Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olasz családhoz megy a testvér...

Olasz családhoz megy a testvérem "cserediákként"! Mit vigyen ajándékba?

Figyelt kérdés

Öcsém is 17 éves és a srác is akihez megy!Nem ismerik egymást,egyetlen egyszer beszélgettek,szóval abszolút nem tudjuk mit/miket szeret!

Szülökkel már könnyebb a helyzet egy fokkal!Valami ajándékcsomagra gondoltunk ami magyarországot jelképezné!Idáig jutottunk!DE a kérdés az hogy mit rakjunk a csomagba?És mit vigyen a srácnak?


2010. márc. 28. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bögrét, Tokajit, esetleg törölközőt, terítőt vagy paprikát, gyümölcsöt. Elsőre ennyi, majd írok a lesz még.
2010. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tokaji bor, egri bikavér, ágyas pálinka, paprika (fűszer)... Hungarikumokat, amiket náluk nem lehet kapni.
2010. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én voltam Olaszországban cserediákként, és Tokajit vittem, pálinkát, kolbászt, ilyen kis hímzett dolgokat.
2010. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mamám hímezte kis terítők voltak.
2010. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Magyar kaják szakácskönyve angolul mondjuk vagy ha találsz olaszul, magyar csoki, bor, pálinka, himzés,csipke, erős pista, piros arany, gulyáskrém, fűszerpaprika,kolbász,
2010. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is hungarikumokra szavaznék:) pirospaprika, kolbász, egri bikavér vagy tokaji, illetve lehet kapni magyaros boltokban ivókürtöt ( Savaria karneválon 1500ért vettem), illetve pici busómaszkot, stb.
2010. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

lehet pl. egy szép porcelántányér/tál amire rápakolod a bort (tokaji a leghíresebb) és a pálinkát (szilva vagy barack), kolbászt vagy pick szalámi mixet, maci-mézet és fűszert

Persze mindez függ attól is, mennyit szántok rá.. zsolnai vagy herendi porcelántálcát vagy kristálytányért meg kell fizetni.. a kalocsai hímzésű termékek jó áron vannak, a fűszereket is lehet szép díszdobozban kapni, ahogy az italokat is.

ha 1 csomagot csináltok a szülőknek és a gyereknek, anyukának lehet tálat-tálcát, vázát ilyesmit vagy csipketerítőt adni és fűszert, könyvet (konyha, Magyarországról vagy a ti városotokról szóló könyv), apukának bort és/vagy pálinkát (szép díszüvegekben is vannak, de talán a házi a legtalálóbb :P), kolbász, szalámi, a gyereknek meg rubik kocka :) és szótár :)

ha nagyon szeretik a focit vagy bármi más sportot, esetleg egy magyar mez..

szóval a hungarikumok adottak, pénztárca függő az egész. olcsón is ki lehet hozni, ha van saját bor, pálinka, fűszerek.. mellé egy rubik kocka, csipke dísz, porcelán valami vagy könyv tök jól passzol. mondjuk ha fűszert is vinne, érdemes könyvet is mellékelni, hogy használni is tudják :)

2010. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!