Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Segítségre lenne szükségem!...

Hashtag kérdése:

Segítségre lenne szükségem! Magyar, biosz, angol, német (és lehet hogy történelem) érettségivel mit tudnénk tanulni a pszichológián kívül? Külföldre szeretnék menni tanulni, lehetőleg Anglia, Skócia, Írország. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tizedikes gimnazista vagyok, 8 osztályos képzésre járok, szóval ötödik osztály óta az érettségire való felkészülést és a tovább tanulást nyomatják nekünk mindenfelől. Most félévkor kellett fakultációs tárgyat választanunk, ami nekem a magyar és a biológia lett, szóval ezekből biztos hogy emelt érettségim lesz (és ha minden jól megy akkor történelemből is meg fogom tudni csinálni). Emellett tavaly megcsináltam az angol középfokú nyelvvizsgát, most év végén angolból középszinten érettségizem (az írásbelin túl vagyok, az 90%-os lett, a szóbelivel pedig nem lesz gond), nyáron felsőfokú nyelvvizsga, tizenegyedikben pedig emelt érettségi belőle. Németet is tanulok 2 éve, jövőre fogom megcsinálni belőle a középfokú nyelvvizsgát és még tervben van belőle a felsőfokú nyelvvizsga és egy középszintű érettségi is. Egy harmadik nyelvet is tanulni fogok, de még nem tudom hogy mit. A humán tárgyak az erősségeim, de ha kell, akkor le tudok ülni és bemagolni bármit (kivéve kémia és fizika, ezek nagyon nem az erősségeim). Nagyon szeretnék profilozó/ kriminál pszichológus lenni, de Magyarországon nem igazán találtam ezzel kapcsolatban semmit. A jövőmet teljes mértékben külföldön képzelem el, ott szeretnék tanulni, dolgozni, élni, és majd családot alapítani is. A pszichológiát pedig akkor már eleve angolul kéne elkezdenem, nem? Vagy mit tudtok ajánlani ezekkel az érettségikkel? Mit tudnék velük tanulni, hol, és hogyan tudnék elhelyezkedni vele? És hogy mennek kint a dolgok a felsőoktatással kapcsolatban? Segítségre lenne szükségem, mert egyszerűen nem tudom hogy kihez fordulhatnék! Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 28. 15:30
 1/6 A kérdező kommentje:
jaj, igen és azt elfelejtettem, hogy felvettem harmadik fakultációs tárgynak a médiát, mert az újságírás is érdekel
2014. máj. 28. 15:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg, mert szívrohamot kapsz :D még csak most mész 11-be, nagyon bőven ráérsz még eldönteni ezt, alakulni fognak az elképzeléseid addig. Az újságírást nem ajánlom, ölik egymást a médiaszakosok a munkahelyekért, és kb. protekción múlik, hogy kapsz-e munkát. Ezekkel a tárgyakkal nagyon sok mindent tudsz tanulni... Vegyél ki a könyvtárból, vagy valahonnan egy 2014-es Felvi könyvet, abban végig tudod nézni, hogy milyen szakok indulnak idén, és hogy ezekhez mik az alapkövetelmények, akkor nagyjából tisztában leszel a dolgokkal. Meg hátha találsz valamit a szakleírások között, amire nem is gondoltál eddig, de érdekelne. Magyarországon a kriminálpszichológia elég kérdéses, hogy hogyan is működik, engem is érdekelne (pszichológiát tanulok). Nem tudok biztos infót róla sajnos, csak hogy el kell végezni a pszichológia BA-t és MA-t (ez 5 év), és utána mehetsz tovább ilyen szakirányra azt hiszem. A külföldi felsőoktatásról fogalmam sincs, a Bécsi egyetemről tudom, hogy ott pl. valami elővizsgához kötik a felvételt, ami nagyon nehéz. Más országok nem tudom hogy csinálják. Ha mindenképp külföldön akarsz elhelyezkedni, és ez szerinted nem is fog változni, akkor szerintem érdemes külföldön egyetemre járnod.
2014. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából csak azért vagyok ideges, mert már most elvárják tőlünk, hogy holtbiztosan tudjuk, milyen irányba szeretnénk menni, sőt kimondatlanul, de már az egyetemet/főiskolát is. Szóval kicsit kétségbe vagyok esve, hogy az osztályban mindenki tudja már rajtam meg egy másik gyereken kívül hogy mi lesz velük a gimi után.
2014. máj. 29. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem is csak egyetem első évében derült ki végleg, hogy mi lesz belőlem.

Mivel külföldi egyetemeket is kérdezted, én a következőt tanácsolom (nem kell megfogadni, ha nem akarod).

Alapvetően a legjobb magyar egyetemek (értsd: ELTE, BME, SOTE, SZTE) teljesen jók, ha valaki elvégzi őket (gumiszakokat leszámítva), akkor semmivel sem fog kevesebbet tudni, mint egy külföldi egyetemen végzett diák. Ezt nem csak a levegőbe beszélve mondom, hanem személyes tapasztalat, hogy akik magyar egyetem alapszakáról jönnek ki Cambridge-be mesterszakra, semmilyen hátránnyal nem rendelkeznek a többiekhez képest.

Ezért azt ajánlom, hogy akkor menj külföldre, ha a világviszonylatban is legjobb egyetemek egyikére vettek fel, mert akkor tényleg a legjobb képzést kapod, és a diplomád is nagyon sokat ér.

Ilyen például a Cambridge Egyetem, itt van "Psychological and Behavioural Sciences" szak. Ezen belül (néhány kötelezőn kívül) szabadon lehet válogatni a kurzusok között, bármelyikre el lehet kezdeni bejárni, aztán csak azt folytatod és vizsgázol belőle, ami érdekel. Harmadikban van például kriminológia, ha az érdekel, meg egy csomó minden, amit nem tudom pontosan, hogy mi, mivel nem vagyok pszichológus, de ha írsz privátban, akkor meg tudok adni neked Cambridge-ben tanuló pszichológus elérhetőségét, ha szmélyesebb információra vágysz, mint ami a honlapon van.

Jó olvasgatást:


[link]

[link]

2014. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Juj, nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél:) Igazából ezzel nagyon megnyugtattál, hogy nem tud semmivel sem kevesebbet egy magyar egyetemen végzett tanuló, mint egy külföldi. Köszönöm:)
2014. máj. 31. 00:22
 6/6 anonim ***** válasza:
szia :) én teljesen átérzem, amit írsz, a te korodban engem is nagyon aggasztott, hogy még nem tudom, pontosan merre fogok továbbtanulni. most skóciában vagyok elsőéves alapképzésen, és imádom! :) ha külföldön képzeled el az életed, szerintem evidens, hogy külföldön tanulj tovább (már ha ezt a mindenféle anyagi körülmények engedik nálatok otthon). itt az egyesült királyságban sokkal nagyobb a képzések választéka, úgyhogy én azt tudnám ajánlani, hogy kezdd el nézegetni különböző egyetemek honlapján a képzéseket, én is így találtam meg, hogy mit is akarok tanulni :) ráadásul itt első évben három szakot kell felvenni, amiből második évre leadsz egyet, aztán te döntöd el, hogy egyel vagy kettővel akarsz diplomázni, szóval gyakorlatilag nem kell pontosan tudnod, hogy mi az az egy, amivel foglalkozni akarsz majd, mert első évben így is úgy is fel kell venned hármat, és akkor kell döntened, amikor már van egy kis belelátásod, hogy melyik szak milyen :) ez nem tudom így mennyire érthető, de ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj privátban, szívesen segítek! :)
2014. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!