Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az angol középiskolák?

Milyenek az angol középiskolák?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Sokkal jobb az iskolarendszer, 5 évesen kezdik a sulit, 11 évesen írnak egy felmérőt minden tantárgyból, és utána mennek középiskolába. 16 évesen már nem tankötelesek, ebben az évben is írnak egy érettségi szerűt, majd felveszik azokat a tantárgyakat, amiben jók, és ami szükséges nekik az egyetemhez, és a hátralévő 2 évben azt tanulják emelt szinten, így biztos sikerül lesz, felveszik őket az egyetemre.

Tehát tanítás szempontjából jó, viszont társadalmi szempontból nem annyira, hasonló kiközösítések vannak, mint a amerikában, ha szemüveges vagy, vagy vörös hajú, ha kövér, ha magas, ha alacsony, ha törékeny, ha túl magabiztos egyből egy szekrényben végzed, vagy elveszik a zsebpénzed, vagy hasonlók. Például azért is kiközösíthetnek és szekálhatnak, mert magyar vagy.

Szóval, tanulás szempontból jó, társadalmi szempontból kevésbé.

Na persze, ez nem minden iskolában van így, ez a szekrényes, szekálós dolog, de úgy a 60%-uk ilyesmi

2013. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem ezt a szekálós dolgot, azért,mert egyrészt az Egyesült Királyságban él a legtöbb vörös hajú.Másrészt meg rengeteg a bevándorló:lengyelek,arabok,stb. szóval szerintem hozzá vannak szokva a bevándorlókhoz.De azért köszönöm a választ.
2013. ápr. 2. 13:31
 3/3 anonim válasza:

Én egy évig jártam angliába közepsuliba (nem egy eros suli) de a suli itt sokkal.konnyebb, a leckevel alig foglalkoznak + en itt a legjobb voltam a matkbol mivel kb olyan mintha egy ket evvel lelennenek mardva


vannak elonyei es hatranyai is (kevesebb tesi-hatrany)

2013. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!