Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön milyen lehetőségek...

Külföldön milyen lehetőségek vannak villamosmérnök MSc-re? (lent)

Figyelt kérdés
Eddig 5 félévet töltöttem el a BME-n villamosmérnöki szakon, mindegyik félévben 4 és 5 között volt az átlagom. Szeretnék kimenni külföldre MSc-re, de semmi információforrásom nincs ezzel kapcsolatban, valaki tudna segíteni? Elsősorban Európán belül gondolkoznék (esetleg USA). Angolul elég jól tudok. Szeretnék elsősorban egy "jó" nevű egyetemre menni, hogy külföldön is könnyen el tudjak helyezkedni, de az anyagiak is fontosak, többmillió forint nem férne bele félévente. Előre is köszi a válaszokat!

2016. febr. 10. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Én BME-VIK-re jártam BSc-re, most MSc-s vagyok. Sokat gondolkoztam anno külföldi MSc-n, így leírom a tapasztalataimat.

Először is, vagy egy cég, "Engame" a neve, akik magyar diákokat mentorálnak pénzért külföldi top egyetemekre. Nekik szokott lenni évente többször is tájékoztató előadásuk, érdemes elmenni egyre. Bár elsősorban humán szakos diákjaik vannak, néha van 1-1 reál szakos is.


1. USA: ha olcsóságra vágysz, az USA felejtős. Ott tipikusan nagyon drága a felsőoktatás (értsd: jobb egyetemek 15k USD/félévtől felfele vannak), és a megélhetési költségek is. Ha csak nem vagy nagyon-nagyon jó (értsd: nemzetközi cikkek folyóiratokban, jó kapcsolatrendszer stb.) akkor egy teljes ösztöndíjnak szinte 0 az esélye. 1 féléves programok vannak néha a BME-vel, de az ugye nem ad ottani diplomát, és ezekre is sok a jelentkező.


2. Európa már jóval elérhetőbb cél, de itt is nagyon sok lehetőség van. Néhány országban ingyenes felsőoktatás, pl: Ausztria, Németország majdnem minden tartománya, Skandináv államok stb.) Az MSc a legtöbb helyen angol nyelven (is) van, vagy csak angolul. A kontinensen a legjobbak között van a TU München és az ETH Zürich. (top 50-es mindkettő) Németországban ezen kívül van még rengeteg egyetem, kb. 6-8 ami lényegesen jobb mint a BME a ranglistákon, 20-30 ami kb. egy szinten van vele, és számtalan ami alatta van. A többi országban is van sokféle lehetőség, ha rákeresel hogy MSc Elenctical Engineering Europe, akkor vannak ilyen összehasonlító oldalak.


A jelentkezési procedúra az egyetemek weblapján fent szokott lenni, ami eltér a magyar jelentkezésektől, hogy nemzetközi nyelvvizsgát kérnek (TOEFL vagy IELTS).

Ennek megszerzésére kell időt szánni, úgyhogy nem árt korán elkezdeni mozgolódni (ez az információszerzésre is igaz, jó 1 évvel a jelentkezés lezárulta előtt már jó ha van egy konkrét elképzelésed).

Illetve kell 1-2 oktatói ajánlólevél. Ezeket BME-s professzoroktól (vagy más egyetemek professzoraitól érdemes kérni). Érdemes jó kapcsolatot kiépíteni néhánnyal, hogy majd adjanak ajánlást.

Írj privátot, ha van még kérdésed, válaszolok szívesen.

2016. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!