Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Oké, ez egy hosszabb kérdés lesz. Szóval én egy 16 éves fiú vagyok, éppen 1 éve hogy ki jöttem Amerikába a családommal (NY) a 8 általános-t otthon befejeztem. Itt kezdtem meg a közép iskolát. Otthon jó tanuló voltam nagyon is... Ilyenek,hogy biológia vagy történelem? Kiráztam a kisujjamból... Matekból 3-as voltam,néha 4. És most bukásra állok szinte mindenből itt... Jó magam eléggé érett vagyok, nem szeretek gyerekes dolgokat csinálni, abszolút komoly vagyok, tisztelettudó, becsületes, csak akkor szólok ha kérdeznek, de ennek ellenére nem vagyok az a nagyon csöndes visszahúzodó típus... Programozást tanulok, abból nagyon is jó vagyok... Szóval a problémám az, hogy bukásra állok szinte mindenből. Jó magam ezt az itteni iskola rendszer rovására írom. Az a gond, hogy itt csak és kizárólag dogákkal lehet jegyet szerezni... Amik 1 hónapba 1x, 2x vannak.. Szóval elég kevés. Itt nincs olyan, hogy felelet vagy órai munka... Semmi... A töri tanárom tök hülye... Olyanokat kérdez, hogy AG valami nevetséges, csak el pazaroljuk az időt, a történelmet alig tanuljuk.. Ráadásul abból is olyanokat amit én már otthon 5-6 ba tanultam. Pl tanulunk Nagy Sándor-ról és az a feladat hogy az csoportodba ( mert hogy csoportokba vagytok azon az órán) meg kell beszélni a véleményed arról, hogy nagy Sándor szerinted jó vezér volt vagy sem? Tehát törin ilyeneken kérdeznek.. A véleményed érdekli a tanárt.. Nevetséges. Dátumokat nem is kell tanulni... Matek az számomra mindig is a nehéz tantárgyak közé tartozott, azt úgy ahogy van nem nagyon értem :D Na már most nekem 2 biológia órám van 2 külön tanárral, külön teremben. Az egyik bioszból jó vagyok, viszont a másik ( a nehezebb) abból nem ugyanis nem tudok olyan szinten angolul sajnos. Meghát 42 perc alatt 12-14 oldalas dolgozatot kell érni ami tele van szöveges feladattal.. Ebből bukásra állok... Van még a tesi azt inkább el se mondom h milyen csak nézzetek meg egy amerikai gyereket lusta, gyenge stb.. A tesi itt nagyon laza az oké. Van még a programozás az is oké.és van az egyik legnehezebb: az angol ( nyelvtan) az viszont szörnyű... A tanár el várja hogy esszét írjak.... ANGOLUL. szörnyű. Mindezeket így össze vetve még úgy ahogy tudnám is tartani a tempót. Viszont ezek megőrültek.... Szóval az történt hogy április 8 ától nem voltam suliba mert nagyon nagy torokgyulladást kaptam. ( már jobban vagyok) és mialatt távol voltam ( 1 hét) azalatt értünk dolgozatokat... Töriből, matekból, bioszból stb. És itt olyan a rendszer hogy nem voltam suliba, ergó nem is tudtam azt a rohadt dolgozatot megírni erre nem 0 adtak rájuk?! ( itt pontokkal történik az osztályozás. Minden 65 pont alatt lévő doga az 1-esnek számít azaz, elégtelen) Szóval nem is vagyok ott, nem is írgattam meg erre 1 es.. Ez hogy működik kérem? Hát ha nem tudja a tanuló megírni akkor megvárjuk míg iskolába megy és aztán megírja... Még ilyet... Ja, és a másik felháborító dolog az az hogy minden egyes dolgozat 65 pont alatt 1 es. Ez is milyen rendszer már?! Hát 50 lenne a fele, azaz 3 as, nem? 25-30 pont meg a kettes... 65... És.. Most jön a java. Az egyetemek csak olyanokat vesznek fel akik 70-75 ponttal rendelkeznek... ( összegzésben) ez mi a f asz már kérem? Hát alig lehet hibázni.. Például nyelvtan dogában 1 darab vessző 5 pont minusz. Akkor számoljunk már. 4 vessző és már 20 pont mínuszba vagy... Szóval itt ilyen a rendszer. Már ezt nem bírom tovább. Egyébként bocs hogy így össze vissza írtam mindent.. Nem szokásom, csak ezt már úgy el akartam mondani valakinek... Szóval én már ezt nem bírom szörnyű ez a rendszer... Próbálok megfelelni, próbálok tanulni stb... De van ilyen, hogy beteg vagy.. 1 hetet hiányzol és le vonják a pontjaidat. Nem hazudok... Mielőtt beteg lettem a törim jó volt 65-70 pontos voltam belőle. Programozás 95 pont, nyelvtan az rossz volt 55 pont matek 50 pont,tesi 70 pont , biosz 55 pont ( ez a nehezebbik) viszont ha azt nézitek jó voltam 4 tantárgyból, és összesen 7 db van... És most hogy beteg lettem le vonták a pontjaimat... Most már csak a könnyebb bioszból vagyok jó. A többi mind rossz, 50 alatti... Ja és egyébként itt nincs olyan h a doki ír egy papírt és azt be mutatod... Írnod kell a tanároknak e-mailt hogy nem mész suliba. Persze édesanyám nem érti annyira ezeket a dolgokat, szóval nem szóltunk hogy beteg vagyok... De lényegtelen ezt akkor sem kellene csinálniuk.. Mondok egy esetet ami nemrég történt. Szóval a matek tanárom mindig le osztályozza a házit. 2 pontot lehet szerezni egy napi házival. Ugyanígy 2 minusz ha nincs kész. És volt egy nap amikor nem mentem be suliba, fontos dolgom volt lényegtelen.. Szóval nem voltam az egyik nap suliban és a tanár be írt 2 minusz pontot mert ugye nem voltam suliban és így nem tudta megnézni a házit.. És erre Bizonyítékom van ( ugyanis itt egy internetes oldalon találhatóak a jegyeid. Az oldal úgy működik mint egy ellenőrző) és ez az ellenőrző nuts mindent.. És ki írta hogy aznap nem voltam suliba... És erre mégis a tanár le vont tőlem pontokat. Nem tudom mit kéne tennem ez az egész igazságtalan
2016. ápr. 19. 19:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, telefonról irok. Igazságtalanság * és a másik bioszom ( a könnyű) az 70-75 volt betegségem előtt..
2016. ápr. 19. 19:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Most kicsit kiengedted a gőzt.

Alkalmazkodsz a szabályokhoz, ennyi - mást nem tehetsz.

Tanulsz (és valószínűleg évet ismételsz)

Én megértem, hogy nehéz az átállás, de nem róhatod fel a tanárnak, hogy angol irodalom órán esszét írat angolul, nem lehet tekintettel arra, hogy te nem beszéled még elég jól a nyelvet, ezt te sem gondolhatod komolyan.

Az szintén nem a tanárok hibája, hogy nem ismeritek ki magatokat a rendszerben, ezért nem jelzitek a megkívánt módon az iskola felé a hiányzásaidat.

Ne arra fecséreld az energiádat, hogy a rendszerben keresed a hibát, hanem azon legyél, hogy beilleszkedj minél hamarabb!

2016. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!