Írnátok nekem jó európai egyetemeket, ahol ingyenes a tandíj?
Ausztria, Anglia, Skócia, Írország és Franciaország érdekelne a legjobban.
Még az is érdekelne, hogy az összes nagyon híres egyetem tandíjas? Pl. Oxford, Cambridge, UCL...
Köszönöm előre is a válaszokat! :)
szia,
én Skóciában tanulok (University of Glasgow), itt a SAAS kifizeti neked a tandíjat (google-zz rá) és benne van a UK top 20 egyetemében, plusz a világ első 100 legjobb egyetemei között van.
felvételi a www.ucas.com-on keresztül megy, minden infót megtalálsz a felvételiről (általánosan a UK-be felvételizők felvi.hu-ja ez az oldal).
mindenhová a UK-en belül kell egy personal statement (motivációs levél), reference (tanári referencia), nemzetközi felsőfokú nyelvvizsga (TOEFL vagy IELTS), plusz általában színötös jegyek az érettségin.
amúgy Skócián kívül a rest of the UK-ben mindenhol 9000 font idéntől a tandíj, ez vonatkozik Oxbridge-re, UCL ésatöbbi. amúgy Oxbridge-et én "elfelejteném", ha csak nem vagy valami nemzetközi diákolimpia győztes vagy hasonló.. az én gyógyszerkémia szakomra anno 11-szeres túljelentkezés volt, ennek kb a duplája az, ami Oxbridge-re jelentkezik. UCL nagyon jó megint csak, én egy magyar srácról tudok, aki bekerült, de ő mindenféle diákolimpia matek-fizika nyertes volt az elmúlt 2 évben.
nézz körbe a Russell Group uni-k között, ezek a top 20 egyetemek a UK-ben; van, ahová "könnyebb", van ahová nehezebb bekerülni.
sok siker előre is :)
Nem érzem, hogy elszállnék magamtól, egyszerűen rákérdeztem a legnevesebb egyetemekre is. Biztos vagyok benne, hogy aki külföldön gondolkozik, mindenkinek megfordult már ez a fejében, hogy milyen csodálatos lehet egy ilyen neves egyetemre járni. Utánanéztem a honlapjukon is, de jobbnak láttam egy tapasztaltabbat megkérdezni, mintsem hogy én értsek félre valamit.
Jövőre érettségizek, és a szakban sem vagyok biztos, de humánra szeretnék leginkább. Most készülök TOEFL-re, ami remélhetőleg meglesz idén.
Remélem Auszria nem lesz fizetős, mert az tűnt eddig a legszimpibbnek.
21:13 Nagyon köszönöm ezt a hosszú választ, nem is tudod elképzelni mennyire hálás vagyok. :) Olyan jó, hogy végre valaki kötözködés nélkül, egyszerűen válaszol a kérdésemre.. Skóciára nem is gondoltam, most már egyre jobban tetszik az ötlet. :) Én se éltem magam bele az Oxfordba és ahhoz hasonlókba, mert biztosan rengeteg minden kell a jó tanulmányi eredményeken és a nyelvtudáson kívül is, csak muszáj volt rákérdeznem. :) Nézegettem kevésbé híres egyetemeket, azok is jónak tűntek. Ez még a jövő zenéje, de kiindulásként tökéletes. :) Köszönöm szépen még egyszer, és én is kívánok neked sok sikert! :)
szia,
nincs mit :)
hidd el, Oxbridge mindenkiben egy álom, de egy jó Russell Group-us uni-val pár évvel később sokkal nagyobb esélyed van MSc-re/MA-ra vagy PhD-re bekerülnöd oda, mint alapból az undergrad képzésre.
Nekem is tervben van, hogy a gyógyszerkémia szakomhoz mindenképpen szeretnék PhD-t szerezni, Imperial college lesz asszem az első választásom, mert világszinten első 10, plusz nagyon-nagyon erős náluk a természettudományos képzés :)
5-6 olyan ismerősöm van, akik undergrad BSc-t Aberdeen/Glasgow/Edinburgh-ben végezték, MSc-t is ezen helyek valamelyikén, az egyik közeli ismerősöm tavaly óta Oxford-on csinálja a PhD-t, a másik Imperial-ra került be szintén PhD-re. egy Russell Group-os uni pontosan ezért nagyon jó "ugródeszka" is, mivel alapból nagyon jó egyetemek, és ha jó eredménnyel, esetleg kitűnő eredménnyel fejezed be az első 4-5 évedet ott, akkor bőven van esély felfelé haladni - ritka az olyan, aki az egyik Russell Group uni-ból egy nem Russell Group-osra menne tovább (mármint ha tovább akar tanulni).
a jegyek is főleg harmadikban számítanak, mármint a diplomádhoz - elsőben elég, ha átmész, másodikban (idén nekem) már sokkal jobban számít, mivel ha nincsenek meg a jegyeid, akkor nem fogsz bekerülni arra a diplomaprogramra, amire szeretnél (nekem pl az undergrad MSc-hez min. B3 jegy kell és az összes jegyek átlaga nem lehet kevesebb, mint 12 - ez annyit jelent, hogy pl az A1 az 22 pontot ér, az A5 17-et, a C3 pont 12-őt; és az összes tantárgyadból a jegyeknek - nekem idén 7 tárgyam volt, 2 kémia, és 5 különböző biológia - kell minimum C2-nek lennie. ergo lehet valamiből A4-ed, lehet valamiből D2-d [ahhoz, hogy pass-t kapjál azaz átmenj egy vizsgán, minimum D3 kell], ezeknek az átlaga 12 kell, hogy legyen). bár ezeken lehet kicsit szórakozni, mivel van pár olyan bio tárgy, amiből iszonyat tré vagyok (mivel csak tipikus magolós tárgyak, azokat meg nem szeretem; semmi logika, csak tanuld meg oké, megtanulom de szenvedek vele, mint állat :-D), amíg kémiából egész évben A jegyeket kaptam és a vizsgám is valószínűleg A lesz (bár pont holnap van a másik vizsga, de szerintem nem lesz vele probléma), és ilyenkor tehetnek kívételt, mivel minden diákot egyenként bírálnak el - ergo, ha látják, hogy minden bio-ból pl csak C-D jegyeim vannak, de kémiából A-k végig, akkor tuti, hogy felvesznek kémiára, még ha a GPA-em (grade point average, a pontok) esetleg alacsonyabbak lennének, mint 12.
