Melyik országban lehetséges angol nyelven orvosira menni és ezek közül melyik a legjobb?
Harvard, Cambridge, Oxford, Stanford...
Kimenni nem érdemes, mert vagy a tandíj drága, vagy a megélhetés, vagy mindkettő, és az itthoni diploma (főleg SOTE) elég elismert hogy EU-n belül elhelyezkedhess vele.
Oda biztosan lehet, ahol az ország hivatalos nyelve az, vagyis: USA, Kanada, Egyesült Királyság, Ausztrália, Új-Zéland...valamint egyes EU-s országokban, így Magyarországon is szerintem mind a 4 orvosi egyetemünkön. Ezek közül a legjobbak: Cambridge, Oxford, Harvard, Columbia, Princeton...azok, amiket már a tévéből is ismersz:)
Nem, nem érdemes, ha nem vagy milliomos, elmondom miért:
- ,,Az (Semmelweis) egyetem nemzetközi tudományos rangja is figyelemre méltó. A kiadott diplomákat Európa számos országában, illetve az USA egyes államaiban is elismerik." Gondolom, a debreceni, szegedi és pécsi diplomákat is elismerik Európában, nem kell aggódni.
- Nem hiába jön ide rengeteg külföldi tanulni, hiszen az ő országukéhoz képest itt alacsonyabb a tandíj valamint a megélhetés. Gondolj bele, ha nem lennének jó egyetemeink, őket se vennék vissza dolgozni az anyaországukba!
- A külföldi egyetemek többsége fizetős, többszöröse a magyarnak, és ha még fel is veszed az adott ország diákhitelét (pl. Angliában lehet ilyet), akkor is huzamos évekig fizetheted kamatostól vissza a sok-sok pénzt.
- Ok, hogy van ösztöndíjrendszer külföldön, de azt elnyerni még az ott tanulóknak is elég nehézkes, és még az sem fedezné a tanulmányaid költségét!
- Ha mégis úgy döntesz, hogy Bécsbe, Skóciába vagy Dániába mész, ahol ingyenes a felsőoktatás, mivel Magyarország felzárkózó EU-s tagország, még mindig van valami, amit kifelejtettél a pakliból: míg egy pesti albérlet 40 ezer FT-tól kezdődik, addig egy osztrák vagy dán 120 Ft-tól, nem beszélve a drágább tankönyvekről, étkezésről, tömegközlekedésről, hazajövetelről...És mindezen költségek Euróban, amiről tudod, hogy többet ér, mint a Forint, így a valutaváltással is buktad a pénzt.
- Az orvosi még anyanyelven is nehezen elvégezhető, nem hogy még idegen nyelven, amihez bizony nem elég egy felsőfokú nyelvvizsga! Ezt úgy érné meg, hogyha nagyon gazdag vagy, kihagsz egy évet érettségi után, amit Angliában töltesz egy nyelviskolában, ahol anyanyelvi szintre hoznak fel téged.
- De ne aggódj, attól még kimehetsz külföldre dolgozni diplomaszerzés után is, ahhoz már elég egy felsőfok, tudniillik teljesen más az orvos-beteg párbeszéd, mint komoly összefüggéseket bemagolni az egyetemen. És utána már úgyis belerázódnál az ottani szakmai nyelvbe, de az egyetemet elvégezni nem angyon fog menni.
Összegezve tehát, még a legkedvezőbb esetben is, ha külföldre járnál, csak a megélhetésed kerülne havi kb. 250-300 ezer FT-ba, és akkor optimista voltam. Ezt szorozd meg 10 (hónap) x 6 (év) = 15-18 millió Ft, ennyibe kerülne a 6 évig való klföldi tanulásod, tandíj nélkül. Vagyis, itthon végezve, még ha vissza is kell fizetned a tandíjat a hallgatói szerződés következtében, még mindig jobban megéri tanulni!
Higyy nekem, én is alaposan végiggondoltam már mindezt. Engem is vonzott a külföldi továbbtanulás, olvasgattam kifejezetten külföldi egyetemi felvételire felkészítő iskolák honlapját stb, és rájöttem, sokkal kiszámíthatatlanabb lenne külföldön egyetem alatt, nem beszélve a szülők pézbeli megterheléséről (nem kevés az a havi több százerer FT). Inkább menj egyetem alatt ösztöndíj keretében külföldre, aztán majd meglátod, ha lediplomáztál. Sok sikert! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!