Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A cambridge-i egyetem tényleg...

Bratilla kérdése:

A cambridge-i egyetem tényleg elérhetetlen egy szegény családból származó magyar számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, én most egy gimnazista lány vagyok, és még van pár évem, és nagyon szívesen tanulnék tovább külföldön. Cambridge egész városa lenyűgözött, és maga az egyetem is nagyon szimpatikus. Persze ijesztő is, mert nagyon nehéz lehet. Viszont a fő gondom, hogy nagyon drága. Erre úgy hallottam, vannak valamilyen diákhitelek, de ezek milyenek egyáltalán? Valakinek van tapasztalata?


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít!


2013. okt. 29. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem eus tagkent felvehetsz jo diakhitelt. Szoval en a tanulmanyok miatt jobban aggodnek.
2013. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dubi ***** válasza:
2013. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha brillirozol diakolimpiakon, orszagos versenyeken, stb, az egyetemtol rengeteg osztondijat kaphatsz. Tanulnak kint szereny anyagi helyzetbol jovo diakok akinek az egyetem minden koltseget fedezi.


ps: Ami Cambridge varosabol lenyugozo az egytol-egyik egyetemi epulet :)

2013. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves lány!

Nekem nincs tapasztalatom de vannak hasznos/igaz információim az egyetemmel kapcsolatban:

Évente 9.000 font(3.000.000 forint) a tandíj. Továbbáa hitelkonstrukciók igen kedvezőek. Végzés után egy bizonyosfizetèsszint alatt nem kell törleszteni havi 75 font maximális részletnagyság. A diákokat számos ösztöndíj segíti. A magyar hallgatók többsége például rászorultsági alapon anyagi támogatást kap mert úgy ítélik meg hogy az átlagos magyarországi fizetés nem elég ahhoz hogy fedezzék a tanulás költségeit. E támogatást valójában a megélhetőségi költségek fedezésére adják hiszen tandíjat úgysem kell fizetni csak majd a hiteltörlesztést. Ha valaki jól tanul és körültekintően használja fel az ösztöndíj-támogatásokat akár ingyeneys oktatásban is részesülhet. Az egyetem mindenesetre odafigyel hogy ha már felvettek valakit ne legyenek anyagi problémái a tanulmányok során.

Remélem eleget tudtam segíteni. Ha további segítségeket szeretnél akkor csak kérdezz. :)

2014. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!