Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Otthoni távoktatás külföldről?

Otthoni távoktatás külföldről?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Én külföldön élek,és azon gondolkodtam,hogy el kellene kezdenem tanulni.De mivel az itteni nyelvet nem tudom még olyan szinten,hogy itt kezdjek el egy tanfolyamot,az lenne a kérdésem,hogy tudotok olyan otthoni távoktatást,amit innen eltudnék végezni?

2013. dec. 9. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
minek mentél ki külföldre,ha nem beszéled a nyelvet,totál analfabétának néznek....
2013. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Beszelem a nyelvet,de nem olyan szinten...Nem tudsz olvasni? Azt irtam beszelem a nyelvet,de nem olyan szinten,hogy tanfolyamba kezdjek.A mindennapokban megertenek,en is oket.De a tanfolyam az mas...
2013. dec. 9. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
angolul tudsz esetleg, akkor van egy csomó online kurzus és általában van felirat is a videókhoz.
2013. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom:) tudnal linket kuldeni?:)
2013. dec. 9. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:

ez a legátfogóbb gyűjtő hely asszem:

[link]


itt főleg időzítettek vannak, szóval minden héten haladni kell vele:

coursera.org


itt meg saját tempóban lehet haladni:

udacity.com


Ezek általában nagy amerikai egyetemek kurzusai. Elég jó minőségűek. Vannak könnyebek, de vannak iszonyat nehezek is. Általában heti blokkokra van osztva. videók vannak, azokhoz kis kérdések. Az is jó, hogy van a résztvevőknek fóruma szóval egy csomót lehet kérdezni másoktól. Meg heti kvízek, leadandó feladatok. Az egész végén meg vizsga. És adnak egy PDF certificatet, hogy elvégezted. De most kezdenek olyanok is lenni, hogy ha fizetsz, akkor valami jobban ellenőrzőtt papírt adnak. de szerintem egyelőre ennek még nem sok jelentősége van.


Amúgy mióta ilyeneket csinálok sokat javult az angol szövegértésem is. Az elején sokat olvastam a feliratot, most már alig olvasom.

2013. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen:)))
2013. dec. 9. 17:12
 7/7 Kemikália válasza:
Kedves Kérdezö, attól függ, mit szeretnél tanulni. A Szegedi Tudományegyetem távoktatás tagozatú képzéseit szívesen tudom ajánlani, én is ilyet végzek külföldröl, teljesen jól müködik. Minden online megy (jegyzetek, segítségkérés, tanrend egy portálon érhetö el, órákat vissza lehet nézni streamen keresztül), csak vizsgázni kell megjelenni személyesen, de azt is be lehet süríteni egy hétre (terhelhetöségtöl függöen persze). Biztos van máshol is ilyen már, de erröl biztosan tudok.
2013. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!