom hallottál már ezekről a vizsgákról :D), utána mit érdemes felvenni, hogyan és mennyit kell készülni egy-egy tárgyra,stb... Magától senki sem fogja fosni a szót neked, ha azt sem tudod mire vagy kíváncsi :P.

2016. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!