Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Oxford-ról és a Cambridge-ről...

Oxford-ról és a Cambridge-ről mit tudtok?

Figyelt kérdés
Melyik nehezebb? Melyik drágább? Melyikbe könnyebb bejutni? Hogyan lehet bejutni egyáltalán valamelyikbe? Szóval mindent amit tudtok róluk. köszönöm
2013. aug. 1. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Sipos Judit: Élj és dolgozz Angliában


javaslom, hogy olvasd el ezt a könyvet, sok hasznos infót írnak egyetemekről, és külön említik a Cambridge sulit is. :)

2013. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő nehéz. Sőt, minden egyetem nehéz. Ez a két egyetem világszínvonalú, tehát jobban kivasalják belőled atudást, annyiban különbözik a többitől. Én csak a Cambridge-ről tudok nyiltakozni. Bejutásnak mindkenképp ajánlom a Nemzetközi Érettségit (ha nem vagy 11.es akkor még nem vagy róla lekésve) erről itt olvashatsz: [link]

Illetve itt: [link]

Először is le kell szögezni, hogy az Egyesült Királyságban a tandíj szinte minden egyetemen ugyanannyi, a megélhetési költségek sem térnek el túlságosan. Ugyanakkor, a Cambridge-i Egyetem az egyik leggazdagabb Európában (és Angliában), a legtöbb diákját anyagilag is támogatja. Az intézmény nagyon fontosnak tartja továbbá, hogy a diákok ne bátortalanodjanak el az anyagiak miatt, így igyekszik mindenkinek annyi támogatást adni, hogy el tudja végezni a kurzusát.

A költségeket két fő csoportra lehet osztani. A tandíj, amit mindenki fizet, brit és EU-s diákoknak jelenleg 3290 font/év (ez évente emelkedik picit, kb. 50 fonttal az infláció miatt). Ez önmagában elég sok, ám az angol kormánytól fel lehet venni diákhitelt, aminek maximális összege pontosan annyi, mint az adott évi tandíj. Ezt mindenki megkapja, aki jelentkezik rá, anyagi háttértől függetlenül. Elsőre nem hangzik jól, hogy hitelt “kell” felvenni, ezért fontos megjegyezni, hogy ez a hitel non-profit, vagyis reálértékben ugyanannyit kell visszafizetni (magyarán csak az infláció mértékével kamatozik, ami Angliában 1% körül mozog). Továbbá, csak akkor kell törleszteni, ha éppen van állásunk és a jövedelmünk meghalad egy bizonyos értéket (angol munkahelyre 15 ezer font / év, magyar munkahelyre 9 ezer font/év körül). Ha 25 évig nem éri el a jövedelmünk ezt az értéket (ami egy cambridge-i diplomával nem túl valószínű), akkor egy pennyt sem kell visszafizetni. Természetesen a hitelfelvétel mindenkinek kockázatosnak tűnik, vigaszképpen annyit jegyeznék meg, hogy ezt szinte mindenki felveszi, angol, EU-s egyaránt (gyakran nagyon gazdag angol tanulók is, miért ne! alapon), valamint, hogy ez a rendszer már relatíve régóta működik így Angliában.

A költségeknek a második (nagyobb) része a megélhetéshez szükséges összeg. Az egyetem honlapján ezt évi 6.000-7.500 fontnak becslik. Tapasztalataim szerint ez reális becslés, de az összeg természetesen mindenkinek az életmódjától függ: ha pl. az ember odafigyel a kiadásaira, ez akár évi 5.000 fontból is kijöhet. Rövid összefoglaló, hogy miből is tevődik ez össze.


Ha van még kérdésed írj nyugodtan, tudnék még regényt írni, colleg-ról, stb. csak itt hosszú lenne leírni.

2013. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!