Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás Ausztriában,...

Továbbtanulás Ausztriában, valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Azt már tudom hogy vannak angol nyelvű képzések is kint, én is angolos vagyok, németül igen alapfokon ha tudok, már rég nem használtam.


A kérdésem az lenne, hogy ha angol nyelvű képzésre jelentkezek is feltétel-e a német nyelvtudás a felvételihez?


Van olyan egyetem Ausztriában, ahová elég angollal jelentkezni?

Fontos lenne nekem az információ, de egyelőre nem találtam erről biztosat.


2013. jan. 11. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan egyetem nincs, de olyan képzés van, ami angol. Az egyetemek honlapjáról kibogarászhatod ezeket, de biztos vagyok benne, hogy a barátod (gugli) is segít, ha jó szavakat írsz be.

Angol nyelvű képzések esetén nyilván nem szükséges német nyelvvizsga. De a mindennapi élethez célszerű a kiutazás előtt feltornászni a németedet.

2013. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Keresgéltem, olyat találtam ami angol nyelvű képzés, viszont tandíjas.. és olyat olvastam h angol szakoknál más a felvételi módja, meg h nagy része tandíjas. :(

nekem meg nincs pénzem tandíjra, de keresgetek még.

A németet mindenképpen feltornásznám majd, persze.


És köszi a válaszod, még keresgélek!

2013. jan. 11. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem meglepő, hogy fizetős. Az itthoni idegen nyelvű szakok nagy része is fizetős. Sőt, az a szak, amelyik teljes egészében idegen nyelvű, az államilag elő van írva, hogy fizetős kell legyen. Nálunk a BME-n pl van olyan angol nyelvű szak, ami nem fizetős, de ezt úgy oldják meg, hogy néhány tárgyat magyarul hirdetnek meg (és aztán angolul tartják).
2013. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Retekszisz ***** válasza:
Szia! Gondolom, alapképzés iránt érdeklődsz. Ha igen, akkor itt a helyes válasz a kérdésedre: Egyetemen egyetlen angol nyelvű alapképzéses szak indul, az Uni Wienen az English and American Studies nevű, kb. az itthoni anglisztikának emgfelelő szak. Itt minden óra angolul van, azonban a felvételihez szükséges nyelvvizsga. Ezen kívül csak főiskolán (Fachhochschule) tanulhatsz angolul. Itt azonban minden képzés tandíjas, és elég nehéz felvételi vizsgák vannak.
2013. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feltétel a német nyelvtudás, B2es szintű nyelvvizsga. Mindegy, hogy te angolul fogsz tanulni később vagy sem.
2013. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az előbbi kommentnek ahogy megörültem hirtelen, úgy a 2. egyből le is lombozott.. :) Igen, fontos részlet volt, kell-e német nyelvvizsga akkor is.. Köszi az infót!
2013. jan. 14. 13:39
 7/7 A kérdező kommentje:
*hogy
2013. jan. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!