Van bármi esélyem kijutni az allamokba egyetemre? Ha igen akkor mi kell hozzá?
Csupán egy érettségim van, de szeretnék kint tanulni és később ott is dolgozni/élni.
A gépész mérnöki szak az ami érdekel. Melyik egyetemeken lehet ezt tanulni, mennyibe kerül egy félév, mik szükségesek a felvételihez?
Én is inkább azt javasolnám,hogy menj el a BME-re,végezd el a gépész bsc-t és ha kitüntetéses diplomád lesz és még mellé pár cikket is tudsz publikálni,meg van egy megfelelő nyelvvizsgád,akkor van esélyed ösztöndíjra. Ha jól emlékszem a fulbright ösztöndíjak ilyenek,amikkel amerikába lehet menni és a tandíjat fizetik. Bsc-re kikerülni semmi pénzzel szinte lehetetlen és szerintem nincs is sok értelme. Phd tényleg megéri,ha felvesznek és nem zavar,hogy távol vagy minden ismerősödtől és nem tudsz hazajönni gyakran.
Előttem szóló: ez tényleg így van,hogy bsc után már lehet phd-re jelentkezni? Eléggé fura....mondjuk van egy ismerősöm aki msc-vel ment phd-re angolokhoz és ott is az volt,hogy a phd első évében kapott mégegy msc diplomát,szóval elhiszem,hogy van ilyen,csak nehezen fogom fel,hogy miért :D
Előző: igen, lehet BSc/BA-val amerikai PhD-re jelentkezni, viszont ezek mind 5 éves PhD-k, azaz gyakorlatilag olyan, mintha Magyarországon vagy Európában egybe csinálnál meg egy MSc/MA-t (2 év) + PhD-t (3 év). Általában arra is megvan a lehetőség, hogy bizonyos feltételek teljesítésével valaki ne fejezze be a PhD-t, viszont kapjon egy MSc/MA diplomát (ez viszont jellemzően nem éri meg, mert nem két év után adják oda, hanem már ahhoz is rengeteg publikáció stb. kell, és akkor már jobban megéri befejezni a teljes képzést).
Ettől függetlenül Európából sokan csak master diplomával jelentkeznek amerikai 5 éves PhD-re, bár ez nyilván azért van, mert addigra esélyesebb, hogy az embernek legyenek publikációi, tudományos-szakmai kapcsolatai és általában kiforrott kutatási tervei, mint egy 3 éves alapképzés 2. éve után, amikor jellemzően ezekre el kell kezdeni jelentkezni.
Szia!
Bocsi, de a többieknek tényleg igaza van. Neked kell utána nézni a dolgoknak.
Mindenesetre kérdésedre válaszolva, látogass el pl. A szudyinamerica honlapra (Google a barátod).
Az érettségi tökmindegy, mivel kint jellemzően két vizsgát fogadnak el: SAT vagy ACT.
Azért angolul tudsz, ugye? Ugyanis szintúgy két féle vizsga közül választhatsz többnyire: TOEFL vagy IELTS. Mindkettő komoly nyelvtudást igényel.
Ezen kívül szükséged van még
- ajánlólevélre a tanaraidtól (x számú)
- motivációs levél tőled. Elmondanám, hogy baromi nagy jelentőséggel bír, úgyhogy szinte ez a legfontosabb.
- sok sok pénz. Nagyon sok, annak minimum 10x-ese amire most gondolsz.
Szerintem keress fel szervezeteket.
Semmi se lehetetlen
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!