Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriai diákok! Igaz, hogy...

Ausztriai diákok! Igaz, hogy ha 3 hónapnál többet szeretnék kint tölteni Bécsben, havi 400 eurós jövedelemmel és 3600 eurós bankszámlával kell hogy rendelkezzem?

Figyelt kérdés
Bécsben szeretnék egyetemre jelentkezni, de kissé elbizonytalanodtam. Azt tudom, hogy a befogadó állam nem tart el, nekem kell gondoskodnom magamról, de hogy egy közel egymilliós bankszámlával?! (a bécsi magyar diákok honlapján ez áll) Aki már kiváltott hosszabb tartózkodási engedélyt, el tudná mondani, hogy mik voltak a követelmények?
2010. febr. 25. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

a pontos számokat nem ismerem, de az biztos, hogy a kint tanuláshoz nem elég, ha túrista vagy. (túristaként az ember elvileg csak 3 hónapot tartózkodhat agy adott országban, gyakorlatilag nem ellenőrzi senki, de neked be kell iratkoznod és akkor már kiborul a bili) ilyen esetekben (tanuló) vízum kell, a vízumnak meg mindig vannak feltételei. pl. az, hogy meg kell mutatnod van miből megélned ennyi ideig. erre általában elég egy ösztöndíj igazolás is, de ha nincs ilyened, akkor bizony kérhetik (én a németeket ismerem, ők kérik is), hogy megmutasd áll annyi pénz a rendelkezésedre, amennyi az adott időre a megélhetéshez kell.


egyébként fel kell hívni a nagykövetséget (mivel kint akarsz tanulni, ez nem jelenthet problémát, hiszen beszéled jól a nyelvet) és ott pontosan el fogják mondani.

2010. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
3 hónap után az EU-s állampolgároknak is kell egy kérvényt benyújtani, amin igazolod, hogy a szüleid támogatnak egy X összeggel és hogy meg tudsz élni
2010. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Veled végül mi lett? Kimentél? Nekem is csak ezzel a jövedelemigazolással van gondom.:( Kérlek írj egy privit,ha szeretnél valakivel erről beszélgetni,én is utána néztem,amilyen alaposan csak lehetett. De bárki más is írhat.:)

2011. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!