Az Erasmus program alatt nehéz tanulni külföldön?
Ahogy tudom Erasmus-hoz 2 lezárt félév kell, így ha jövőre érettségizel, akkor neked 2 éved van fejleszteni magadat, ami rengeteg (én 1 év alatt tanultam meg nulláról középszintig - 2 év alatt a felsőfokot is el tudod érni).
Másrészről az Erasmus nem arról szól, hogy kimész és tanulsz, hogy aztán ne csússz egy félévet se. Nyilván meg van szabva egy kreditmennyiség, amit el kell kint érned, de ez közel sem annyi, mintha itthon tanulnál. Az Erasmusnak pont az a lényege, hogy megismerd a kultúrát, azt a közeget, ahol tanulsz, kapcsolatokat szerezz, nyelvet tanulj. Nem pedig az, hogy négy fal között tanulj minden nap, hogy összegyűjts minél több kreditet.
Még van elég sok időd, de azért gondold át, hogy a te céljaidnak biztos az Erasmus-e a legjobb választás (ahol érdemes belekalkulálni, hogy lehet nem fogod tudni megúszni csúszás nélkül - ami persze nem baj, hiszen az ösztöndíj által elég sokat nyersz, mérlegelni kell).
Erasmusra csak aktív szemeszterben tudsz menni, vagyis fel kell venni egy adott kreditmennyiséget. Ez azt jelenti, hogy kint is lesznek óráid, vizsgák és ezek eredményét beszámítják az alapszakba. Kicsit könnyebb is megcsinálni kint a tárgyakat, mert nem veszik annyira komolyan az Erasmusos diákok vizsgáztatását mint a ténylegesen ott tanulókét. Meg attól függően hova mész és milyen órákat veszel fel sokszor inkább a csoportmunkákat osztályozzák és nem azt várják el, hogy magolj.
Amúgy mivel ennek az a lényege, hogy egy-két szemesztert tanulj külföldi egyetemen nyilván tanulnak azért :). Én pl. úgy mentem, hogy a szabadon választható kreditmennyiséget ott csináltam meg és néhány olyat ami itthon nem ment vagy olyannak tűnt ami kint jobb azokat vettem fel abban a szemeszterben.(pl. statisztika, marketing, nemzetközi gazdtan). Plusz a szakmai gyakorlat előtti utolsó szemeszterben mentem és elkezdtem a szakdogát is. De én azért hagytam így lazábbra, mert jobban érdekelt hogy kiutazhattam fél évre Svédországba és próbáltam sokfelé elmenni hétvégén, minél több olyan programon részt venni amit az ESN tartott (ők az erasmus hallgatókért felelősek, sok jó programot szerveztek), szóval fontos, hogy jól is érezze magát az ember ha már kiutazhat 1-2 szemeszterre. :) Én nem csúsztam meg az alapszakkal az erasmus miatt, de nem is volt sok tárgyam.
Amúgy min. 2 lezárt aktív szemeszter kell hozzá, mert néznek átlagot és hogy hány kredited van meg.
Nyelvtudásból meg nem tudom mennyire nehéz, mert én angolos két tannyelvű gimiből mentem egyetemre, szóval nekem nem volt vele problémám. De pl. voltak olyan erasmusos hallgatót akik elég rosszul beszéltek angolul (főleg arabok), de még ők is elboldogultak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!