Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha nyelvekkel szeretnék...

Timido kérdése:

Ha nyelvekkel szeretnék foglalkozni, vagy biológiával, hogyan működik a bekerülés egy külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés

Beszélek angolul, spanyolul alapszinten, de azt is minden nap tanulom, és a franciát akarom felvenni 3. nyelvként. Beszélek még németül is, de azt utálom.

A suliban tanulom emelt szinten a biológiát. Gondolkodtam azon, hogy esetleg nyelvből szerzek diplomát, és nyelvtanárnak, vagy biológia tanárnak menni.

Mi a véleményetek? Keresett a nyelv vagy biosz tanár külföldön?

Mennyire számít a magyar érettségi ahhoz, hogy felvegyenek oda egyetemre? 11. es vagyok, de nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni. Tehát ha kimegyek, akkor mit kérhetnek tőlem? Mire számítsak?

És nem Erasmussal meg egyéb ösztöndíjjal szeretnék kimenni, hanem ott kezdeni.

Azzal is tisztában vagyok, hogy ott fizetni kell a tanulmányokért, elsősorban maga a bekerülés érdekel.

A válaszokat előre köszönöm!


2009. nov. 16. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a biológiára szakosodj, természettudományi tárgyakra szakosodott szakemberekre nagyobb szükség van, külföldön is, a nyelvet meg mellesleg is meg lehet tanulni. Nyelvtanárból túl sok van.
2009. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha beirod, hogy mely orszagok erdekelnenek, akkor jo esellyel segiteni tudok valamennyit. A brit, holland, belga, es portugal oktatasi rendszereket jol ismerem... Ha ezek kozul barmelyik erdekelne... Egyetertek veled az Erasmus nem eleg, jobb ott kezdeni es onnan elmenni meg egy helyre Erasmussal... Fizetni meg kevesebbet kell mint azt sokan gondoljak...
2009. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még magam sem tudom hova szeretnék, de Nyugat-Európába mindenképpen

És ha én a biológiát választom, ott is kell a kémia mellé, mint " érettségi tárgy ", mert itt Magyarországon úgy tudom a biológia mellé kell a kémia.

2009. nov. 16. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene a biosz mellé a kémia? Még orvosin sem feltétel a kémia, mehetsz fizikából is. Egyébként - ha jól tudom - kell nyelvismeret, azt viszont nem tudom, hogy mi alapján vesznek fel, de az biztos, hogy sok százezreket/milliókat ki kell fizetni, és ez csak a tandíj, még nem ettél, nem utaztál, nem vettél könyveket stb. Biztos vagy benne, hogy ezt ki tudják fizetni a szüleid? (egyik barátnőm Londonban jár egyetemre, és 15000 font egy év) És biztos, hogy ezt akarod? Nem csak világot látni szeretnél? De a szüleid meg először a diplomádat akarják látni?
2009. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Elsősorban nem a pénzre vagyok kíváncsi. 10000000 millióan már mondták, hogy Angliába milyen. De én nem is angliába szeretnék menni. És most nem a pénz érdekel. Kíváncsi vagyok, hogyan lehet. Iskolából mit kell intézni, az egyetemmel hogy lehet felvenni kapcsolatot, vagy hogy mit kell teljesíteni. stb..

2009. nov. 19. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia a masodik vagyok... Ird meg kerlek, hogy hova szeretnel menni es akkor jo esellyel segiteni tudok... Orszagonkent sokat valtozik, hogy mi kell... Altalaban erettsegi (az elvarasok sokat valtoznak egyetemenkent), referencia level, extrakurrikalis elfoglaltsagok, motivacios level, nyelvvizsga, +egyeb kovetelmeny (pl matek vizsga, interview, SAT teszt, stb)... Sokat tudok Europa negy (ot mivel Skocia kulon van) oktatasi rendszererol UK, Hollandia, Belgium, Portugalia. Ezenkivul ki tudok deriteni sok mindent Svedorszagrol, Daniarol, Finnorszagrol, Nemetorszagrol, Ausztriarol es Spanyolorszagrol (ahol csalad es baratok tanulnak/tanultak)... Mivel az osszes oktatasi rendszert sokaig tartana leirnom, egy-ket ajanlott egyetemmel egyutt ezert inkabb valasz egy-ket orszagot es tenyleg szivesen leirom az altalanos kovetelmenyeket (mar ha megtudom szerezni az informaciot)... Az elozo valaszolotol meg megkerdeznem hogy mely egyetemen fizett a baratnoje 15000 fontot? Londonnak mely College-n? Abban szinte biztos vagyok, hogy Mesterkepzes (mivel az alapkepzes torvenyileg 3200 fontra van limitalva, es a PhD-t fizetnek)... Gondolom, hogy az elitegyetemnek szamito University College London, Imperial College London, LSE, es Kings College London kozul az egyik...
2009. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
*valassz
2009. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod!

Elsősorban Franciaország érdekelne, esetleg Belgium. És az is érdekelne, hogy van e lehetőség angolul tanulni. Mint például itt Magyarországon is vannak olyan egyetemek-főiskolák, ahol angolul folyik a képzés. És hogyha az angol képzésre megyek ( ha van ) akkor elég e a TOEFL vagy az egyéb nemzetközi nyelvvizsga, angolból. Sajnos franciául ki van zárva hogy olyan szintre megtanuljak 2 éven belül, ezért ragaszkodom az angol nyelvhez.

Tanulni vagy a biológiával, vagy pedig a nyelvekkel szeretnék, de ezt már említettem. :)

2009. nov. 22. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


a belga (es tudtommal a francia) egyetemek nem igazan preferaljak az angol oktatast. Tobb baratom tanult Bruxellesben (ULB), Leuven (UCL), Gentben es Antwerpenben es egy ket kurzuson kivul altalaban nem tanitanak angolul. A holland es a francia a preferalt nyelv (altalaban kell egy felsofoku nyelvvizsga). Franciaorszagban azt tudom, hogy a Science Po, a Sorbonne (azt hiszem Paris III), az Ecole Polytechnic se tanit angolul (ezeknek en annak idejen utana neztem), tehat kicsi az eselye hogy a kisebb es kevesbe patinas egyetemek tanitananak. Azert ennek nezz utana mivel Franciaorszagot annyira nem ismerem. Annyit tudok, hogy mint Franciao.-ban mint Belgiumban viszonylag alacsonyak a felveteli kovetelmenyek (legalabbis USAval vagy Angliaval osszehasonlitva), viszont csereben vert kell izzadni, hogy befejezd.


Ha angolul szeretnel tanulni akkor inkabb Angliat, Hollandiat,vagy a Skandinav allamok egyiket ajanlom. Azt tapasztalatbol mondom, hogy mint a holland mint az angol egyetemek sokkal jobban felszereltek mint a belga egyetemek. Az oktatasrol (Belgiumban) nem tudok velemenyt mondani mivel csak az egyetemek kampuszan voltam, de ket belga ismerosom tanul a Londonban (a University College Londonban es LSE-n) akik korabban a Leuvenben (UCL) es a Bruxellesben (ULB) tanultak es mindketten szinvonalasabbnak tartjak a Londoni egyetemet.


Tehat szerintem jobban jarsz ha megtanulsz franciaul, hollandul, vagy masik celorszagot valasztasz.

2009. dec. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!