Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha már felvettek magyar...

Ha már felvettek magyar főiskolába később átlehet jelentkezni külföldre?

Figyelt kérdés

Sajnos mivel angolt nem tanultam hivatalosan (csak internet, játékok, filmek, sorozatok, külföldi ismerősök révén) ezért nem is gondolkoztam ezen, így felvételiztem egy főiskolába ahova fel is vettek. Viszont ha most jól jönnek össze a dolgok akkor már márciusba meglesz a technikusi vizsgám, így lenne időm egy tanfolyamra és megpróbálnék letenni egy középfokú nyelvvizsgát.

Ennek fényében, ha már elkezdem a főiskolát Magyarországon később átlehet jelentkezni külföldre? És mennyi az esélye, hogy így is felvennének? Tudom van az ERASMUS, de én teljes mértékben külföldön szeretnék tanulni.

Valakinek van tapasztalata hasonlóról?

Pl így mennyit dob a főiskolán elért teljesítmény és mennyibe veszik figyelembe a főiskola előttit?



2013. dec. 16. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze átvehetnek, bár én ezt a szót nem használnám hogy "átvehetnek"-. Felvehetnek egy külföldi egyetemre/főiskolára, de nagyon kevés az esélye, hogy az elkezdett iskolát csak úgy "folytatni" tudjad. Alig létezik olyan szak, amelyet hasonló rendszerben oktatnak bárhol Európában, mint itt, ezért a maximum legjobb, ami történhet, hogy egy-két tárgyadat elismerik. De ez nagyban függ attól, hogy melyik országba mész és persze hogy milyen szakon tanulsz majd.
2013. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!