Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemre hogyan...

Külföldi egyetemre hogyan zajlik az ájelentkezés?

Figyelt kérdés
Itthon elvégeztem egy évet, de nem igazán tetszik ahogyan itthon tanítanak és régi vágyam, hogy külföldön tanulhassak. Viszont nem tudom, hogy az effajta átiratkozásnak mégis mi a módja. Esetleg van valaki, akinek van tapasztalata ezen a téren?

2013. aug. 6. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Átjelentkezni biztosan nem tudsz, maximum újrafelvételizni.
2013. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy át tudsz jelentkezni, de próbálkozz meg az Erasmus-al.
2013. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos, hogy csak az egyetemmel van a gond és nem a szakkal, amit választottál? azzal nem vagyok képben, hogy ha esetleg hallgató szerződésed volt, akkor nem vagy-e köteles visszafizetni valamit, de a külföldi átjelentkezésről a következőt tudom: Németországban például a rendes jelentkezési időben (júli 15-ig tart) beküldöd az érettségidet, a nyelvvizsgád és az egyetemen teljesített tárgyakat (persze németre lefordítva). gyakorlatilag ez nem átjelentkezés, hanem újrafelvételizés, csak nem az első, hanem egy magasabb szemeszterre. megvizsgálják, mely tárgyakat fogadják el tőled, egyes szakok esetében átlagolnak a jegyedből és megállapítanak egy felvételi pontszámot. Ausztriában is hasonló módon zajlik, csak felvételi pontszámok nélkül.
2013. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előző válasz jó, valószínű pl. Egy német egyetem honlapján elég sok infó van, pl.aszzem a Freie Univ. Berlin honlapja angolul is nagyon jó.

(mielőtt kerdezel, érdemes google bácsit kifaggatni)


A külföld azonban nem egy homogén ország, mindenhol más.

Segítene, ha konkrétabban tenned föl a kérdést, mert így egy tanulmányt kersz egész európáról (már ha ezt érted "külföld" alatt), az összes szakrol...:

Szóval:

milyen egyetemen milyen szakot, esetleg vazolhatod nagyjából milyen tanegysegeket vegeztel el, ugyanolyan szakra akarsz e menni, és last but nőt least: milyen nyelven tudsz, ergo milyen ország jön szóba.


Az utolsoval kapcsolatban: angolul már több országban tartanak képzéseket, van is egy ilyen kérdés is, ahova beirtam pl. a FUBon tartottakat is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2013. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszok jók. Azt nem igazán értem hogy miért írod hogy nem tetszik ahogy itthon tanítanak... Melyik egyetemre jársz? Mert így látatlanba az összes egyetemről véleményt mondani nem épp bölcs dolog 1 év után, amúgy meg tényleg baj van a rendszerrel itt, de a hazai tanítás elég jó, sok egyetemen, sőt még jó tanárok is vannak. Szóval ez a kifogás az gyenge, de az már jobb hogy azt írod hogy vágyad külföldön tanulni. Ez viszont elég sok dologtól függ, pl ösztöndíjas, ingyenes képzésre gondoltál, vagy fizetős is jó?

Ha nagyon jó a tanulmányi eredményed akkor sok lehetőséged van. Amúgy meg érdemes erasmussal kimenni, vagy később mesterképzésre kimenni, esetleg részképzést vállalni külföldön, de ezekhez szorgalom kell (természetesen). Ha ezeket nem vállalnád, akkor még mindig újrajelentkezhetsz külföldre - költségtérítésesre (ösztöndíjjal meg csak akkor ha jók az eredményeid). De így tényleg nehéz válaszolni, mert azt sem mondtad meg hova szeretnél menni. mivel volt problémád, sőt, hogy milyen szakot végzel. Amúgy nem olyan nehéz kijutni, de nekem is van egy olyan gyanúm mint a harmadiknak, hogy talán a szakkal van a problémád, azaz esetleg rosszul választottál. (És ez szerintem nem gond, hisz 18-21 évesen az ember nem mindig tudja eldönteni hogy mihez van kapacitása, sokszor csak később alakul ki)

2013. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem a szakkal van problémám. Nemzetközi gazdálkodásra járok és a suli hozzáállásával van a legnagyobb bajom, mert most már tényleg csak a pénzre megy ki a dolog...Konkrétan folyamatosan emelik mindennek az árát és én pl konkrétan amiatt választottam ezt a sulit, mert azt mondták, hogy itt jól tanítják a nyelveket, holott én 1 év alatt kb mindent elfelejtettem nyelvekből, mert a tanárt se érdekelte az, hogy tanuljunk :P emelett folyton változtatják a szabályzatokat és olyan feltételeket szabnak, amelyek szinte teljesíthetetlenek...

Ezek a fő motivációim arra, hogy külföldön tanuljak, és ezt sajnos az erasmus nem oldja meg.

Amúgy Európán belül gondolkom. Angolul és spanyolul elég jól beszélek (kb felsőfokon mindkettőt), de igazából nekem már tényleg szinte teljesen mindegy, hogy hol, és ha fizetős, akkor fizetős. Már itthon se lehet ingyen tanulni gazdasági szakokon, úgyhogy teljesen mindegy kinek fizetek. Amúgy vagy valami hasonló szak, vagy pedig a nemzetközi kapcsolatok érdekelne (amit a kormány volt szíves megszüntetni tavaly szeptembertől itthon...)

2013. aug. 28. 17:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Az átjelentkezést meg azért írtam, mert ha már elvégeztem egy évet, akkor talán legalább néhány tárgyat el tudnék fogadtatni, hogy mégse vesszen el az az egy év szenvedés.
2013. aug. 28. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem, megnézted már a felvin az idevágó információkat? Amúgy vannak olyan cégek akik evvel foglalkoznak, hogy segítenek külföldi egyetemen való felvételinél, de ők is csak pénzért. A te sulid partneregyeteminél is lehet továbbtanulni, nem erasmusos részképzésre gondolok, de ezt lehet csak akkor ha valaki mesterképzésre megy, de az is lehet hogy átjelentkezni is könnyebb partneregyetemekhez. A neked szimpatikus egyetemek honlapjain nézegess.. Ne szenvedésnek fogd fel, mármint utólag ha nem számítanak be egy tantárgyat sem, akkor se aggódj, hanem annak örülj hogy ott fogsz majd tanulni ahol szeretnél. (Ha nem partneregyetemeknél szeretnél, akkor lehet hogy csak ugyanúgy tudsz jelentkezni mint a frissen érettségizettek.)
2013. aug. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4. Vagyok

Asszem ket reszfeladat van:


1. Felvetetni magad egy egyetemre

Errol eleg konnyu elolvasni a honlapon, hogy mukodik, kb minden orszagban mas. AUSZTRIABAN A eb idomben kb nem is volt folveteli, illetve ha mar egyszer folvettek MOn akkor Ausztriaban is jarhattal ugyanarra(hasonlo) szakra. A becsi WU wien en talan meg angol nyelvu kepzes is van.


2. Tanegysegek Elismerese.

Ez sztem elegge az egyetemre van bizva, talan erdemes emailen kerdezoskodni, pontos reszletes listaval, amit vegeztel. De ha csak egy evet vesztenel... ez nem sok, e miatt ne gorcsolj. Fontosabb szempont, h jo egyetemre-varosba jarjal, az adott vizsgak amugy is konnyebbek lesznel neked mint aki kozepiskolabol jon.


Asszem h a koltsegek nagyobb reszet a megelhetes teszi ki, sot en ugy emlekszem h ez meg a legtobb tandijas europai helyre is igaz.

2013. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!