Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában hogy tanítanak?...

Angliában hogy tanítanak? Mennyi órájuk van egy nap, és sok házit adnak-e?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 13:48
 1/8 anonim válasza:
A gimnáziumban általában napi 5 órájuk van a diákoknak. A házi az az iskolától függ. Magán iskolákban általában több, állami sulikban elég kevés. A tanítás sokkal könnyebb mint a magyar. Ha van még kérdésed nyugottan írj privit.
2015. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam academy-re jár, 14 éves. Reggel 8.30-ra megy, 8.45-től 15.15-ig van tanítás. 1 db 10 perces szünet van délelőtt neki és egy 30 perces ebédszünet. Az órék között ezen kívül nincs szünet. Ezen felül napi 1 órát kell tanulnia itthon. Teljesen más rendszerben tanul, mint a magyar tananyag, lényegesen kevesebb a magolnivaló. Hétvégére gyakorlatilag minden tantárgyból van házija, szombat-vasárnap délelőtt szokta megcsinálni/megtanulni amit kell.
2015. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mesélj még róla! Hogy bírják szünet nélkül? A különböző szaktanárok csak úgy szünet nélkül váltják egymást? Ha kevesebb a magolás, akkor mi a tananyag? Hogy történik az értékelés stb stb, írjál mindenről, amennyire van időd. Köszi.
2015. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Nincs állandó osztálytermük, mivel több tantárgy is van, amit csoportbontásban tanulnak /tanulmányi szinteknek megfelelően/, így lényegében kicsengetéskor azonnal felpattannak és rohannak a következő terembe, mert a kicsengetéssel egyidőben már be is csengetnek a következő órára. Az órák 60-90-120 percesek, mikor mennyi éppen. 3 havonta változik az órarend és 3 havonta van egy bővebb értékelés, amit mi szülők kapunk. Az értékelések után szokták áttenni a gyerkőcöket erősebb vagy gyengébb tanulmányi csoportba.

Magolni nem kell, tehát nem kell évszámokat és sok-sok nevet betanulni meg elmondogatni, így alapvetően más a rendszer, mint Magyarországon.

Matematika házit mindig online kell csinálnia, van egy saját "fiókja" a suli netes tanulmányi oldalán. Ez már 8 éves kora óta így van. Angol irodalomból olvas itthon, esszét ír. Természettudományos tantárgyakból is gyakran kell kutatnia 1-1 témában, majd esszét írni. Ilyenkor a netet is használja, de gyakran megy el a könyvtárba is. Előfordult, hogy könnyen beszerezhető alapanyagokból kísérletet kellett csinálnia itthon. Valamint minden hétfőn tanul az egész osztálya "főzni" 2 órában /nem szakácsnak tanul, hanem ez egy sporttagozatos suli, de nagy hangsúly van az egészséges táplálkozáson/, ilyenkor itthonról viszi a tankonyhába az alapanyagokat, majd a kész ételt, sütit hazahozhatják.

Heti 4x van testnevelés /atlétika edzés zömmel/, valamint tanítási időn kívül heti 1x matematika klubba jár és heti 2x kickbox edzésre. Elnézést, hogy hosszú lett.

2015. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályzásról: Na ez egy elég érdekes dolog, megpróbálom érthetően leírni. Gyakorlatilag onnantól, hogy egy gyerkőc 5 évesen iskolába kerül, egészen 16 éves koráig, mikoris GCSE vizsgát tesz/ kisérettségi szerű/, egy államilag meghatározott pontrendszer szerint lépegetnek egyre feljebb a gyerekek. /szemben azzal, hogy ugye Magyarországon egy jó tanuló gyerek minden év végén ötöst kap.../ A legalsó szint, amiről tulajdonképpen egy gyerek 5 évesen indul, az az 1D, azután jön az 1C, majd 1B, majd 1A, majd 2D,2C, 2B.... és így tovább... 16 éves korra érik el a 7-8A-s szintet. Minden harmadévben /mert itt nem 2 félév van hanem 3 harmadév/ kapunk egy táblázatot arról, hogy hol tart aktuálisan a gyerek, mit kell elérni év végére minimum és az adott gyerek képességeihez mérten mi a tőle elvárt. Tudom, bonyolult. Az első évben minden egyes értékeléssel elmentem az osztályfőnökhöz, hogy magyarázza el, mert egy kukkot sem értettem belőle :-D A lényeg az, hogy mivel ez egy egész országban használt rendszer, így simán össze lehet hasonlítani különböző iskolák tanulóit. /Magyarországon nem mindegy ugye, hogy egy erős suliban kap valaki négyest, vagy egy gyengében 5-öst. /
2015. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi az érdekes infot, bár itthon is ilyen lenne, kivéve a 60-90-120 perces szünet nélküli órákat, az embertelen.
2015. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Alig kell ott tanulni kevés házi és sokkal tisztább a gyerel feje. Itt fel van borulva a tanítás (kell tanulni olyan országok történetétt ameikek azt se tudják hol vab magyarország) angliába csak a saját történetüket tanulják meg az őskort ókort meg stb ami kötelező minden országnak.
2015. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó előtti ja meg ott ha haza érsz nagyon keveset kell tanulni kb 1-2 órát itt magyarországon pedig haza érsz és este 10 ig tanuljál
2015. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!