Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Általános kérdések külfödi...

Általános kérdések külfödi ösztöndíjakról, és oktatásról? ( többi lent :-) )

Figyelt kérdés
Most egy gimnáziumba járok 9. évfolyamon, ez már harmadik évem itt, mivel 6-osztályos képzésen vagyok. ( tehát nem vagyok síkhülye ) Egyetemre külföldön szeretnék járni ( USA , Ausztrália , Franciaorszàg - ebben a sorendben) Arról szeretnék informálódni , hogy milyen tanulmányi, sport és egyéb eredmények szükségesek ahhoz, hogy egyáltalan labdába rúghassak ösztöndíj téren ? Valamint a TOEFL nyelvvizsga mennyivel nehezebb egy dexam középszintűnél? Úgy olvastam ez amerikai angolra épül, de én brit angolt tanulok, ez nagyban befolyásolja a vizsgám eredményét? Nem feltétlen a nagy és híres iskolák érdekelnek mivel azokba eszméletlen nehéz bekerülni , tudom. Főként a humán tárgyak felé hajlok , a reálokkal kissé hadilábon állok. ( ettől fügetlenül 5 az átlagom ) Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik , egyetemre járnak /jártak a fent megnevezett országok valamelyikében. :-)
2013. jan. 4. 19:22
 1/6 rémuralom ***** válasza:

Na, ez egy kicsit sok kérdés, haladjunk sorban.


Franciaország EU-tagállam, oda lényegesen egyszerűbb kijutni, mint Ausztráliába vagy az Egyesült Államokba. Nem kell hosszú hónapokig tartó (és drága) procedúrát végigcsinálni a tanulóvízumért, mert EU-n belül nem kell vízum. Ösztöndíjakban nem tudok neked segíteni, de abban biztos vagyok, hogy ingyen nem fogod megúszni egyik országban sem.


A nyelvvizsga nehézségét te magad tudod legkönnyebben eldönteni, letöltesz valahonnan egy mintatesztet, és megnézed benne a feladatokat. Egy magyarországi középszintű nyelvvizsgánál egészen biztosan nehezebb a TOEFL, de tényleg te magad tudod legjobban megválaszolni magadnak ezt a kérdést. Az amerikai és a brit angol különbségét nagyjából csak a listening részen érzékelheted, mert írásban nincs túl sok különbség, a szóbelin meg úgy beszélsz, ahogy tudsz. Az amerikai angolra egyébként elég könnyű kihegyezni a fület: csupán végig kell nézni néhány amerikai filmet és sorozatot eredeti szinkronnal. A végére már talán az akcentusod is inkább az amerikai angol felé fog hajlani, mint a brit felé :)

2013. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ ! Ment a zōld pacsi :-)
2013. jan. 4. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem rég nyertem el egy amerikai ösztöndíjat, és már tanultam Franciaországba, úgyhogy ezt a kérdést mintha nekem találták volna ki megválaszolásra. :)


USA-ba ha alapképzésre már kimennél, akkor SAT vizsgákat kell tenni (nézz utána, hogy miből, ez szakfüggő). De készülj fel, mert alapképzésre, itthonról, én nem tudok róla, hogy létezne ösztöndíj. Kint lehet, hogy tudsz szerezni, máskülönben elég nehézkesen fog menni, önerőből pedig szinte kizárt. Ha felmész általad preferált egyetemek honlapjára, akkor ott szinte mindig találsz infót arról, hogy milyen eredményekre szoktak ösztöndíjakat adni.

A TOEFL vizsga nem vészes, itt írok arról amikor én csináltam: [link]


Franciaországba kikerülni ténylegesen egy nagyságrenddel könnyebb. Viszont hogy állsz a franciával? Van a Francia Intézet, annak a honlapján nézzél körül (campusfrance.org), ott részletesen leírják a kérdéseidre a választ.

2013. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! :) igazából a francia csak nagyon alap szinten megy, de ha olyan nehéz bekerülni távolabbi egyetemekre ahol angol az oktatás, akkor elkezdem iskolán kívül tanulni a franciát, és 11-ben felveszem faktnak.. annyi idő alatt szerintem el tudom sajátítani a nyelvet, hiszen angolt is két éve tanulok és már most februárban nyelvvizsgára akartam menni ( aztán jött eme remek ötletem miszerint és külföldön szeretnék tanulni, és ehhez nem jó a dexam :) )akkor az egyetem első évét/ éveit F.o-ban kezdted aztán pedig jelentkeztél egy ösztöndíjprogramra , hogy kijuss az USA-ba? :) Így nagyobb az esély hogy felvegyenek, minthogy elsőévesként jelentkezzek? :)) És köszi a hasznos leírást a vizsgáról!
2013. jan. 6. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem, én itthon kezdtem az egyetemet, és a BSc diplomám előtt voltam kint Párizsban Erasmussal. De ott egy olyan csoportba kerültem ahol nagyon okos emberek voltak, akik Amerika legjobb egyetemeire akartak menni (és szinte mindegyiküket fel is vették, volt akit pl az MIT-ra..). Szóval ez alatt az idő alatt kaptam kedvet, de mivel anyagilag ez nekünk sok lett volna, ezért megpályáztam egy ösztöndíjat (amiről a blogon írtam egy csomót). Franciaországot csak ajánlani tudom, míg kint voltam folyamatosan blogoltam, majd ha egyszer aktuális lesz a kint léted, akkor megéri belenézned. :) Sok sikert a terveidhez!
2013. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2013. jan. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!