Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyesült Királyságban továbbta...

Egyesült Királyságban továbbtanulók, ilyen helyzetben mikor/honnan kellene diákhitelt igényelnem?

Figyelt kérdés

Au pairként leszek kint az első évben vagy Skóciában, vagy Angliában. Van egy ismerős angol család, ami biztos hely lenne, és most találtam egy skót családot a neten, mert a szívem inkább Skóciába húzna. Mindkettőjüknél július 1-jén kezdenék. Elég lenne még akkor diákhitelt igényelni? Ha nem, és itthonról igényelek, akkor melyik ország legyen a lakóhelyem? Mert ugye akkor még Magyarország lenne, de mikor tanulnék, akkor már nem. És ha kell jövedelemigazolás, azt a magyarországi munkahelyemről kell kérni, akkor is, ha az már a nyáron megszűnik?


Tudom, hogy hülye kérdések, és mi lesz velem, ha még ezt sem tudom megoldani, de ez az egy dolog zavart most be, egyébként meg elfér még itt eggyel több hülye kérdés.


2016. ápr. 18. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Diákhitelt kint csak akkor igényelhetsz megélhetésre, ha minimum három éve kint élsz. Ha a tuition fee diákhitelre gondolsz, az Angliára érvényes, Skóciában első diplomát az állam finanszírozza. Ha Anglia és tuition fee hitel, akkor azt most kéne igényelni, lakhely még itthon, de azt hiszem valahol be lehet jelölni, hogy term time addressed is lesz.

Jövedelemigazolás nekem nem kellett.

2016. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pörölycápa ***** válasza:

Várjunk, most akkor tanulni is fogsz kint, vagy csak babysitter-eskedni? Mert diákhitel akkor jár, ha Angliában valamilyen egyetemen tanulsz.

Én kint tanulok, és a hivatalos lakhelyemnek a magyart adtam meg, és még itthon igényeltem meg a Student Loan-t (arra gondolsz amúgy?). Akkor még azt sem tudtam, hogy pontosan hol fogok kint lakini. Egyébként azt akkor szokás megigényelni, amikor már felvettek egy Angol felsőoktatási intézménybe, és már tuti odamész.

De ha Skóciába mész, ott meg ahogy az előző írta, nincs tandíj az első diplomához.


Jövedelemigazolás nem kellett nekem, viszont arról kellett igazolás, hogy felvettek az egyetemre.

2016. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!