azért tetszik nekem a skót rendszer, mert gyakorlatilag a második év végére kell eldöntened, hogy miből akarsz továbbmenni. pl én a felvett tárgyaim alapján mehetnék genetikára, immunológiára, sejtbiológiára, biokémiára vagy éppen kémiára. én kémiára akarok továbbmenni, ezt szeretem, ebben vagyok jó minimális tanulással (asszem szerencsésnek mondhatom magam, mert egyszerűen értem és átlátom, a számolások nem vészesek, pár képlet [najó, nem olyan pár az a pár:-D], de nekem sokkal több logika van benne, mint pl egy bio tárgyban, ahol az anyag 90%-a az, hogy megtanultál valamit, a másik 10%-a, hogy tudod is használni; kémiában ez az arány inkább 35% vs. 65% a gyakorlati alkalmazás részére.)
na, de ez csak plusz infó, harmadikban fontosak nagyon a jegyek (legalábbis nálunk), illetve 4.-ben ha MSc-s képzésen vagy. nem mondom, hogy az első két év piskóta, de azzal ijesztgetnek minket jelenleg, hogy jövőre a decemberi vizsgára az egész periódusos rendszert rendszámokkal, tömegszámmal, mindennel együtt kívülről kell fújni (hajjaj, még jó, hogy vannak a neten online quiz-ek, ahol ki kell töltened a periódusos rendszert.. asziszem órákat fogok azzal játszani jövőre), meg hogy a decemberi chemistry vizsgán rendszerint az osztály 80%-a megbukik. ez az advisor of studies-om szerint azért van, mert harmadikban már annyira szakképzés megy (nálunk legalábbis), hogy nekem pl kémia szakon heti 16 óra labor (hfő-csütörtök minden nap 1-5-ig), és minden nap 9-5-ig bent vagy az egyetemen előadásokon, tutorial-ok, seminar-ok ésatöbbi és gondolom sokan nem tudnak hozzászokni, hogy az első két év aránylag laza (nekem pl elsőben a legkeményebb napom a kedd volt, 10-1 labor, 2-3 előadás, 3-4 előadás, 5-6 előadás; ezen kívül pénteken pl 1 előadásom volt. de idén is, szerda-csüti majdnem megölt néha, 9-6-ig 1 óra szünetem volt, viszont pl pénteken 2 előadás, hfőn 2 előadás).
na, mivel úgy érzem, hogy éppen a procrastination csodás tudományát művelem, visszaülök tanulni :-D de kezdd el a www.ucas.com-ot végigolvasgatni, felvi.hu-s fórumon is fentvagyok (értelem szerűen a külföldi továbbtanulás topic-ban). ha érdekel, készülj rá fel, hogy jó pár órát kell olvasgatással, utánanézéssel töltetni - úgyhogy ha időben nekiállsz, akkor nem lesz probléma :)
mindenképpen javaslom továbbá, hogy látogass ki, ha teheted - londonig 100 fontból megfordulsz budapestről, london-gla busz pl 11 font, nem egy nagy összeg -, és járd körbe a városokat, nézd meg az egyetemeket. az életed következő legalább 4-5 évét abban a városban fogod tölteni, mivan, ha nem is tetszik? nekem pl anno a uni of Dundee tetszett honlapról stb, elmentem a városba háát.. olyan mint az én kis poros magyar városom, úgyhogy nekem utána egyből legutolsó helyre került benyomás alapján. ez persze nem jelenti azt, hogy rossz lenne akármilyen szempontból is :) sok ismerősöm jár dundee-ba és nagyon szeretik, de én pont hogy a kisvárosi életből akartam nagyvárosba kiszabadulni - ezért is jöttem a lehető legnagyobb városba Skóciában (Glasgow) :D nekem pl aberdeen is nagyon tetszett, de edi is szép, bár az utóbbiba megint csak nem akartam volna annyira továbbtanulni - ez megint csak személyes benyomás, rengetegszer voltam már ott (másfél óra buszon Gla-tól), tényleg csodaszép meseváros, de nekem lehet, hogy pont ezért nem jött annyira be továbbtanulás szempontjából. gla tényleg nagy, rengeteg diákkal, a belváros mindig televan, az éjszakai élet király :D szal az én életvitelemhez ez passzolt a legjobban, és 2 év után is imádom ezt a várost, imádok itt élni :-) de elismerem, hogy elfoguld vagyok Glasgow-al szemben :)
ha esetleg kijönnél szeptember után (nyárra dél-angliába megyek le barátomhoz közel dolgozni), akkor pár éjszakára szívesen elszállásollak és körbevezetleg - couchsurfing.org-on is megtalálsz, szoktam fogadni embereket innen-onnan, ha éppen ráérek :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!