Hogyan mehetnék külföldre (támogatással) fősulira vagy egyetemre?
Figyelt kérdés
Angolul tanulok és azt szeretném megtudni, hogy egyrész mik a feltételek, másrészt meg azt, hogy vannak-e ilyen 'szervezetek', amik tehetséges diákokat támogatnak. Ha igen, hogy lehet ilyet "kapni"? Hallottam már ilyesmiről és szeretnék több infót megtudni. Előre is köszönöm a válaszokat!2015. júl. 22. 00:09
1/11 anonim válasza:
Angliába nem nagyon találtam teljesen támogatott helyet. Hallottam már svéd, dán, finn és német egyetemekről (utóbbin általában kell német is, nem teljesen angol), amik segítik a diákokat, de amúgy nem annyira gyakori. Vannak skóciai egyetemek is, amiket érdemes lehet böngészni. Ugyan rég volt, de vannak a témával foglalkozó honlapok illetve szervezetek (utóbbiak általában fizetősek), akik már korábban összegyűjtötték az információkat és segítenek a kijutásban.
2/11 anonim válasza:
Nézd meg először az eduline-on, utána érdemes az ott kinézett egyetemek saját honlapján böngészni.
3/11 anonim válasza:
Bsc-re szinte lehetetlen ilyen program keretén belül bekerülni. Azért,mert itthon csak kevés iskolában kapsz olyan tudást,amivel ilyen elit programba bekerülhetnél,de nem lehetetlen. Ezek évről évre is szoktak változni,vannak állandó ösztöndíjak,amiket minden évben kiírnak,de ritkán ezeken felül is kiírnak 1-2 évben valamit.
Nem lebecsülni akarlak,de mint írtam is,bsc-re teljes támogatással nagyon kis esélyed van,általában ha valaki így megy ki,hogy kap ösztöndíjat bsc-n is,az se fedezi a megélhetést. Lehet jobban járnál,ha itthoni bsc után msc-re,vagy később phd-re mennél ki,szerintem ott sokkal reálisabb a megélhetést is fedező ösztöndíj.
4/11 anonim válasza:
Skóciában ingyenes az egyetem, azt esetleg meg lehet próbálni, érdemes. A megélhetést nem fedezik, de könnyen lehet diákmunkát találni, amivel könnyedén tudod a megélhetésed fedezni. Érdemes megpróbálni, mert nagy lehetőség, és nagy élmény.
5/11 anonim válasza:
Utolsónak igaza van,de azt még hozzátenném,hogy abszolút nem mindegy,hogy milyen szakra akarsz menni. Nincs külföldi tapasztalatom,de ha az itthoni helyzetből indulok ki,akkor a legtöbb szak mellett nem nagyon van időd diákmunkára,vagy az egyetem rovására megy és nagyon rossz jegyeid lesznek.Szóval érdemes ezt is mérlegelni.
6/11 anonim válasza:
Az Egyesült Királyságra általában nem az jellemző, mint az itthoni egyetemekre, összehasonlítva sokkal kevesebb óra van, mint itthon. Nekem is négy tantárgyam van csak az első évben, és sok ismerősöm van, akik kinn vannak, és bőven tudnak egyetem mellett dolgozni.
7/11 anonim válasza:
Mondjuk azt én is néztem,hogy más európai országban az msc tantervek teljesen mások,mint itthon az enyém...tényleg kevesebb és hasznosabb órák vannak,de bsc-t nem néztem. Ezek szerint itthon van csak ez a szopatás :D
8/11 anonim válasza:
Igen, égnek állt a hajam, hogy ehhez képest itthon mit kérnének, ha ugyanarra a szakra mennék :D
9/11 anonim válasza:
Én is Skóciát ajánlanám, bár nem tudom kinek lehet hinni. Pont a múltkor hallottam egy apát, akinek a lánya ott tanul és azt mesélte, hogy mennyi milliós hitelt kellett felvenniük hozzá, annak ellenére, hogy maga az oktatás ingyenes.
10/11 anonim válasza:
Azt nem tudom hogy, nekem akik kint vannak és ott tanulnak ismerőseim, azoknak nem kell, bőven elvannak a fizetésükből
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!